dnes
Sobota - zatazeno
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Pražská politika

Praha 13 ocenila dlouholetou práci ve školství

Celkem 23 zasloužilých učitelek ocenil 25. března na radnici starosta Prahy 13 David Vodrážka se svojí zástupkyní Marcelou Plesníkovou, která má právě školství v působnosti. Slavnostní setkání u příležitosti Dne učitelů pořádá městská část již od roku 2009. Tentokrát starosta uvítal  zasloužilé pedagogy v obřadní síni radnice tři dny před výročím narození Jana Ámose Komenského.

„Oceněno dnes bude 23 pedagogů, ale poděkování náleží všem učitelkám a učitelům základních a mateřských škol v Praze 13 bez výjimky,“ řekl mimo jiné starosta David Vodrážka. „Komenský by se divil, jaké požadavky jsou dnes na učitele kladeny a kolik různých papírů musí vyplňovat. Přesto se najde spousta nadšenců, kteří se pro toto povolání rozhodli a věnují mu své nadání i většinu času. Důkazem toho jste vy všichni. Patříte k učitelům, kteří si nechodí jen „odučit“ své hodiny, ale přidáváte i něco navíc ze sebe. Jsme na vaší straně a držíme vám palce. Ještě jednou děkuji za vaši práci pro Prahu 13.“

Mezi oceněnými bylo 20 učitelek mateřských a základních škol,  dvě ředitelky mateřských škol a jedna vychovatelka. Všechny působí ve školství v Praze 13 déle než 15 let. Starosta David Vodrážka, místostarostka Marcela Plesníková a předseda výboru pro výchovu a vzdělávání Vít Bobysud poděkovali všem oceněným osobně a předali jim plaketu J. A. Komenského s čestným uznáním a finanční dar. Na závěr byl praven přípitek a malé pohoštění.

Praha 13 je zřizovatelem 10 základních a 21 mateřských škol. Základní školy mají v tomto školním roce dohromady přes 4 850 žáků, mateřské školy se starají o více než 2 300 dětí.


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru