dnes
Pátek - zatazeno
9°C
zítra
Sobota - zatazeno
8°C
pozítří
Neděle - zatazeno
8°C
Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště
Hřiště byla po rekonstrukci slavnostně otevřena starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou a místostarostkou Marcelou Plesníkovou. Foto (2x): P13

Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště

Dvě veřejná sportoviště ve vnitrobloku ulice Janského na sídlišti Velká Ohrada se dočkala revitalizace. Dnes ráno je symbolickým přestřihnutím pásky otevřeli starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

V rámci rekonstrukčních prací byl původní asfaltový povrch, který již nevyhovoval z hlediska bezpečnosti obyvatel, nahrazen polyuretanovou vrstvou. Pryžový povrch je pro sportovce i děti mnohem bezpečnější než asfalt a dokáže lépe tlumit nárazy míče.

hriste-praha-13 Za nesporné výhody monolitických syntetických povrchů lze také považovat vysokou odolnost proti opotřebení, spojenou s dlouhodobou a v podstatě bezúdržbovou životností. Nečistoty se z povrchu odstraňuji jednoduše mechanickou cestou. Povrchy jsou vodopropustné a zdravotně nezávadné s vysokou mírou tlumení proti nárazu i při minusových venkovních teplotách.

Sportovní plochy jsou opatřeny nezbytným lajnováním a dále byly na plochu zabudovány koše na basketbal. Na hřištích přibylo nové sportovní náčiní a na prostranství v okolí hřiště byly osazeny lavičky. Hřiště se dočkala nového kovového oplocení.

Revitalizaci hřišť provedla firma CONEP za 4,6 milionů korun. Část nákladů pokryla magistrátní dotace na podporu sportu. „Jsou to velmi dobře investované peníze, neboť v dnešní době, kdy naše děti tráví spoustu času u počítačů na sociálních sítích, je potřeba jim nabídnout co nejvíce možností ke zdravému pohybu,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Proto věřím, že revitalizací stávajících sportovišť v souladu s vysokými nároky na sportovní vyžití, příjemné možnosti odpočinku i estetické cítění obyvatel se ubíráme tou správnou cestou,“ dodal. 


Stovky expertů na největší orgán v těle jedou do Prahy

20. listopadu 2019 v 10:56

V tuzemsku nyní žije asi 55 000 lidí s nějakou formou střevního zánětu. Jen u Crohnovy choroby se za posledních 12 let zvedl počet nemocných ze 14 000 na 27 000. Nejenom toto budou řešit stovky odborníků na trávicí trakt – gastroenterologů – kteří se v těchto dnech sjíždí z Česka i Slovenska do...

Víc městských bytů pro potřebné profese

19. listopadu 2019 ve 20:12

Rada hlavního města Prahy schválila na včerejším jednání navýšení počtu bytů pro potřebné profese. Nejvíce bytů získají sociální pracovníci, příslušníci integrovaného záchranného systému a učitelé.

Další články
Nahoru