Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 17. 7. 2024
Svátek má Martina
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 byla nejpilnější ve sběru starých telefonů, lidé je už mohou odevzdávat celý rok
Vysloužilé telefony, které lidé donesli na radnici. Zdroj foto: MČ Praha 13

Praha 13 byla nejpilnější ve sběru starých telefonů, lidé je už mohou odevzdávat celý rok

Úřad Prahy 13 se zapojil do kampaně Recykluj mobil, po celý březen byl v atriu radnice umístěn sběrný box, kam mohli lidé staré telefony odkládat. Nakonec mobilů nasbírali nejvíce ze všech zúčastněných městských částí a od června mají k dispozici nový box, do kterého mohou vysloužilé přístroje odkládat po celý rok. Informovala o tom mluvčí radnice Lucie Steinerová.

„Každý z nás má doma starý mobil, který již nepoužívá, nebo je nefunkční. Tento projekt nabízí nejen ekologickou likvidaci starého telefonu, ale navíc pomáhá,“ řekl starosta Prahy 13 David Vodrážka (ODS).

„Je jistě dobré, že telefony, které obsahují lithium, baterie a podobně nezůstávají pohozené někde v přírodě a určitě v tomto projektu budeme pokračovat,“ dodal.

Podle neziskového projektu Remobil, který stojí za kampaní Recykluj mobil, radnice Prahy 13 významně přispěla ke sběru a k úspěšnosti celé kampaně. „Byla ve sběru nejlepší a je to i díky kvalitní propagaci, hodně lidí se o tom dozvědělo a využilo tady možnost odevzdání starého mobilu,“ řekl manažer Remobilu Jiří Šmejkal.

Anketa

Máte doma starý nefunkční telefon?

37%
(37%)
34.6%
(34.6%)
„Devadesát procent těchto telefonů končí pro materiálové využití drahých kovů, které jsou v nich obsaženy, jako je zlato, stříbro, měď, platina a tak dále. Zbylých deset procent se snažíme ještě vrátit zpět do oběhu, zejména se jedná o náhradní díly," dodal.

Kampaň Recykluj mobil podporuje Jedličkův ústav a školy. Z každého odevzdaného mobilu totiž získá 10 korun.


Autor: Jan Puci

PVK: Kontrolujte si vodu v bazénech

Dnes v 08:14

Koupání nejen v soukromých bazénech je při současných teplotách na svém vrcholu. To však sebou může přinášet zdravotní rizika. Proto Pražské vodovody a kanalizace doporučují majitelům soukromých bazénů pravidelnou kontrolu vody.

Vycházka: Zahradní čtvrť Ořechovka

Včera v 07:29

Komentovaná vycházka vilovou čtvrtí na Ořechovce, která vznikla ve dvacátých letech 20.století a byla inspirována anglickými zahradními městy se koná pátek 2. srpna v 18 hodin. Najdeme zde jednak řadové domky postavené pro úředníky státní správa ale také zajímavé...

Výstava srovnává současný a budoucí most na Výtoni

15. července 2024 v 10:09

Správa železnic zahájila venkovní panelovou výstavu, která nabízí srovnání stávající a plánované podoby železničního mostu na Výtoni. 

Aplikace innosvět umožňuje například průběžnou kontrolu spotřeby energií

15. července 2024 v 06:46

Bezplatná mobilní aplikace ‍innosvět, která byla vyvinutá společností innogy, umožňuje mít energie pod kontrolou kdykoliv a odkudkoliv.   

Bleší trh na Šesťáku

14. července 2024 v 08:11

V pátek 19. července můžete prodat a nakoupit. Na Šesťáku na Vítězném náměstí se od 14 do 20 hodin koná Bleší trh.

Velká prázdninová soutěž s putováním Prahou 2

13. července 2024 v 07:08

Prázdninová soutěž Prahy 2 se týká dvou nových tras: Hudební velikáni a Proměny architektury.

Další články
Nahoru