dnes
Sobota - obcasny-dest
4°C
zítra
Neděle - zatazeno
4°C
pozítří
Pondělí - jasno
2°C
Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem
Radnice Prahy 13. Foto: archiv

Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Praha 13 bude letos stejně jako v minulých letech hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Městská část počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionů korun. Rozpočet včera schválili zastupitelé městské části. Zhruba 65 milionů korun je určeno na investice. V loňském roce Praha 13 hospodařila s 571 miliony korun, v roce 2017 s částkou 724 milionů a o rok dříve se 717 miliony.

„Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2018 se jeho celkový objem snížil o čtvrtinu,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová. Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního i pražského rozpočtu a z vlastní hospodářské činnosti. Součet těchto tří položek činí 375 milionů korun. Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 40 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo. Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 56 milionů korun. Jde například o příjmy ze správních a místních poplatků.

Výdajová stránka rozpočtu na rok letošní rok zahrnuje 366 milionů korun neinvestičních výdajů (chod radnice) a přibližně 65 milionů korun na investice. Na investice jde letos o 173 milionů korun méně než loni. Na oblast školství bude vydáno celkem 93 milionů korun (z toho téměř 49 milionů tvoří neinvestiční příspěvky pro ZŠ a MŠ, přes 8 milionů půjde na opravy a údržbu ZŠ a MŠ a téměř 18 milionů na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách).

Na životní prostředí je vyčleněno přibližně 56 milionů korun. Z toho 44 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků, dva miliony jsou vyčleněny na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště. Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 21 milionů korun. Přes 11 milionů jde do oblasti dopravy, z toho je více než 6 milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.


Kandidáti na předsedu KDU-ČSL se utkají v debatě

15. ledna 2020 v 05:59

Kandidáti na post předsedy KDU-ČSL, kterými jsou poslanci Jan Bartošek a Marian Jurečka a europoslanec Tomáš Zdechovský, se utkají v debatě v pátek 17. ledna od 14 hodin v Obecním domě v Praze. Debata bude rozdělena do tří bloků a bude přenášena živě na webu a facebooku KDU-ČSL a také na...

Gesce nových radních Prahy 1

14. ledna 2020 ve 23:41

Na mimořádném zasedání Zastupitelstva Městské části Praha 1, konaném v úterý 14. ledna, odvolali zastupitelé dosavadní Radu MČ Praha 1 i předsedy Výborů ZMČ Praha 1 a zvolili nové vedení.

Zastupitelstvo Prahy 12 projedná petici proti zahušťování sídlišť

14. ledna 2020 ve 14:19

Na dnešním jednání zastupitelstva Prahy 12 (od 16 hodin v budově bývalého PRIORu, 2. patro, Sofijské náměstí, Praha 4 – Modřany) bude projednána petice Spolku náš Kamýk proti dalšímu nadměrnému a nekoncepčnímu zahušťování sídlišť, které představují návrhy jednotlivých developerských projektů....

Praha 1 schválila pravidla pro označování provozoven a manuál pro veřejná prostranství

14. ledna 2020 v 10:19

Rada Prahy 1 včera jednomyslně schválila Pravidla pro označování provozoven v centru, která v prosinci přijala rada hlavního města. Stalo se tak ve stejný den, kdy v centru začala demontáž telefonních budek, o kterou zástupci Prahy 1 dlouhodobě usilovali. Z Pražské památkové zóny by měly být...

Další články
Nahoru