Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Praha 13 odpustí podnikatelům poplatky přes celé léto

Rada městské části Praha 13 odsouhlasila prominutí poplatků za užívání veřejného prostranství na celou letní sezónu řadě živnostníků. Hlavním důvodem je podpora těch podnikatelů a živnostníků, kterým protiepidemická opatření významně omezila činnost a vedení radnice jim chce touto cestou pomoci nastartovat letní sezónu.

„Rozhodli jsme o prominutí poplatků u předzahrádek a stánků, což je nejzasaženější sektor, a tyto podpořit především během léta, kdy mají hlavní sezónu. Poplatek za užívání veřejného prostoru u restauračních zahrádek byl podnikatelům i živnostníkům prominut magistrátem již od prvního ledna do konce května. Rozhodli jsme se v tomto nejen pokračovat, ale rozšířit podporu i na další druhy podnikání. Opatření se postupně rozvolňují a naším cílem je místním maximálně pomoci. Letní sezóna je pro podnikatele v gastru a dalších službách stěžejní pro znovuobnovení činnosti a věřím, že i obyvatelé třináctky se na předzahrádky a trhy rádi vracejí. V naší městské části se tento poplatek týká více než sedmdesáti provozoven, jejichž služeb využívají tisíce obyvatel Prahy 13. Přeji nám všem, abychom se postupně a bezpečně vraceli do oblíbených restaurací, obchodů a mnoha dalších služeb, které jsou zde v široké míře k dispozici,“ řekl starosta David Vodrážka.

Poplatek za užívání veřejného prostoru se týká nejčastěji restauračních předzahrádek, prodejních stánků, vystaveného zboží před prodejnami a reklamních stojanů před jednotlivými provozovnami. Z důvodu opatření vlády proti šíření nákazy COVID-19 v letošním roce nebylo v podstatě umožněno živnostníkům provozovat restaurace, ani restaurační zahrádky, uzavření provozoven významně omezilo i obchody a služby.

Rozhodnutí je platné od 1.6 do 30.9.2021.Autor: TZ, red
Další články
Nahoru