dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Praha 13 má staronového starostu. Vodrážka začíná už čtvrté období
Sluneční náměstí v Praze 13, uprostřed stojí radnice. Foto: Petr Šmerkl / Wikimedia Commons

Praha 13 má staronového starostu. Vodrážka začíná už čtvrté období

Nové Zastupitelstvo městské části Praha 13, vzešlé z říjnových voleb do zastupitelstev obcí, se poprvé sešlo dnes. Na programu mělo především složení slibu členů zastupitelstva, volbu starosty, zástupců starosty a členů rady, zřízení výborů zastupitelstva a volbu jejich předsedů, členů a tajemníků.
david-vodrazka-nahled

David Vodrážka

Starostou Prahy 13 zastupitelstvo zvolilo. Davida Vodrážku (ODS), který vykonával tuto funkci již v předchozích třech volebních obdobích. Zástupci starosty budou na základě rozhodnutí zastupitelstva tři. Do funkcí zástupců starosty byli zvoleni Petr Zeman (ODS), Marcela Plesníková (ANO) a Pavel Jaroš (ČSSD).

Rada městské části bude v následujícím volebním období devítičlenná. Jejími členy se kromě starosty a jeho zástupců stali ještě Zbyněk Pastrňák (ODS), Šárka Skopalíková (ODS), Libor Hadrava (ANO), Michal Drábek (ANO 2011) a Miloslav Ludvík (ČSSD).
Zastupitelstvo ještě zřídilo devět výborů a zvolilo jejich předsedy, členy a tajemníky.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru