Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Praha 13 má nové auto pro terénní péči o seniory
VW Touran C, který bude převážet seniory. Foto: P13

Praha 13 má nové auto pro terénní péči o seniory

Starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS) dnes symbolicky předal klíče od nového vozu řediteli Střediska sociálních služeb Prahy 13 (SSSP13) Jiřímu Maškovi. Nový automobil VW Touran bude sloužit k terénní péči o seniory. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

„Velmi si vážím kvality péče o seniory, kterou Středisko sociálních služeb vykonává. Pomáhají našim nejstarším obyvatelům a špičková práce v terénu si zaslouží také kvalitní vůz. Je to vlastně takový krásný vánoční dárek, a to nejen pro Středisko, ale hlavně pro klienty, kterým bude sloužit,“ řekl Vodrážka. 

Novým vozidlem je VW Touran CL. Vůz splňuje všechny užitné vlastnosti potřebné pro zajištění výkonu sociální péče pečovatelskou službou Střediska.

Vůz je sedmimístný s variabilně sklopnými sedadly, aby vedle pohodlné přepravy osob, umožňoval též vytvoření dostatečně velkého prostoru pro přepravu obědů v jídlonosičích, které jsou umístěny v přepravních drátěných koších.

Nový vůz nahradí 14 let starou dodávku FIAT DOBLO, která je technicky opotřebovaná a její další provozování je už nerentabilní. „Vozidlo plně vyhovuje charakteru provozu, který je od něj očekáván při zajišťování terénní péče. Vedle velkého prostoru jde zejména o charakter jízdy, kdy auto často pojíždí na krátké vzdálenosti a mnohokrát tak startuje a zhasíná motor,“ uvedl ředitel SSSP13 Jiří Mašek. 

Tři oddělená sedadla v druhé řadě podle něj dále umožňují pružnou ergonomii pro bezpečné využití i k přepravě seniorů nebo osob s částečně omezenou pohyblivostí nebo zdravotně handicapovaných osob, například osob chodící s oporou holí nebo za pomoci jiných kompenzačních pomůcek, třeba chodítka.

Dvě samostatná sedadla ve třetí řadě po sklopení zároveň vytvoří dostatečný prostor pro pohodlné uskladnění a přepravu složeného invalidního vozíku nebo chodítek. 

SSSP13 zajišťuje širokou škálu služeb pro seniory v Praze 13. Pečovatelská služba nabízí například doprovod k lékaři nebo na poštu, zajištění nákupů, rozvoz obědů v zapůjčených termoboxech přímo do bytů klientů, dopravu osob upravenými vozy nebo úklid domácnosti klientů. V objektu je i denní stacionář a velmi potřebné samostatné bydlení pro tři desítky seniorů. Vozidlo bylo pořízeno s přispěním Auto Podbabská.


Autor: puc

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Obědy pro seniory za šedesát korun

16. listopadu 2023 ve 12:00

K jídelnám, kam si mohou senioři z Prahy 6 zajít na dobrý a kvalitní oběd za 60 korun, nově přibyla Menza Kajetánka.

Dům vzpomínek pro seniory Prahy 9

14. listopadu 2023 v 08:36

Místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková oslovila spolek Loutky v nemocnici, který chodí hrát dětem do nemocnic a seniorům do domovů nebo na geriatrii, aby kousek sváteční atmosféry přivezly seniorům městské části.

Srdce osmičky pomáhá seniorům, rodinám a klientům sociálních služeb

11. listopadu 2023 v 08:35

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS).

Zimní bál pro seniory Prahy 10

8. listopadu 2023 v 19:18

V pátek 24. listopadu se v KD Barikádníků uskuteční Zimní bál pro seniory Prahy 10. Vystoupí taneční orchestr Stanislava Douši, připravena jsou taneční vystoupení a tombola. Bál je určený pro seniory ve věku 60 let a více s trvalým bydlištěm na území desáté městské části. Dvě vstupenky na osobu je...

Senior akademie v Praze 9

4. listopadu 2023 v 10:04

Praha 9 od ledna příštího roku otevře radnice Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 9 chystá vánoční dárek pro seniory

29. října 2023 ve 13:07

Každoročně zpříjemňuje devátá městská část seniorům adventní čas představením v Divadle GONG.

Fórum mladých hraje seniorům

16. října 2023 v 11:44

V Klubu seniorů Tomáš v Praze 1 budou ve čtvrtek 19. října hrát seniorům. 

Modernější Domov seniorů Bojčenkova

8. října 2023 v 15:04

Po přípravě projektu, veřejných projednáních a zajišťování dotačních prostředků se letos radnice Prahy 14 pustila do generální rekonstrukce Domova seniorů Bojčenkova na Černém Mostě.

Další články
Nahoru