Dnes Pondělí - polojasno 31°C
Zítra Úterý - bourky 25°C
Pondělí 21. 6. 2021
Svátek má Alois
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 13 chystá výstavbu nových bytů pro seniory
Středisko sociálních služeb Praha 13 v Trávníčkově ulici. Foto: presbariery.cz

Praha 13 chystá výstavbu nových bytů pro seniory

Investovat především do služeb pro seniory, školství a zkvalitňování veřejného prostoru, hlavně parků, zeleně, vnitrobloků a hřišť chce letos Praha 13.

Největší investicí letošního roku bude přístavba Střediska sociálních služeb v Trávníčkově ulici, kde vzniknou nové byty pro seniory a víceúčelová místnost pro kluby seniorů.

„Péče o seniory je dlouhodobou prioritou naší městské části, zájem o služby střediska se stále zvyšuje, a proto věřím, že investice do nových prostor v řádech čtyřiceti milionů má smysl,“ uvedl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

Další významnou investicí městské části podle něj bude kompletní rekonstrukce školní jídelny v Základní škole Fingerova, což by podle odhadů mělo stát přes padesát milionů korun.

„Z volnočasových aktivit, které jsou obzvlášť v dnešní době pro obyvatele důležité, mohu zmínit plánovanou rekonstrukci skateparku na Lužinách. Rádi bychom ji zahájili na jaře, bude ovšem záležet na financích, protože tento projekt je závislý na dotacích hlavního města,“ dodal starosta Vodrážka.


Ladronka hostí akci Na kole jen s přilbou

Dnes v 09:09

Krajské ředitelství policie hl. m. Prahy ve spolupráci s týmem silniční bezpečnosti pořádá dnes preventivně bezpečnostní akci s názvem „Na kole jen s přilbou“, která se bude konat v parku Ladronka v čase od 13 do 18 hodin. 

Ve dvacátém pátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

18. června 2021 v 17:15

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nový park v Libni

18. června 2021 v 06:53

Kolem dvou slepých ramen Vltavy v Libni vrostl nový park. Nabízí na ploše jednoho hektaru jak odpočinek v zeleni s okrasným jezírkem, mlhovištěm a chytrými lavičkami, tak i možnost sportovního vyžití – přímo v parku je na speciální běžecké tartanové dráze vedoucí okolo celého areálu umístěn měřič...

V Košířích na cibuleckém kopci vzniknou nové třídy pro děti i tělocvična

17. června 2021 ve 20:36

Praha 5 již představila dvě varianty, kde by se ve školním roce 2025/2026 měl otevřít nový školní areál, a to buď v ulici Nepomucká nebo v ulicích V Cibulkách-Na Výši. V době výstavby nové školy kapacitu pro prvňáčky dočasně navýší třídy přímo na cibuleckém kopci v areálu Tellus. Vzniknout by tu...

Vakcína až domů. Praha 6 nabízí seniorům a hendikepovaným domácí očkování

17. června 2021 v 10:26

Zdravotní stav jim komplikuje přesun na očkování, o vakcínu proti koronaviru však nepřijdou. Městská část Praha 6 nově pomáhá s očkováním přímo doma u seniorů a lidí se zdravotním hendikepem. Zájemci si o službu mohou zažádat telefonicky přes  koordinátorku Prahy...

Praha 2 zve na Karlovo náměstí. Bude se cvičit jóga

16. června 2021 v 09:08

Pondělí 21. června bude Karlovo náměstí od 16:30 hodin patřit józe.Vstup je zdarma.

Praha 6: Nová komunitní zahradu Na Vypichu

16. června 2021 v 08:10

Na Vypichu vedle prodejny Kaufland vyrostla nová komunitní zahrada. Slavnostní otevření se koná dnes v 15 hodin.

Další články
Nahoru