Dnes Sobota - skorojasno 5°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 16. 10. 2021
Svátek má Havel
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Praha 13 je připravena pomoci seniorům s registrací na očkování
Radnice chce pomoci především těm, kteří žijí sami a s registrací jim nemohou pomoci rodinní příslušníci. Foto: P13

Praha 13 je připravena pomoci seniorům s registrací na očkování

Dnes Ministerstvo zdravotnictví spustilo registraci k očkování proti covidu-19 pro občany starší 80 let. Pro seniory, kteří žijí osaměle a potřebují s registraci pomoci, zřídila městská část Praha 13 bezplatnou informační linku. Každý pracovní den od 8 do 14 hodin jsou úředníci k dispozici a připraveni pomoci i poradit, jak postupovat v individuálních situacích.

„Seniory, s trvalým pobytem v naší městské části, jsme o zahájení registrace informovali dopisem, k dispozici jsou samozřejmě také informace na webu a sociálních sítích. Chceme pomoci především těm, kteří žijí sami a s registrací jim nemohou pomoci rodinní příslušníci nebo přátelé. Bezplatná linka 235 011 447 je tu především pro předání správných informací a pomoc s rezervačním systémem,“ informoval starosta městské části David Vodrážka.

Registrace k očkování probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému na webu www.crs.uzis.cz nebo www.registrace.mzcr.cz . Další informace naleznete na webu www.mzcr.cz nebo na bezplatné telefonní lince 1221.

K dispozici je také každý den bezplatná informační linka Hlavního města na čísle 800 160 166 od 8 do 16 hodin.
Autor: TZ, red

Přednáška: Ježek se má

Dnes ve 14:05

Přednáška o ježcích se koná v Klubu seniorů, Počernická 64 v úterý 19. října.

Praha 7 zajistila další vakcíny pro seniory

Dnes v 07:13

Očkování 3. dávkou na Sedmičce probíhá u praktických lékařů a na Poliklinice Prahy 7. Radnice v tomto týdnu rozvezla do ordinací praktických lékařů 1000 vakcín Pfizer. Sloužit budou jako 3. dávka pro očkování seniorů a pacientů s chronickým onemocněním. 

Podzimní floristika v centru sv. Prokopa

12. října 2021 v 11:30

Praha 13 ve spolupráci s Římskokatolickou farností sv. Jakuba st. připravuje akci pro seniory s názvem Podzimní floristika.  Setkání se koná 26. října od 11 hodin v Komunitním centru sv. Prokopa (V Hůrkách 8, Nové Butovice).

S očkováním třetí dávkou vakcíny pomůže v domovech seniorů opět i mobilní očkovací tým

7. října 2021 v 11:28

Magistrát ve spolupráci s Českým červeným křížem a Městskou poliklinikou Praha obnovuje projekt a mobilní očkovací tým aktuálně znovu objíždí s vakcínami zařízení pro seniory. Cílem je zvýšit ochranu místních klientů, a to v co nejdřívějším termínu.

Senioři Prahy 13 se budou učit anglicky

6. října 2021 v 11:16

Praha 13 připravila pro seniory pravidelnou výuku angličtiny v Kulturním domě Mlejn. Senioři se mohou přihlásit jak do kurzů pro začátečníky, tak pro pokročilé. Nad celou akcí převzal záštitu starosta David Vodrážka a radní Aneta Ečeková Maršálová.

Voliči v karanténě s covidem-19 mohou v Praze hlasovat z auta, nebo přímo z domova

4. října 2021 v 09:05

Magistrát Prahy zajistil před blížícími se volbami do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR možnost několika zvláštních způsobů hlasování pro lidi v karanténě nebo pro ty, kteří se nakazili koronavirem.

Další články
Nahoru