Dnes Sobota - obcasny-dest -1°C
Zítra Neděle - zatazeno 1°C
Sobota 4. 12. 2021
Svátek má Barbora
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Zpravodajství

Praha 13 odpustí podnikatelům poplatky přes celé léto

Rada městské části Praha 13 odsouhlasila prominutí poplatků za užívání veřejného prostranství na celou letní sezónu řadě živnostníků. Hlavním důvodem je podpora těch podnikatelů a živnostníků, kterým protiepidemická opatření významně omezila činnost a vedení radnice jim chce touto cestou pomoci nastartovat letní sezónu.

„Rozhodli jsme o prominutí poplatků u předzahrádek a stánků, což je nejzasaženější sektor, a tyto podpořit především během léta, kdy mají hlavní sezónu. Poplatek za užívání veřejného prostoru u restauračních zahrádek byl podnikatelům i živnostníkům prominut magistrátem již od prvního ledna do konce května. Rozhodli jsme se v tomto nejen pokračovat, ale rozšířit podporu i na další druhy podnikání. Opatření se postupně rozvolňují a naším cílem je místním maximálně pomoci. Letní sezóna je pro podnikatele v gastru a dalších službách stěžejní pro znovuobnovení činnosti a věřím, že i obyvatelé třináctky se na předzahrádky a trhy rádi vracejí. V naší městské části se tento poplatek týká více než sedmdesáti provozoven, jejichž služeb využívají tisíce obyvatel Prahy 13. Přeji nám všem, abychom se postupně a bezpečně vraceli do oblíbených restaurací, obchodů a mnoha dalších služeb, které jsou zde v široké míře k dispozici,“ řekl starosta David Vodrážka.

Poplatek za užívání veřejného prostoru se týká nejčastěji restauračních předzahrádek, prodejních stánků, vystaveného zboží před prodejnami a reklamních stojanů před jednotlivými provozovnami. Z důvodu opatření vlády proti šíření nákazy COVID-19 v letošním roce nebylo v podstatě umožněno živnostníkům provozovat restaurace, ani restaurační zahrádky, uzavření provozoven významně omezilo i obchody a služby.

Rozhodnutí je platné od 1.6 do 30.9.2021.Autor: TZ, red

Milostivé léto v Praze 2

2. prosince 2021 v 11:58

Do 28. ledna 2022 probíhá akce umožňující fyzickým osobám zbavit se exekucí vedených vůči nim městskou částí Praha 2 vzniklých především v souvislosti s nájmem obecních bytů a nebytových prostor.

Praha pošle nemocnicím další čtyři miliony korun

2. prosince 2021 v 07:57

Rada Prahy na pondělním jednání odsouhlasila návrh na poskytnutí finančních prostředků v celkové výši 4 miliony korun na dofinancování lékařské pohotovostní služby pro vybrané smluvní poskytovatele zdravotních služeb na území hlavního města.

Zákazníkům zkrachovalých dodavatelů energií pomůže nový web

2. prosince 2021 v 07:48

Hlavní město se snaží pomoci Pražanům lépe se orientovat v aktuálně složité situaci v oblasti odběru energií, zejména v souvislosti s nedávným ukončením činnosti společnosti Bohemia Energy, kdy její zákazníci nyní dočasně odebírají zemní plyn a elektřinu v režimu tzv. Dodavatelů poslední instance...

Provoz úřadu Prahy 11 zůstává beze změn

1. prosince 2021 v 09:39

Co se týče úřadu městské části, zůstává pro veřejnost otevřen beze změn. S ohledem na zajištění maximální bezpečnosti zaměstnanců úřadu i návštěvníků však byly prostory určené pro styk s veřejností upraveny a jsou pravidelně dezinfikovány.

Další články
Nahoru