Dnes Čtvrtek - zatazeno 18°C
Zítra Pátek - oblacno 18°C
Čtvrtek 23. 3. 2023
Svátek má Ivona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 13 opravuje Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách
Rozestavěná přístavba. Foto: P13

Praha 13 opravuje Dům dětí a mládeže ve Stodůlkách

Budova Domu dětí a mládeže ve Stodůlkách prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Vznikne zde nová přístavba, kde bude umístěna centrální recepce a zvýší se tak bezpečnost provozu DDM. Radnice Prahy 13 zahájila stavební práce začátkem prázdnin, s dokončením se počítá v průběhu letošního podzimu. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová. 
2022-ddm-stodulky1

Vizualizace přístavby DMM

„Dům dětí a mládeže Stodůlky poskytuje širokou škálu volnočasových aktivit dětem i dospělým z Prahy 13, a to již desítky let. V současné době vedou do budovy tři vchody a není tak prakticky možné sledovat pohyb osob v objektu. Přístavba vznikne zastřešením dnes nevyužitého venkovního prostoru a vnitřní prostory budou upraveny tak, aby děti i dospělí bezpečně vcházeli i odcházeli z budovy jedním vchodem,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Stávající budova ve tvaru do U přímo vybízí k využití volného prostoru mezi jednotlivými částmi objektu. Proběhly bourací práce, následně byla postavena ocelová nosná konstrukce a zastřešení. Po vyzdění vnějších i vnitřních prostor a instalaci rozvodů dokončíme povrchové úpravy a v říjnu budou moci děti i dospělí vejít do DDM pohodlnou a bezpečnou recepcí,“ zdůraznila místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

„Zastřešením a dalšími úpravami v části mezi stávajícím žlutým a zeleným pavilonem vznikne nový foyer, kde budou mít možnost rodiče, čekající na své dítě, relaxovat či vyřizovat své pracovní záležitosti. Předpokládáme také využití tohoto předsálí k prezentaci činnosti DDM Stodůlky a pořádání vhodných příležitostných akcí, videoprojekcí apod. Zajištěním bezpečí účastníků tak v kontextu s úpravou a modernizací stávajících prostor určitě přispěje k lepšímu komfortu všech návštěvníků našeho-vašeho sovího hnízda – ddm100důlky,“ dodala Jana Šimánková, ředitelka DDM Stodůlky.


Autor: Alo

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Včera v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru