Dnes Čtvrtek - mlha 2°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 3°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 chystá na dobu adventu řadu akcí, na radnici bude i jarmark
Vánoční jarmark v budově radnice. Foto: P13

Praha 13 chystá na dobu adventu řadu akcí, na radnici bude i jarmark

Začátkem adventu se rozsvítí ozdobené vánoční stromy v jednotlivých částech Prahy 13 a tradičně to jsou stromy živé. V plánu je i řada dalších akcí. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie Steinerová.

Stromy se rozsvítí na Slunečním náměstí, Šostakovičově náměstí, v Centrálním parku, u kapličky v Třebonicích a na tržišti Luka. „Sváteční LED osvětlení radnice již v minulém roce pořídila nové a šetrné jak k životnímu prostředí, tak i ke spotřebě elektrické energie,“ podotkla Steinerová. Slavnostní rozsvícení betlému v centrálním parku spojené se Sousedským koledováním proběhne 3. prosince od 17 hodin. 

V budově radnice na Slunečním náměstí se bude 6. prosince konat vánoční jarmark, a to od 10 do 17 hodin. „Po celý den se mohou návštěvníci úřadu zastavit v obřadní síni, pořídit drobné dárky a pro děti jsou připraveny dílničky, kde si budou moci vyrobit například papírový betlém,“ pozval k návštěvě starosta David Vodrážka (ODS). 

Sbor dobrovolných hasičů Stodůlky Praha 13 srdečně zve na Mikulášskou stezku 2. prosince, kde budou děti plnit úkoly a za jejich splnění dostanou zaslouženou sladkou odměnu. Stejný den se podobná akce koná také v Třebonicích. 

V obřadní síni radnice proběhne celkem pět koncertů, koncert žáků klavírní školy pana Rákose, koncert pěveckých sborů Klíček a Notečka, Vánoční koncert všech uměleckých oborů Fakultní základní umělecké školy Stodůlky, Koncert žáků klavírní školy paní Lyudmyly Shenshyny a Lidový soubor Melodika z Fakultní základní umělecké školy Stodůlky. 

Všech 22 mateřských školek opět od vedení radnice obdrží živý stromeček, který děti ozdobí a následně zasadí na zahradě. „Při této příležitosti děkuji všem pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům našich školek, kteří se v pečlivě starají o naše nejmenší děti,“ dodal starosta Vodrážka. Stromky s ním tradičně předává místostarostka Marcela Plesníková (ANO).

Připraveno je také vánoční setkání s kluby seniorů a mnoho dalších akcí, které budou zveřejněny na webu městské části Praha 13.


Autor: puc

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

3. ledna 2024 ve 20:07

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na...

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Další články
Nahoru