Dnes Úterý - bourky 17°C
Zítra Středa - oblacno 22°C
Úterý 28. 5. 2024
Svátek má Vilém
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 13 má přijít o dvě pobočky, záměr České pošty chce zvrátit

Od července plánuje Česká pošta zrušit dvě ze čtyř poboček v Praze 13. Vedení městské části s tím nesouhlasí, podle něj to občany omezí. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).  

„Obdrželi jsme dopis zástupce generálního ředitele České pošty s informací, že od července plánují zrušit dvě nejvytíženější pobočky pošty v naší městské části, kde žije téměř 70 000 obyvatel. V současné době jsou zde v provozu čtyři pobočky České pošty a jejich kapacita je už teď velmi na hraně,“ sdělil starosta.

Státní podnik oznámil v Praze 13 zrušení pobočky Na Slunečním náměstí a na Lužinách v ulici Archeologická, kde bydlí desítky tisíc obyvatel. Toto rozhodnutí padlo bez jakékoliv komunikace s radnicí. V těsné blízkosti pošty na Slunečním náměstí je také dům, kde bydlí zdravotně hendikepovaní občané.

„Je logické, že fronty na zbylých dvou pobočkách budou větší a pro mnohé občany bude komplikované se dopravovat na adresu jiné pobočky. Česká pošta je státní podnik a má primárně zajišťovat služby pro občany. Zrušení poboček je arogantní ignorace potřeb obyvatel,“ dodal Vodrážka. Městská část podle něj udělá vše, co je v jejích silách, aby toto rozhodnutí zvrátila.


Autor: red

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

Včera ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Vlak usmrtil ženu, nehoda zkomplikovala provoz příměstských i dálkových spojů

Včera v 09:36

V Roztokách u Prahy v pondělí po půl šesté ráno srazil vlak ženu, ta nehodu nepřežila. Provoz na trati mezi Prahou a Kralupy nad Vltavou byl přerušený do 8:20 hodin, informovaly České dráhy. Policisté se případem zabývají a zjišťují totožnost usmrcené ženy. Kvůli mimořádné události bylo zrušeno...

Vedení Prahy 1 jmenovalo ředitelky školek a školních jídelen

26. května 2024 v 08:00

Na 18. zasedání Rady městské části Praha 1 byly tento týden znovujmenovány dvě ředitelky mateřských škol a dvě ředitelky školních jídelen. Praha 1 o tom informovala na svém webu.

Střet vlaku s lokomotivou u hlavního nádraží způsobil velkou škodu

24. května 2024 ve 22:43

Škodu za více než 100 milionů korun v pátek dopoledne střet osobního vlaku s posunovací lokomotivou na pražském hlavním nádraží. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří utrpěli šok a odřeniny. Podle původních odhadů měla být materiální škoda výrazně nižší, mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal ale...

Zemřel herec a režisér Jan Kačer

24. května 2024 v 17:10

V pátek dopoledne zemřel herec a režisér Jan Kačer, bylo mu 87 let. ČTK to oznámila jeho dcera Adéla Kubačáková. Byl ikonou nové vlny československého filmu a stál u zrodu pražského Činoherního klubu. Prosadil se jako divadelní režisér, režíroval například v Divadle na Vinohradech nebo v Národním...

Další články
Nahoru