Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 13 opravila hřiště v Podpěrově ulici, místo betonu jsou velkoplošné malby
Foto: P13

Praha 13 opravila hřiště v Podpěrově ulici, místo betonu jsou velkoplošné malby

Praha 13 dokončila rekonstrukci sportovního hřiště v Podpěrově ulici a místo doslova září barvami. Původní betonové zdi byly opraveny a velkoplošné malby dodaly vnitrobloku novou atmosféru. Autorem je Petr Placák, který z Prahy 13 pochází. Na realizaci této velkoplošné malby přizval další kolegy a zdi kolem sportoviště se tak staly i symbolickým kolektivním uměleckým počinem.

„Opravy hřišť a sportovišť provádíme průběžně celý rok, na území naší městské části je jich dispozici více než sto a mnoho z nich se nachází ve vnitroblocích místních sídlišť. Hřiště v Podpěrově ulici pochází z osmdesátých let, kdy byl beton základním stavebním materiálem, často dost nevzhledným. Po vzoru úspěšné opravy schodiště na Lužinách jsme se tedy rozhodli na zdi lemující i toto místo umístit velkoplošné malby. Přírodní motivy v kombinaci se sportovními prvky celý prostor skvěle oživily a věřím, že nejen místním dětem a obyvatelům udělají radost a zpříjemní pobyt venku,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

2022-zed-oprava-starosta

Petr Placák a starosta David Vodrážka. Foto: Praha 13

„Vnitrobloky mají svá specifika, poskytují prostor pro volný čas všem věkovým skupinám místních obyvatel. Před měsícem jsme tu otvírali dětské hřiště a teď zde barvy pokryly i okolí sportoviště, včetně místa pro odpočinek. Barvy do sídlišť patří a podle reakce veřejnosti se těší podpoře. Zbývá věřit, že se jim vandalismus vyhne a noční sprejeři tak vyjádří respekt k autorům,“ dodal starosta.

Oprava okolí hřiště ve vnitrobloku ulice Podpěrova zahrnovala především opravu betonových zdí s plochou více než 500 m2.

„Malba spojuje přírodní a sportovní prvky, tak znělo zadání městské části. Zvolil jsem jasné světlé barvy, aby malba nejen oživila nevzhledné betonové zdi, ale také opticky zmenšila paneláky kolem. Právě proto jsou například listy trávy mnohonásobně větší, než v realitě a z dálky tak vizuálně zmenšují okolní budovy,“ říká Petr Placák.

Velkoplošné malby různých autorů se na území městské části Praha 13 těší velké podpoře obyvatel. Dvě velké zdobí korzo v Nových Butovicích, mural pokryl i schodiště v blízkosti tubusu metra na Lužinách. Těšně před dokončením je dílo na budově kotelny v Jeremiášově ulici.Autor: Alo

Světelná a divadelní show nebo koncert. Posvícení u Doubravky v Praze 14

Včera ve 12:11

Každoroční akce u rozhledny Doubravka se koná v sobotu 1. října od 14 hodin.

Den architektury na zámku Veleslavín

Včera v 11:30

Mimořádné otevření Zámku Veleslavín na Dnů architektury v soboru a neděli 1.-2. října od 10:00 – 17:00 hodin.

Festival delikátních chutí – podzim 2022

Včera v 10:45

V neděli 2. října zaplní pokrmy z různých koutů světa Novoměstskou radnici v Praze 2 a její přilehlé okolí.

Burčák fest na náplavce

Včera v 10:31

Burčákový pochod náplavkou se koná 30. září a 1. října od 14 do 21 hodin. Ochutnáte ta nejlahodnější vína z jižní Moravy, ale i ze zahraničí.

Hostivařský komunitní den

25. září 2022 v 10:43

V areálu Komunitního centra farní dvůr v Praze 15 se koná 1. října od 9 hodin komunitní farní a sousedské setkání.

Nahrávací studio nejen pro online výuku

23. září 2022 v 11:29

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze (FIT ČVUT) reagovala na potřeby online výuky vzniklé v době koronavirové pandemie a v prostorách fakulty vybudovala profesionální streamovací a nahrávací studio se špičkovým vybavením. Díky nejmodernějším technologiím za téměř 4 miliony korun poskytuje...

Asia Fest a street food na Náplavce

23. září 2022 v 11:22

V sobotu 24. září se na Smíchovské náplavce na Hořejším nábřeží v Praze 5 uskuteční přehlídka exotických chutí a vůní Asie. V nabídce budou jídla jak z kuchyně japonské, tak indonéské, indické nebo třeba thajské.

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku pokračuje

23. září 2022 v 10:39

Sezóna farmářských trhů na Kulaťáku v Praze 6 i nadále pokračuje a každou sobotu se můžete těšit na takřka 100 prodejců nabízejících nejen farmářské produkty.

Festival Paměti národa na Strahovském stadionu

23. září 2022 v 08:47

Na Strahovském stadionu od 29. září do 1. října se koná Festival Paměti národa. Zahrají na něm Bára Poláková, Lenka Dusilová nebo Thom Artway. Kromě koncertů je připraven bohatý program pro všechny generace – debaty, komentované prohlídky, hry pro děti, slam poetry, výstavy, projekce filmů....

Další články
Nahoru