Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 28. 2. 2024
Svátek má Lumír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 opravuje Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách
Rozestavěná přístavba. Foto: P13

Praha 13 opravuje Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách

Budova Domu dětí a mládeže ve Stodůlkách prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Vznikne zde nová přístavba, kde bude umístěna centrální recepce a zvýší se tak bezpečnost provozu DDM. Radnice Prahy 13 zahájila stavební práce začátkem prázdnin, s dokončením se počítá v průběhu letošního podzimu. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. 
2022-ddm-stodulky1

Vizualizace přístavby DMM

„Dům dětí a mládeže Stodůlky poskytuje širokou škálu volnočasových aktivit dětem i dospělým z Prahy 13, a to již desítky let. V současné době vedou do budovy tři vchody a není tak prakticky možné sledovat pohyb osob v objektu. Přístavba vznikne zastřešením dnes nevyužitého venkovního prostoru a vnitřní prostory budou upraveny tak, aby děti i dospělí bezpečně vcházeli i odcházeli z budovy jedním vchodem,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Stávající budova ve tvaru do U přímo vybízí k využití volného prostoru mezi jednotlivými částmi objektu. Proběhly bourací práce, následně byla postavena ocelová nosná konstrukce a zastřešení. Po vyzdění vnějších i vnitřních prostor a instalaci rozvodů dokončíme povrchové úpravy a v říjnu budou moci děti i dospělí vejít do DDM pohodlnou a bezpečnou recepcí,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

„Zastřešením a dalšími úpravami v části mezi stávajícím žlutým a zeleným pavilonem vznikne nový foyer, kde budou mít možnost rodiče, čekající na své dítě, relaxovat či vyřizovat své pracovní záležitosti. Předpokládáme také využití tohoto předsálí k prezentaci činnosti DDM Stodůlky a pořádání vhodných příležitostných akcí, videoprojekcí apod. Zajištěním bezpečí účastníků tak v kontextu s úpravou a modernizací stávajících prostor určitě přispěje k lepšímu komfortu všech návštěvníků našeho-vašeho sovího hnízda – ddm100důlky,“ dodala Jana Šimánková, ředitelka DDM Stodůlky.


Autor: Alo

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

V Ruské ulici někdo na cedule nalepil jména ruských politických vězňů

24. února 2024 v 17:43

Ve Vršovicích v Ruské ulici někdo na zhruba pětadvacet cedulí s názvem ulice a na tramvajovou zastávku nalepil jména ruských politických vězňů a disidentů. Ve vzkazu připevněném na pouliční lampě připomněl druhé výročí vpádu ruské armády na Ukrajinu a také nedávnou smrt ruského opozičního politika...

Další články
Nahoru