dnes
Středa - skorojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - oblacno
23°C
pozítří
Pátek - skorojasno
24°C
Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště
Hřiště byla po rekonstrukci slavnostně otevřena starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou a místostarostkou Marcelou Plesníkovou. Foto (2x): P13

Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště

Dvě veřejná sportoviště ve vnitrobloku ulice Janského na sídlišti Velká Ohrada se dočkala revitalizace. Dnes ráno je symbolickým přestřihnutím pásky otevřeli starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

V rámci rekonstrukčních prací byl původní asfaltový povrch, který již nevyhovoval z hlediska bezpečnosti obyvatel, nahrazen polyuretanovou vrstvou. Pryžový povrch je pro sportovce i děti mnohem bezpečnější než asfalt a dokáže lépe tlumit nárazy míče.

hriste-praha-13 Za nesporné výhody monolitických syntetických povrchů lze také považovat vysokou odolnost proti opotřebení, spojenou s dlouhodobou a v podstatě bezúdržbovou životností. Nečistoty se z povrchu odstraňuji jednoduše mechanickou cestou. Povrchy jsou vodopropustné a zdravotně nezávadné s vysokou mírou tlumení proti nárazu i při minusových venkovních teplotách.

Sportovní plochy jsou opatřeny nezbytným lajnováním a dále byly na plochu zabudovány koše na basketbal. Na hřištích přibylo nové sportovní náčiní a na prostranství v okolí hřiště byly osazeny lavičky. Hřiště se dočkala nového kovového oplocení.

Revitalizaci hřišť provedla firma CONEP za 4,6 milionů korun. Část nákladů pokryla magistrátní dotace na podporu sportu. „Jsou to velmi dobře investované peníze, neboť v dnešní době, kdy naše děti tráví spoustu času u počítačů na sociálních sítích, je potřeba jim nabídnout co nejvíce možností ke zdravému pohybu,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Proto věřím, že revitalizací stávajících sportovišť v souladu s vysokými nároky na sportovní vyžití, příjemné možnosti odpočinku i estetické cítění obyvatel se ubíráme tou správnou cestou,“ dodal. 


Radnice Prahy 11 bude mít nové stránky

Dnes v 06:59

Radnice jedenácté městské části spustí 1. září nové webové stránky, které budou nejen modernější, ale hlavně uživatelsky jednodušší.

Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru