dnes
Středa - jasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
27°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
24°C
Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště
Hřiště byla po rekonstrukci slavnostně otevřena starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou a místostarostkou Marcelou Plesníkovou. Foto (2x): P13

Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště

Dvě veřejná sportoviště ve vnitrobloku ulice Janského na sídlišti Velká Ohrada se dočkala revitalizace. Dnes ráno je symbolickým přestřihnutím pásky otevřeli starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

V rámci rekonstrukčních prací byl původní asfaltový povrch, který již nevyhovoval z hlediska bezpečnosti obyvatel, nahrazen polyuretanovou vrstvou. Pryžový povrch je pro sportovce i děti mnohem bezpečnější než asfalt a dokáže lépe tlumit nárazy míče.

hriste-praha-13 Za nesporné výhody monolitických syntetických povrchů lze také považovat vysokou odolnost proti opotřebení, spojenou s dlouhodobou a v podstatě bezúdržbovou životností. Nečistoty se z povrchu odstraňuji jednoduše mechanickou cestou. Povrchy jsou vodopropustné a zdravotně nezávadné s vysokou mírou tlumení proti nárazu i při minusových venkovních teplotách.

Sportovní plochy jsou opatřeny nezbytným lajnováním a dále byly na plochu zabudovány koše na basketbal. Na hřištích přibylo nové sportovní náčiní a na prostranství v okolí hřiště byly osazeny lavičky. Hřiště se dočkala nového kovového oplocení.

Revitalizaci hřišť provedla firma CONEP za 4,6 milionů korun. Část nákladů pokryla magistrátní dotace na podporu sportu. „Jsou to velmi dobře investované peníze, neboť v dnešní době, kdy naše děti tráví spoustu času u počítačů na sociálních sítích, je potřeba jim nabídnout co nejvíce možností ke zdravému pohybu,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Proto věřím, že revitalizací stávajících sportovišť v souladu s vysokými nároky na sportovní vyžití, příjemné možnosti odpočinku i estetické cítění obyvatel se ubíráme tou správnou cestou,“ dodal. 


Lesamáj aneb technicky dejvický majáles

Dnes v 09:56

Studenti dejvického Kampusu pořádají letos už druhý ročník tradiční oslavy máje.

Na Jižním Městě vyroste Rákosníčkovo hřiště

Dnes v 09:23

Praha 11 zvítězila už podruhé v soutěži společnosti Lidl o Rákosníčkovo hřiště. O lokalitě, kde bude hřiště pro malé děti umístěno, minulý týden rozhodlo vedení městské části.  

Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru