Dnes Úterý - jasno 28°C
Zítra Středa - polojasno 29°C
Středa 26. 6. 2024
Svátek má Adriana
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 chce upravit kruhové objezdy na sídlišti Velká Ohrada
Snímek z roku 2011 ukazuje, že problémy s parkováním a horší průjezdností u kruhových objezdů na Velké Ohradě jsou dlouhodobě. Foto: ŠJú / Wikimedia Commons

Praha 13 chce upravit kruhové objezdy na sídlišti Velká Ohrada

Na sídlišti Velká Ohrada je dlouhodobě problém s průjezdností hasičských, zdravotnických či popelářských vozů. Radnice Prahy 13 proto chystá úpravy tamějších kruhových objezdů a další změny, které by měly situaci zlepšit. Informoval o tom starosta David Vodrážka (ODS).

Problémy s parkováním a průjezdností jsou na vícero sídlištích Jihozápadního města, nicméně sídliště Velká Ohrada v tom hraje prim.

V čtvercových blocích panelových domů postavených v osmdesátých a devadesátých letech je dlouhodobě nedostatek parkovacích míst. Řidiči parkují, kde se dá, včetně u kruhových objezdů, kterých je na sídlišti několik. Tím zhoršují a někdy zcela blokují průjezd popelářů, ale třeba i vozů záchranného integrovaného systému.

„Vzhledem k tomu, jak bylo projektováno sídliště, kdy se nepočítalo s takovým rozvojem automobilové dopravy, toho příliš dělat nejde. Jednou z cest ke zlepšení by bylo zmenšení kruhových objezdů a tím jejich lepší zprůjezdnění,“ sdělil starosta Vodrážka.

Podle něj už má radnice ve spolupráci se společnostmi Technická správa komunikací a Pražské služby připravenou projektovou dokumentaci. „Přesné náklady ještě neznáme, nicméně jednáme s hlavním městem, aby tento náš záměr finančně podpořilo. Věřím, že se podaří úpravy zrealizovat v horizontu dvou let, pokud veškerá administrativa proběhne bez zdržení,“ pokračoval.

Radnice se pokusí navýšit počet parkovacích míst na sídlišti tím, že nová vytvoří například na některých místech kontejnerových stání nebo na rozježděných plochách u stávajících parkovišť.

„Na místech, kde už teď řidiči parkují, i když tam dřív byla tráva. Takže nechystáme žádné zabírání zeleně. Takto by mohlo vzniknout celkem pár desítek míst,“ dodal David Vodrážka.

Zlepšit parkování na Praze 13 by podle něj měl i parkovací dům u budoucí stanice metra Depo Zličín, který je již před vydáním stavebního povolení. Velkokapacitní parkoviště pro pár tisíc aut vznikne také u OC Metropole Zličín. Bude sloužit nejen zákazníkům, ale i v režimu P+R.


Autor: Jan Puci

TSK dokončí rekonstrukci části Průmyslové

24. června 2024 v 08:14

Technická správa komunikací (TSK) se již v pondělí 24. června vrací na Průmyslovou ulici. Během letních prázdnin zde bude pokračovat v její celkové rekonstrukci. Tentokrát v opačném směru, než tomu bylo v předcházejícím roce. Opraví se úsek mezi ulicemi Tiskařská a U Stavoservisu ve směru na...

Praha 6 požaduje bezbariérový přístup do stanice metra Hradčanská

23. června 2024 ve 12:47

Dopravní podnik plánuje velkou modernizaci stanice metra Hradčanská na lince A. Začít by měla na přelomu let 2025 a 2026 a potrvá minimálně deset měsíců. Praha 6 požaduje, aby stanice v rámci rekonstrukce získala bezbariérový přístup.

Bubenečská ulice je průjezdná již v obou směrech

23. června 2024 v 08:14

TSK v polovině června dokončila rekonstrukci vozovek v Bubenečské ulici a přípravu komunikace pro vznik zastávek autobusu.

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Další články
Nahoru