Dnes Úterý - zatazeno 28°C
Zítra Středa - oblacno 27°C
Úterý 16. 7. 2024
Svátek má Luboš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 letos nezvýší nájemné o inflaci
Radnice Prahy 13 sídlí na Slunečním náměstí. Foto: archiv

Praha 13 letos nezvýší nájemné o inflaci

Radní Prahy 13 jednomyslně rozhodli, že pro rok 2022 nebudou zvyšovat nájemné o inflaci. Cílem je pomoci těm, kteří si na území městské části pronajímají například ordinace, byty, podnikatelské prostory i pozemky. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lucie Steinerová. 

„Jedním z kroků, jak můžeme pomoci zmírnit dopady zvyšující se inflace, je odpuštění inflační doložky všem subjektům, které jsou na úřad naší městské části smluvně navázány a tyto smlouvy obsahují inflační doložku. Rada městské části jednomyslně rozhodla, že v letošním roce nebude nájemné o inflaci zvyšovat, aby tak jednotlivým subjektům finančně alespoň částečně ulevila,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Prakticky to podle něj znamená, že například nájemné za užívání ordinací a nebytových prostor ve všech třech poliklinikách, stejně tak nájemné u některých obecních bytů ve správě městské části nebo nájemné za užívání pozemků, objektů a ostatních prostor, se o inflaci zvyšovat nebude.

Celkově se to týká stovek smluv s občany a fyzickými i právnickými osobami. „Cesty, jak pomoci občanům, podnikatelům i zařízením zajišťujícím služby pro veřejnost, neustále hledáme. Radnice je tu pro každého, kdo se ocitne v tíživé situaci a vždy se budeme snažit najít nejlepší řešení,“ dodal starosta.


Autor: Hla

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

12. července 2024 v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

12. července 2024 v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

12. července 2024 v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

Další články
Nahoru