Dnes Úterý - obcasny-dest 16°C
Zítra Středa - obcasny-dest 14°C
Úterý 24. 5. 2022
Svátek má Jana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 13 má schválený rozpočet na letošní rok
Budova radnice Prahy 13 stojí na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Praha 13 má schválený rozpočet na letošní rok

Zastupitelstvo třinácté městské části dnes schválilo rozpočet na letošní rok ve výši 442, 5 milionů korun. Největšími letošními investicemi jsou přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory, revitalizace vnitrobloků nebo rekonstrukce skateparku. Pokračovat budou také investice do školských budov.

„Děkuji všem zastupitelům, kteří se dnešního jednání zúčastnili, a mohli jsme schválit rozpočet pro letošní rok. Jednání samozřejmě předcházela striktní opatření proti šíření covidu-19, což si vyžádalo určitý čas navíc, protože u vstupu byla každému změřena teplota. Schválení rozpočtu je důležité pro plánování jednotlivých aktivit. Dává jakousi zelenou pro zahájení jednotlivých projektů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Návrh rozpočtu vychází ze schváleného výhledu na období 2021 až 2025, podařilo se udržet vyrovnané příjmové i výdajové složky, což obzvlášť v této době nebylo jednoduché,“ dodal. 

Místostarostka Marcela Plesníková (ANO) ocenila, že městská část nemusela přistoupit ke škrtům v investičních výdajích a všechny plánované investice pro letošní rok jsou do rozpočtu zahrnuty. 

Největší investicí letošního roku bude přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory.

„Do školských zařízení připravujeme milionové investice v podobě nového zdravého osvětlení, výměny oken a především rekuperační technologie, tedy speciální ventilační systémy, které v jednotlivých budovách zajistí efektivní temperování a ekonomickou výměnu vzduchu,“ uvedla Plesníková. 

Rekonstrukce se budou týkat také vnitrobloků, dětských a sportovních hřišť. „Dotace spolkům a sportovním klubům budeme řešit individuálně. Nyní je velmi složité plánovat jakékoli aktivity v této oblasti, a proto se budeme snažit v rámci rozpočtu zohlednit ty aktivity a organizace, které připravují činnosti především pro děti,“ informoval místostarosta Prahy 13 Petr Zeman (ODS).


Autor: TZ, red

Praha 13 nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí, usnesli se radní

Dnes v 17:47

Vedení třinácté městské části nesouhlasí se zástavbou Slunečního náměstí v podobě, jak jej prezentuje hlavní město.  V rámci připomínek k metropolitnímu plánu vedení radnice žádá, aby plocha dnes určená pro veřejnou vybavenost, která je v majetku městské části, byla určena pro veřejnou zeleň a...

Další články
Nahoru