Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 13 chce upravit kruhové objezdy na sídlišti Velká Ohrada
Snímek z roku 2011 ukazuje, že problémy s parkováním a horší průjezdností u kruhových objezdů na Velké Ohradě jsou dlouhodobě. Foto: ŠJú / Wikimedia Commons

Praha 13 chce upravit kruhové objezdy na sídlišti Velká Ohrada

Na sídlišti Velká Ohrada je dlouhodobě problém s průjezdností hasičských, zdravotnických či popelářských vozů. Radnice Prahy 13 proto chystá úpravy tamějších kruhových objezdů a další změny, které by měly situaci zlepšit. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).

Problémy s parkováním a průjezdností jsou na vícero sídlištích Jihozápadního města, nicméně sídliště Velká Ohrada v tom hraje prim.

V čtvercových blocích panelových domů postavených v osmdesátých a devadesátých letech je dlouhodobě nedostatek parkovacích míst. Řidiči parkují, kde se dá, včetně u kruhových objezdů, kterých je na sídlišti několik. Tím zhoršují a někdy zcela blokují průjezd popelářů, ale třeba i vozů záchranného integrovaného systému.

„Vzhledem k tomu, jak bylo projektováno sídliště, kdy se nepočítalo s takovým rozvojem automobilové dopravy, toho příliš dělat nejde. Jednou z cest ke zlepšení by bylo zmenšení kruhových objezdů a tím jejich lepší zprůjezdnění,“ sdělil starosta Vodrážka.

Podle něj už má radnice ve spolupráci se společnostmi Technická správa komunikací a Pražské služby připravenou projektovou dokumentaci. „Přesné náklady ještě neznáme, nicméně jednáme s hlavním městem, aby tento náš záměr finančně podpořilo. Věřím, že se podaří úpravy zrealizovat v horizontu dvou let, pokud veškerá administrativa proběhne bez zdržení,“ pokračoval.

Radnice se pokusí navýšit počet parkovacích míst na sídlišti tím, že nová vytvoří například na některých místech kontejnerových stání nebo na rozježděných plochách u stávajících parkovišť.

„Na místech, kde už teď řidiči parkují, i když tam dřív byla tráva. Takže nechystáme žádné zabírání zeleně. Takto by mohlo vzniknout celkem pár desítek míst,“ dodal David Vodrážka.

Zlepšit parkování na Praze 13 by podle něj měl i parkovací dům u budoucí stanice metra Depo Zličín, který je již před vydáním stavebního povolení. Velkokapacitní parkoviště pro pár tisíc aut vznikne také u OC Metropole Zličín. Bude sloužit nejen zákazníkům, ale i v režimu P+R.


Autor: Jan Puci

Provoz tramvají v centru Prahy zkomplikovala stržená trolej

30. září 2023 ve 13:19

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v historickém centru Prahy v sobotu ráno tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Troleje v Křižovnické ulici strhlo nákladní auto.

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

30. září 2023 v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Další články
Nahoru