Dnes Pondělí - jasno 23°C
Zítra Úterý - skorojasno 21°C
Pondělí 29. 5. 2023
Svátek má Maxmilián a Maxim
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 13 má přijít o dvě pobočky, záměr České pošty chce zvrátit

Od července plánuje Česká pošta zrušit dvě ze čtyř poboček v Praze 13. Vedení městské části s tím nesouhlasí, podle něj to občany omezí. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).  

„Obdrželi jsme dopis zástupce generálního ředitele České pošty s informací, že od července plánují zrušit dvě nejvytíženější pobočky pošty v naší městské části, kde žije téměř 70 000 obyvatel. V současné době jsou zde v provozu čtyři pobočky České pošty a jejich kapacita je už teď velmi na hraně,“ sdělil starosta.

Státní podnik oznámil v Praze 13 zrušení pobočky Na Slunečním náměstí a na Lužinách v ulici Archeologická, kde bydlí desítky tisíc obyvatel. Toto rozhodnutí padlo bez jakékoliv komunikace s radnicí. V těsné blízkosti pošty na Slunečním náměstí je také dům, kde bydlí zdravotně hendikepovaní občané.

„Je logické, že fronty na zbylých dvou pobočkách budou větší a pro mnohé občany bude komplikované se dopravovat na adresu jiné pobočky. Česká pošta je státní podnik a má primárně zajišťovat služby pro občany. Zrušení poboček je arogantní ignorace potřeb obyvatel,“ dodal Vodrážka. Městská část podle něj udělá vše, co je v jejích silách, aby toto rozhodnutí zvrátila.


Autor: red

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Další články
Nahoru