Dnes Neděle - zatazeno 7°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 5°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 13 má schválený rozpočet na letošní rok
Budova radnice Prahy 13 stojí na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Praha 13 má schválený rozpočet na letošní rok

Zastupitelstvo třinácté městské části dnes schválilo rozpočet na letošní rok ve výši 442, 5 milionů korun. Největšími letošními investicemi jsou přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory, revitalizace vnitrobloků nebo rekonstrukce skateparku. Pokračovat budou také investice do školských budov.

„Děkuji všem zastupitelům, kteří se dnešního jednání zúčastnili, a mohli jsme schválit rozpočet pro letošní rok. Jednání samozřejmě předcházela striktní opatření proti šíření covidu-19, což si vyžádalo určitý čas navíc, protože u vstupu byla každému změřena teplota. Schválení rozpočtu je důležité pro plánování jednotlivých aktivit. Dává jakousi zelenou pro zahájení jednotlivých projektů,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS). 

„Návrh rozpočtu vychází ze schváleného výhledu na období 2021 až 2025, podařilo se udržet vyrovnané příjmové i výdajové složky, což obzvlášť v této době nebylo jednoduché,“ dodal. 

Místostarostka Marcela Plesníková (ANO) ocenila, že městská část nemusela přistoupit ke škrtům v investičních výdajích a všechny plánované investice pro letošní rok jsou do rozpočtu zahrnuty. 

Největší investicí letošního roku bude přístavba Střediska sociálních služeb Prahy 13, kde vzniknou nové byty pro seniory.

„Do školských zařízení připravujeme milionové investice v podobě nového zdravého osvětlení, výměny oken a především rekuperační technologie, tedy speciální ventilační systémy, které v jednotlivých budovách zajistí efektivní temperování a ekonomickou výměnu vzduchu,“ uvedla Plesníková. 

Rekonstrukce se budou týkat také vnitrobloků, dětských a sportovních hřišť. „Dotace spolkům a sportovním klubům budeme řešit individuálně. Nyní je velmi složité plánovat jakékoli aktivity v této oblasti, a proto se budeme snažit v rámci rozpočtu zohlednit ty aktivity a organizace, které připravují činnosti především pro děti,“ informoval místostarosta Prahy 13 Petr Zeman (ODS).


Před ruskou ambasádou se sešlo zhruba sto demonstrantů

Dnes v 16:43

Přes sto demonstrantů se dnes odpoledne sešlo před budovou ruské ambasády v Praze a provolávalo Rusku hanbu. Demonstranti tak reagovali na důvodné podezření, že do výbuchu v muničním areálu ve Vrběticích v roce 2014 jsou zapleteni ruští agenti.

Do soutěže Adapterra Awards je přihlášeno 101 projektů zlepšujících klimatickou situaci

Včera v 11:25

Do třetího ročníku soutěže Adapterra Awards, která hledá inspirativní projekty na zvládání dopadů klimatické změny, jako jsou zhoršující se sucho, horko nebo přívalové deště, je přihlášeno celkem 101 projektů. Mezi nimi je 19 řešení z hlavního města. Přihlášky posoudí odborná porota, ty nejlepší...

Veřejnost může ovlivnit budoucí podobu Jarovské třídy

Včera v 10:36

Jarovská třída má propojit území Žižkova směrem na východ k Českobrodské ulici a budoucímu Městskému okruhu a odlehčit dopravu stávajících přetížených komunikací. Praha 3 chce získat podněty a požadavky zejména místních obyvatel, na jejichž základě vznikne finální podoba studie...

Farmářské trhy na náplavce v sobotu nakonec nebudou

16. dubna 2021 ve 21:29

Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se zítra konat nebudou, i když to bylo po skončení nouzového stavu v plánu.

Praha 1 rozdělila dotace na podporu kulturních, sportovních a volnočasových projektů

16. dubna 2021 ve 21:04

Více než pět milionů korun, přesně 5,34 milionu. Takovou částkou Praha 1 podpoří divadelní projekty, vizuální umění, hudbu, literaturu, projekty, které přispějí k ochraně jejího kulturního dědictví, kroužky, volnočasové organizace pro děti a mládež anebo třeba specializované sportovní...

Praha 4 znovu poskytne slevy na nájmech

16. dubna 2021 v 09:45

Praha 4 poskytne další slevy podnikatelům za měsíce březen a duben. Návrh ve středu 14. dubna schválila Rada městské části Praha 4. Jde již o čtvrtou vlnu odpouštění části nájmů od začátku pandemie.

V Praze 11 zasedne Komise pro životní prostředí

16. dubna 2021 v 09:05

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 19. dubna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova.

Další články
Nahoru