Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 10°C
Středa 17. 4. 2024
Svátek má Rudolf
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 opravila hřiště v Podpěrově ulici, místo betonu jsou velkoplošné malby
Foto: P13

Praha 13 opravila hřiště v Podpěrově ulici, místo betonu jsou velkoplošné malby

Praha 13 dokončila rekonstrukci sportovního hřiště v Podpěrově ulici a místo doslova září barvami. Původní betonové zdi byly opraveny a velkoplošné malby dodaly vnitrobloku novou atmosféru. Autorem je Petr Placák, který z Prahy 13 pochází. Na realizaci této velkoplošné malby přizval další kolegy a zdi kolem sportoviště se tak staly i symbolickým kolektivním uměleckým počinem.

„Opravy hřišť a sportovišť provádíme průběžně celý rok, na území naší městské části je jich dispozici více než sto a mnoho z nich se nachází ve vnitroblocích místních sídlišť. Hřiště v Podpěrově ulici pochází z osmdesátých let, kdy byl beton základním stavebním materiálem, často dost nevzhledným. Po vzoru úspěšné opravy schodiště na Lužinách jsme se tedy rozhodli na zdi lemující i toto místo umístit velkoplošné malby. Přírodní motivy v kombinaci se sportovními prvky celý prostor skvěle oživily a věřím, že nejen místním dětem a obyvatelům udělají radost a zpříjemní pobyt venku,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka.

2022-zed-oprava-starosta

Petr Placák a starosta David Vodrážka. Foto: Praha 13

„Vnitrobloky mají svá specifika, poskytují prostor pro volný čas všem věkovým skupinám místních obyvatel. Před měsícem jsme tu otvírali dětské hřiště a teď zde barvy pokryly i okolí sportoviště, včetně místa pro odpočinek. Barvy do sídlišť patří a podle reakce veřejnosti se těší podpoře. Zbývá věřit, že se jim vandalismus vyhne a noční sprejeři tak vyjádří respekt k autorům,“ dodal starosta.

Oprava okolí hřiště ve vnitrobloku ulice Podpěrova zahrnovala především opravu betonových zdí s plochou více než 500 m2.

„Malba spojuje přírodní a sportovní prvky, tak znělo zadání městské části. Zvolil jsem jasné světlé barvy, aby malba nejen oživila nevzhledné betonové zdi, ale také opticky zmenšila paneláky kolem. Právě proto jsou například listy trávy mnohonásobně větší, než v realitě a z dálky tak vizuálně zmenšují okolní budovy,“ říká Petr Placák.

Velkoplošné malby různých autorů se na území městské části Praha 13 těší velké podpoře obyvatel. Dvě velké zdobí korzo v Nových Butovicích, mural pokryl i schodiště v blízkosti tubusu metra na Lužinách. Těšně před dokončením je dílo na budově kotelny v Jeremiášově ulici.Autor: Alo

Slavnostní umístění pamětních tabulek

Dnes v 11:56

Praha 6 zve na slavnostní umístění pamětní tabulky Poslední adresa staviteli a účastníkovi III. odboje Jaroslavu Klabíkovi na domě v ulici Milady Horákové 115/107 v Praze 6 u příležitosti výročí jeho úmrtí.

Praha 1 poděkovala pracovníkům školství

Dnes v 11:51

Muziky, tance, vybraných pochoutek i výhledů na historické centrum metropole si užívali účastníci plavby pro zaměstnance škol, kterou v pondělí 15. dubna zorganizovala radnice Prahy 1.

První jarní košt

Dnes v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Praha 14 zahájila sběr věcí pro Swap

Dnes v 08:33

Dnes začíná sběr oblečení a knih pro Swap, který proběhne 25. dubna před metrem Rajská zahrada v rámci Den Země a Reuse den Prahy 14.

Hostivařský session v Karolíně

Dnes v 08:24

Hostivařský session v Karolíně se koná ve čtvrtek 18. dubna.

Přileťte na koštěti do Žlutých lázní a oslavte Čarodějnice

Dnes v 08:13

V úterý 3????.dubna se od ???????? hodin otevře areál Žlutých lázní a promění se v místo plné zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na čarodějnické dobroty z grilu, opékání špekáčků, pouťové atrakce pro malé i velké i pálení čarodějnic a zpívání...

Praha 6 vyhlásila výběrová řízení na obsazení pracovních pozic

Včera ve 22:47

Praha 6 vyhlašuje výběrové řízení na obsazení různých pracovních pozic na úřadu městské části. Aktuálně se obsazuje pozice přestupkářů, referenta registrace vozidel nebo referenta dopravních prostředků.

Dubnová vycházka s Prahou 6

Včera ve 21:06

Dubnová vycházka Středem Hanspaulky se koná 22. dubna od 16 hodin, sraz je proti zastávce tramvaje Na Pískách na nároží ulic Evropská a Na Pískách.

Praha 9 i letos ocení své občany

Včera ve 12:01

Už od roku 2010 oceňuje Praha 9 ty své občany, kteří svůj život, působení a dílo spojili s městskou částí, s konkrétní oblastí jejího rozvoje, s jejími proměnami nebo přispěli k jejímu zviditelnění a pozitivní prezentaci. Toho, kdo by měl čestnou cenu dostat, navrhují sami obyvatelé deváté městské...

E-zápis do mateřinek v Praze 4

Včera v 11:48

Zápis dětí do mateřských škol (MŠ) probíhá letos elektronickou formou na https://zapisdoms-praha4.praha.eu. V aplikaci rodiče najdou seznam MŠ zřizovaných MČ Praha 4, popis a možnosti generování přihlášek a další dokumenty. Generování přihlášek je možné od poloviny dubna. Více informací na...

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

Včera v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Praha 9: Čarodějnice na Kolčavce

Včera v 09:27

Praha 9 zve na Čarodějnice v úterý 30. dubna od 15 do 20 hodin na louku před pivovarem Nad Kolčavkou v Libni.

Lov hmyzu v parku Zahrádky

Včera v 08:55

Akce se koná v pátek 26. dubna od 14 hodin.

Další články
Nahoru