dnes
Středa - polojasno
23°C
zítra
Čtvrtek - prehanky-dest
19°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
20°C
Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště
Hřiště byla po rekonstrukci slavnostně otevřena starostou Prahy 13 Davidem Vodrážkou a místostarostkou Marcelou Plesníkovou. Foto (2x): P13

Praha 13 otevřela na Velké Ohradě po rekonstrukci dvě hřiště

Dvě veřejná sportoviště ve vnitrobloku ulice Janského na sídlišti Velká Ohrada se dočkala revitalizace. Dnes ráno je symbolickým přestřihnutím pásky otevřeli starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) a místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

V rámci rekonstrukčních prací byl původní asfaltový povrch, který již nevyhovoval z hlediska bezpečnosti obyvatel, nahrazen polyuretanovou vrstvou. Pryžový povrch je pro sportovce i děti mnohem bezpečnější než asfalt a dokáže lépe tlumit nárazy míče.

hriste-praha-13 Za nesporné výhody monolitických syntetických povrchů lze také považovat vysokou odolnost proti opotřebení, spojenou s dlouhodobou a v podstatě bezúdržbovou životností. Nečistoty se z povrchu odstraňuji jednoduše mechanickou cestou. Povrchy jsou vodopropustné a zdravotně nezávadné s vysokou mírou tlumení proti nárazu i při minusových venkovních teplotách.

Sportovní plochy jsou opatřeny nezbytným lajnováním a dále byly na plochu zabudovány koše na basketbal. Na hřištích přibylo nové sportovní náčiní a na prostranství v okolí hřiště byly osazeny lavičky. Hřiště se dočkala nového kovového oplocení.

Revitalizaci hřišť provedla firma CONEP za 4,6 milionů korun. Část nákladů pokryla magistrátní dotace na podporu sportu. „Jsou to velmi dobře investované peníze, neboť v dnešní době, kdy naše děti tráví spoustu času u počítačů na sociálních sítích, je potřeba jim nabídnout co nejvíce možností ke zdravému pohybu,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

„Proto věřím, že revitalizací stávajících sportovišť v souladu s vysokými nároky na sportovní vyžití, příjemné možnosti odpočinku i estetické cítění obyvatel se ubíráme tou správnou cestou,“ dodal. 


Program celoměstské podpory vzdělávání na rok 2021

Včera v 17:55

Rada hl. m. Prahy odsouhlasila otevření Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2021. Dotaci lze poskytnout pouze na základě Žádosti o poskytnutí dotace, přičemž každý žadatel může podat pouze jednu žádost, která může obsahovat více projektů u jednotlivých...

Praha 2 přistoupila k realizaci slíbené podpory nájemcům nebytových prostor

Včera v 17:35

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání navázali na svá předchozí rozhodnutí o podpoře podnikatelských nebo jiných činností provozovaných v nebytových prostorách ve správě městské části, které byly znemožněny nebo podstatně ztíženy v důsledku mimořádných opatření ke zmírnění dopadů epidemie...

Ủy ban Praha 11. Radnice založila stránku ve vietnamštině

Včera v 08:06

Radnice Prahy 11 založila pro informování o dění nejen v městské části pro vietnamské sousedy facebookovou stránku Ủy ban Praha 11.

Další články
Nahoru