dnes
Čtvrtek - jasno
14°C
zítra
Pátek - zatazeno
18°C
pozítří
Sobota - skorojasno
19°C
Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem
Radnice Prahy 13. Foto: archiv

Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Praha 13 bude letos stejně jako v minulých letech hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Městská část počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionů korun. Rozpočet včera schválili zastupitelé městské části. Zhruba 65 milionů korun je určeno na investice. V loňském roce Praha 13 hospodařila s 571 miliony korun, v roce 2017 s částkou 724 milionů a o rok dříve se 717 miliony.

„Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2018 se jeho celkový objem snížil o čtvrtinu,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová. Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního i pražského rozpočtu a z vlastní hospodářské činnosti. Součet těchto tří položek činí 375 milionů korun. Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 40 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo. Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 56 milionů korun. Jde například o příjmy ze správních a místních poplatků.

Výdajová stránka rozpočtu na rok letošní rok zahrnuje 366 milionů korun neinvestičních výdajů (chod radnice) a přibližně 65 milionů korun na investice. Na investice jde letos o 173 milionů korun méně než loni. Na oblast školství bude vydáno celkem 93 milionů korun (z toho téměř 49 milionů tvoří neinvestiční příspěvky pro ZŠ a MŠ, přes 8 milionů půjde na opravy a údržbu ZŠ a MŠ a téměř 18 milionů na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách).

Na životní prostředí je vyčleněno přibližně 56 milionů korun. Z toho 44 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků, dva miliony jsou vyčleněny na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště. Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 21 milionů korun. Přes 11 milionů jde do oblasti dopravy, z toho je více než 6 milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.


Pražské hnutí ANO chce na zastupitelstvu řešit dopravu, má připraveno deset otázek

Dnes v 10:03

Hnutí ANO dnes ráno na tiskové konferenci představilo 10 otázek týkajících se dopravy, na které se bude během jednání zastupitelstva ptát magistrátní koalice.

Pražská ODS navrhne vyvěšení izraelské vlajky

Dnes v 09:55

Magistrát nedávno vyvěsil vlajku Tibetu a také NATO. Vedení Prahy zároveň rozhodlo, že na budovách magistrátu bude od 5. do 12. srpna i takzvaná duhová vlajka v rámci festivalu Prague Pride. V květnu při mezinárodním dni rodiny a v lednu při světovém dni manželství magistrát rovněž vyvěsí vlajky,...

Praha 5 zve na třetí zasedání Zastupitelstva městské části

Včera v 17:52

Zasedání se bude konat v úterý 26. března od 9 hodin v 6. patře budovy Štefánikova 13–15, v zasedací místnosti ZMČ.

Bývalého starostu Lomeckého v zastupitelstvu Prahy 1 nahradil Kračman

Včera ve 14:18

Bývalého starostu Prahy 1 Oldřicha Lomeckého (dříve TOP 09), který v politice skončil, nahradil v zastupitelstvu městské části bývalý radní pro kulturu a právník Filip Kračman (TOP 09), uvedla ČTK. Na svém posledním jednání to schválili radní městské části, kteří zároveň vzali na vědomí Lomeckého...

Zítra: Praha 11 zve na první jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11

19. března 2019 v 07:01

První jednání Kontrolního výboru Zastupitelstva MČ Praha 11 je veřejné a koná se ve středu 20. března od 17 hodin v zasedací místnosti C Úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, 149 00 Praha – Háje.

Pražští lidovci mají nové vedení, předsedou byl zvolen Vít Šolle

17. března 2019 ve 20:33

Na sobotní volební Pražské městské konferenci KDU-ČSL došlo k výrazné obměně vedení. Předsedou pražské KDU-ČSL se stal učitel a zastupitel Prahy 5 Vít Šolle.

Další články
Nahoru