dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Praha 13 nebude zavádět parkovací zóny. Obyvatelé je nechtějí
Sluneční náměstí v Praze 13 (uprostřed je radnice). Foto: Petr Šmerkl / Wikipedia

Praha 13 nebude zavádět parkovací zóny. Obyvatelé je nechtějí

Rada MČ Praha 13 přijala usnesení, kterým zastavila veškeré přípravy zón placeného stání na území městské části. Tomuto rozhodnutí předcházela veřejná diskuze a průzkum veřejného mínění. Výsledky průzkumu ukazují, že se zavedením zón nesouhlasí 51 % dotázaných obyvatel městské části, 23 % neumí návrh posoudit a 26 % s parkovacími zónami souhlasí.

„Úvahy o možnosti zřídit v Praze 13 parkovací zóny se objevily v loňském roce jako jedna z možností, jak omezit parkování mimopražských řidičů, kteří zejména v pracovních dnech zabírají místa v okolí stanic metra a pokračují do centra,“ uvedl tiskový mluvčí městské části Samuel Truschka.

Hlavním impulzem byly zprávy, že placené zóny připravuje sousední Praha 5 a také Praha 6, což by mohlo přivést do Prahy 13 další mimopražská vozidla. Vedení městské části tehdy nechalo zpracovat analýzu, jejíž součástí byl návrh rozsahu placených parkovacích zón se zaměřením na okolí stanic metra. Tento návrh pak byl předložen k veřejné diskuzi.

„Chtěli jsme znát názor obyvatel, a proto jsme k této otázce uspořádali anketu v místním zpravodaji a průzkum veřejného mínění,“ řekl zástupce starosty Aleš Mareček, který má oblast dopravy v kompetenci.

„Odmítavé stanovisko většiny občanů je jedním z hlavních důvodů, proč jsme se rozhodli veškeré přípravy na zavedení parkovacích zón ukončit. Nyní mám za úkol informovat o tomto rozhodnutí obyvatele městské části a Radu hl. m. Prahy,“ dodal. Schvalování nových navrhovaných parkovacích zón je totiž v kompetenci Rady hl. města Prahy.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru