dnes
Neděle - jasno
22°C
zítra
Pondělí - jasno
23°C
pozítří
Úterý - skorojasno
24°C
Praha 13 je Přívětivý úřad. Získala cenu za druhé místo
Cenu převzal Martin Šmíd (uprostřed), vedoucí odboru kancelář tajemníka. Foto: Praha 13

Praha 13 je Přívětivý úřad. Získala cenu za druhé místo

Ve středu 15. května se v Olomouci konalo slavnostní předávání cen vítězům soutěže Přívětivý úřad v kategorii obcí s rozšířenou působností. Úřad městské části Praha 13 obdržel cenu za druhé místo v rámci všech městských částí Prahy. Z rukou náměstka ministra vnitra pro řízení sekce legislativy, státní správy a územní samosprávy Petra Mlsny a Davida Slámy, ředitele odboru strategického rozvoje a koordinace veřejné správy ji převzal Martin Šmíd, vedoucí odboru kancelář tajemníka.  

Přívětivý úřad je soutěží mapující stav přívětivosti a otevřenosti obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Do soutěže se letos přihlásilo 146 obcí III. typu a městských částí hl. m. Prahy, tedy 64 % ze všech obcí III. typu.

Cílem soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo vnitra ČR,  je ocenit snahu představitelů obcí a měst ve zvyšování přívětivosti a otevřenosti úřadu.  

V soutěži bylo hodnoceno pět kritérií – dostupnost úřadu pro občany, transparentnost, komunikace, využívání moderních elektronických nástrojů a další nadstandardní služby úřadu.

„Jsem velmi potěšen, že jsme i v letošním roce dostali příležitost představit široké veřejnosti, jak kvalitní služby poskytujeme občanům nejen z naší městské části, ale i širšího okolí. Snažíme se jít s dobou a naše služby stále zdokonalovat tak, abychom poskytli našim spoluobčanům co největší komfort při vyřizování veškerých záležitostí, se kterými na náš úřad přicházejí,“ řekl starosta městské části Praha 13 David Vodrážka a dodal: „Náš úřad se dosud účastnil všech vyhlášených ročníků této soutěže a pokaždé se umístil na stupních vítězů, za což patří velký dík všem jeho zaměstnancům.“


Další články
Nahoru