dnes
Sobota - zatazeno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pondělí - prehanky-snih-dest
5°C
Praha 13: Nepořádek a závady nahlásíte radnici mobilem
Službu MMS – hlášení problémů zavedla radnice. Foto: MČ Praha 13

Praha 13: Nepořádek a závady nahlásíte radnici mobilem

Radnice Městské části Praha 13 zavedla pro občany novou službu  MMS – hlášení problémů. Prostřednictvím této služby mohou obyvatelé městské části upozornit úřad pomocí zprávy MMS nebo e-mailu na konkrétní problém, nepořádek nebo závadu na území Prahy 13 a pak sledovat vyřízení podnětu na webových stránkách.

Na e-mailovou adresu mms@p13.mepnet.cz stačí z mobilu nebo z počítače odeslat fotografii závady (poškozené lavičky, nepořádku, rozbitého chodníku, neposekané trávy, pomalované fasády, vznikající skládky apod.) a do textu popsat problém a co nejpřesněji identifikovat jeho umístění (např. souřadnice GPS, ulici a číslo domu nebo číslo sloupu veřejného osvětlení). Součástí zprávy musí být fotografie, bez fotografie nelze podnět vložit do systému.

Na www.praha13.cz lze službu najít v oblasti Jak si zařídit – MMS-hlášení problémů. Na této stránce může pak oznamovatel sledovat stav řešení problému. Zkušební provoz služby byl spuštěn koncem prosince. Rostoucí rozšířenost mobilních telefonů s fotoaparátem a iniciativa občanů pomůže radnici rychleji odstraňovat některé závady na veřejných prostranstvích.

Služba byla zavedena v rámci projektu Otevřený a komunikující úřad MČ Praha 13 (reg. č. CZ.1.04/4.1.01/89.00112), podpořeného z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost, který je financován Evropským sociálním fondem.    


Další články
Nahoru