Dnes Neděle - zatazeno 22°C
Zítra Pondělí - oblacno 25°C
Neděle 16. 6. 2024
Svátek má Zbyněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 13 bude příští rok instalovat na své budovy solární panely
Instalace fotovoltaického systému. Ilustrační foto: Pexels

Praha 13 bude příští rok instalovat na své budovy solární panely

Praha 13 v současné době pracuje na přípravě rozpočtu městské části na rok 2024. O plánovaných investicích informoval starosta městské části David Vodrážka (ODS). 

Finanční prostředky Prahy 13 budou příští rok směřovat zejména do oblasti školství, životního prostředí a na rozvoj městské části. 

„Konkrétními příklady jsou například investice do obnovy gastronomického zařízení ve školních kuchyních, výměna kompletního osvětlení v dalších školních zařízeních, modernizace a doplňování herních a sportovních prvků dětských hřišť a sportovišť,“ sdělil Vodrážka. Připravují se podle něj také projekty na instalaci fotovoltaiky na budovy v majetku městské části. 

Praha 13 bude schvalovat svůj rozpočet na příští rok na jednání zastupitelstva až po schválení rozpočtu hlavního města. Termín v současné době nebyl stanoven, protože nejsou k dispozici informace o konkrétním termínu, kdy bude rozpočet Prahy na rok 2024 schválen. Rozpočet na letošní rok schválili pražští zastupitelé v polovině loňského prosince.  

„Je však vysoce pravděpodobné, dle zkušeností z minulých let, že Praha 13 bude na začátku příštího roku hospodařit v rozpočtovém provizoriu a rozpočet bude schválen v březnu,“ dodal Vodrážka. 


Autor: puc

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Dnes v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

Včera ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

O více než 70 procent snížila Praha počet reklamních zařízení v ulicích

13. června 2024 v 17:33

Hlavní město pokračuje v procesu kompletní výměny zastávkových přístřešků a postupné redukce samostatně stojících nepřístřeškových reklamních prvků rozmístěných na území metropole. Z původního počtu přibližně 650 kusů těchto zařízení, která byla primárně tvořena reklamními vitrínami nebo sloupy...

Úplný zákaz sdílení motorových koloběžek na svém území chce Praha 1

12. června 2024 ve 22:20

Vedení hlavního města se chce nyní pokusit řešit novou smlouvou s provozovateli sdílených koloběžek s motorovým pohonem, která by obsahovala udělení úplatného souhlasu se zvláštním užíváním veřejného prostoru. Tedy jakousi regulací. Praha 1 ale dál trvá na úplném vyloučení nabízení motorových...

Další články
Nahoru