dnes
Sobota - prehanky-dest
9°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Pražská politika

Praha 13 má rozpočet na rok 2014

S výdaji ve výši 327,3 milionů Kč, tedy přibližně o jeden milion méně než v loňském roce, počítá rozpočet městské části. Ten je stejně jako v předchozích letech přebytkový s tím, že přebytek ve výši 11,6 mil. Kč je použit na splátky jistiny úvěru na stavbu radnice.

Příjmovou stránku rozpočtu tvoří transfery ze státního rozpočtu a z rozpočtu hl. města Prahy a dále převod prostředků z vlastní hospodářské činnosti (např. z nájmů nebytových prostor) – součet těchto tří částek činí 275,7 mil. Kč. Další část tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 51,6 mil. Kč (např. správní poplatky, místní poplatky apod.).

Výdajová stránka rozpočtu na rok 2013 zahrnuje necelých 297 mil. Kč neinvestičních výdajů a přibližně 18,7 mil. Kč na investice.
Na oblast školství bude vydáno 74 milionů korun, na životní prostředí je vyčleněno přes 45 milionů korun, z toho 40 milionů se vydá na údržbu zeleně, chodníků, likvidaci černých skládek apod. Přibližně 6,7 milionu bude čerpáno na zdravotnictví a sociální oblast, přes 7 milionů na oblast dopravy (údržbu komunikací a dopravní značení).

Investiční výdaje zahrnují 13 milionů na splátku jistiny za energetické služby (úsporný projekt přeměny topných systémů ve školách) a 2,4 milionu na rekonstrukci márnice a zdi na stodůleckém hřbitově. Částka 2 miliony korun bude investována na rekonstrukci hráze Třebonického rybníka a na vybudování cyklostezky z Panské zahrady do Centrálního parku. Necelý milion půjde na předposlední splátku jistiny za výstavbu hasičské zbrojnice.  

Další připravované investiční akce schválené zastupitelstvem městské části a hrazené z prostředků získaných prodejem bytových domů nejsou součástí rozpočtu a budou do něj zapojovány postupně – například pořízení domu pro seniory nebo rozšíření kamerového systému.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru