Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 13 letos nezvýší nájemné o inflaci
Radnice Prahy 13 sídlí na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Praha 13 letos nezvýší nájemné o inflaci

Radní Prahy 13 jednomyslně rozhodli, že pro rok 2022 nebudou zvyšovat nájemné o inflaci. Cílem je pomoci těm, kteří si na území městské části pronajímají například ordinace, byty, podnikatelské prostory i pozemky. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lucie Steinerová. 

„Jedním z kroků, jak můžeme pomoci zmírnit dopady zvyšující se inflace, je odpuštění inflační doložky všem subjektům, které jsou na úřad naší městské části smluvně navázány a tyto smlouvy obsahují inflační doložku. Rada městské části jednomyslně rozhodla, že v letošním roce nebude nájemné o inflaci zvyšovat, aby tak jednotlivým subjektům finančně alespoň částečně ulevila,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Prakticky to podle něj znamená, že například nájemné za užívání ordinací a nebytových prostor ve všech třech poliklinikách, stejně tak nájemné u některých obecních bytů ve správě městské části nebo nájemné za užívání pozemků, objektů a ostatních prostor, se o inflaci zvyšovat nebude.

Celkově se to týká stovek smluv s občany a fyzickými i právnickými osobami. „Cesty, jak pomoci občanům, podnikatelům i zařízením zajišťujícím služby pro veřejnost, neustále hledáme. Radnice je tu pro každého, kdo se ocitne v tíživé situaci a vždy se budeme snažit najít nejlepší řešení,“ dodal starosta.


Autor: Hla

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru