dnes
Úterý - mlha
15°C
zítra
Středa - zatazeno
16°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
15°C
Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem
Radnice Prahy 13. Foto: archiv

Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Praha 13 bude letos stejně jako v minulých letech hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Městská část počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionů korun. Rozpočet včera schválili zastupitelé městské části. Zhruba 65 milionů korun je určeno na investice. V loňském roce Praha 13 hospodařila s 571 miliony korun, v roce 2017 s částkou 724 milionů a o rok dříve se 717 miliony.

„Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2018 se jeho celkový objem snížil o čtvrtinu,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová. Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního i pražského rozpočtu a z vlastní hospodářské činnosti. Součet těchto tří položek činí 375 milionů korun. Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 40 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo. Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 56 milionů korun. Jde například o příjmy ze správních a místních poplatků.

Výdajová stránka rozpočtu na rok letošní rok zahrnuje 366 milionů korun neinvestičních výdajů (chod radnice) a přibližně 65 milionů korun na investice. Na investice jde letos o 173 milionů korun méně než loni. Na oblast školství bude vydáno celkem 93 milionů korun (z toho téměř 49 milionů tvoří neinvestiční příspěvky pro ZŠ a MŠ, přes 8 milionů půjde na opravy a údržbu ZŠ a MŠ a téměř 18 milionů na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách).

Na životní prostředí je vyčleněno přibližně 56 milionů korun. Z toho 44 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků, dva miliony jsou vyčleněny na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště. Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 21 milionů korun. Přes 11 milionů jde do oblasti dopravy, z toho je více než 6 milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.


Praha 11: Jednání komisí Rady budou veřejná

20. října 2019 ve 20:48

Rada městské části Prahy 11 schválila změnu jednacího řádu komisí. Nově budou otevřeny pro veřejnost.

Praha 10: Policisté a hasiči dostanou nové vybavení, strážníci peníze na motivační odměny

28. září 2019 v 19:59

Záchranářská obuv, balistické vesty i motivační odměny. Zastupitelstvo Prahy 10 tento týden schválilo nákup vybavení pro policisty a hasiče v celkové výši 600 tisíc korun. Na motivační odměny je určena částka 400 tisíc.

Další články
Nahoru