Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 13 má schválený rozpočet na letošní rok
Budova radnice Prahy 13 stojí na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Praha 13 má schválený rozpočet na letošní rok

Zastupitelstvo třinácté městské části dnes schválilo rozpočet na letošní rok ve výši 442, 5 milionů korun. Největšími letošními investicemi jsou přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory, revitalizace vnitrobloků nebo rekonstrukce skateparku. Pokračovat budou také investice do školských budov.

„Děkuji všem zastupitelům, kteří se dnešního jednání zúčastnili, a mohli jsme schválit rozpočet pro letošní rok. Jednání samozřejmě předcházela striktní opatření proti šíření covidu-19, což si vyžádalo určitý čas navíc, protože u vstupu byla každému změřena teplota. Schválení rozpočtu je důležité pro plánování jednotlivých aktivit. Dává jakousi zelenou pro zahájení jednotlivých projektů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Návrh rozpočtu vychází ze schváleného výhledu na období 2021 až 2025, podařilo se udržet vyrovnané příjmové i výdajové složky, což obzvlášť v této době nebylo jednoduché,“ dodal. 

Místostarostka Marcela Plesníková (ANO) ocenila, že městská část nemusela přistoupit ke škrtům v investičních výdajích a všechny plánované investice pro letošní rok jsou do rozpočtu zahrnuty. 

Největší investicí letošního roku bude přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory.

„Do školských zařízení připravujeme milionové investice v podobě nového zdravého osvětlení, výměny oken a především rekuperační technologie, tedy speciální ventilační systémy, které v jednotlivých budovách zajistí efektivní temperování a ekonomickou výměnu vzduchu,“ uvedla Plesníková. 

Rekonstrukce se budou týkat také vnitrobloků, dětských a sportovních hřišť. „Dotace spolkům a sportovním klubům budeme řešit individuálně. Nyní je velmi složité plánovat jakékoli aktivity v této oblasti, a proto se budeme snažit v rámci rozpočtu zohlednit ty aktivity a organizace, které připravují činnosti především pro děti,“ informoval místostarosta Prahy 13 Petr Zeman (ODS).


Autor: TZ, red

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru