Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 letos poseká trávníky čtyřikrát
Pro někoho plevel, pro jiného léčivka. Kde se často neseče, daří se pampeliškám i sedmikráskám. Ilustrační foto: archiv

Praha 13 letos poseká trávníky čtyřikrát

Seč trávníků na plochách ve správě odboru životního prostředí Prahy 13 byla zahájena na přelomu dubna a května. Pro letošní rok jsou naplánovány čtyři seče, jejich počet byl již dříve snížen kvůli opakujícím se letním suchům. Informoval o tom starosta třinácté městské části David Vodrážka (ODS).

„Tento postup je důležitý pro sídlištní trávníky kvůli redukci dvouděložných rostlin, které se v sídlištních trávnících vyskytují a postupem času, pokud by nebyly posečeny, by vytlačily traviny,“ sdělil starosta.

Dalším důvodem k sečím je podle něj zabránění kvetení trav, které působí problémy alergikům. Tyto postupy se týkají především trávníků ve vnitroblocích a na předzahrádkách bytových domů.

Režim v parcích je možné více přizpůsobit změnám klimatu, proto na plochách, kde je to možné, probíhají seče mozaikovitě.

„Jedná se o vybrané plochy v Centrálním parku, Dalejském parku, v Panské zahradě nebo ve starém sadu ve Stodůlkách. Částečně tento režim probíhá ještě na Malé Ohradě,“ vyjmenoval starosta.

Údolí Motolského potoka je podle něj sečeno tímto způsobem již mnoho let a díky tomu se zde daří zachovat vzácné druhy travin a bylin.


Autor: red

Zákaz nočního vjezdu do centra začal platit

Dnes v 15:41

Na základě dlouhodobých stížností obyvatel Prahy 1 na rušení nočního klidu a hlučný provoz na území centrální městské části iniciovala MČ Praha 1 opatření zakazující vjezd v nočních hodinách do ulic v části Starého Města. Opatření se stává, rozmístěním posledních potřebných značek dne...

Magistrát na týden vyvěsí při příležitosti Prague Pride duhové vlajky

Dnes v 15:28

Pražský magistrát vyvěsí od 5. do 12. srpna na budovách Nové radnice na Mariánském náměstí a Škodova paláce v Jungmannově ulici duhové vlajky při příležitosti festivalu o životě leseb, gayů, bisexuálů či translidí a queer lidí (LGBT+) Prague Pride. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili...

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov má dva nové expertní týmy

Dnes v 11:19

Univerzitní centrum energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze, které letos slaví 10 let od zahájení své výzkumné činnosti, rozšířilo své aktivity o dva odborné týmy. První z nich se zabývá Cirkulárním stavebnictvím, druhý pak Moderní energetikou. Celkem tak v UCEEB působí již...

V Zoo Praha se narodilo mládě velblouda dvouhrbého domácího

Dnes v 10:37

Do skupiny velbloudů dvouhrbých domácích v pražské zoo přibylo mládě. Samce, který se narodil v sobotu 20. července, mohou lidé spatřit ve venkovním výběhu spolu s ostatními členy stáda. Mládě i matka dobře prospívají, malému velbloudovi sílí nohy. ČTK to sdělila kurátorka kopytníků Zoo Praha...

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

Další články
Nahoru