dnes
Středa - polojasno
22°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
26°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
26°C
Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem
Radnice Prahy 13. Foto: archiv

Praha 13 bude i letos hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Praha 13 bude letos stejně jako v minulých letech hospodařit s vyrovnaným rozpočtem. Městská část počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionů korun. Rozpočet včera schválili zastupitelé městské části. Zhruba 65 milionů korun je určeno na investice. V loňském roce Praha 13 hospodařila s 571 miliony korun, v roce 2017 s částkou 724 milionů a o rok dříve se 717 miliony.

„Rozpočet je koncipován jako vyrovnaný a počítá s příjmy a výdaji ve výši 431 milionu korun. Oproti rozpočtu na rok 2018 se jeho celkový objem snížil o čtvrtinu,“ uvedla mluvčí Prahy 13 Eva Libigerová. Příjmovou stránku tvoří zejména transfery ze státního i pražského rozpočtu a z vlastní hospodářské činnosti. Součet těchto tří položek činí 375 milionů korun. Stejně jako v loňském roce jsou do rozpočtu zapojeny prostředky z prodejů bytových domů a bytů. Tyto prostředky, tentokrát ve výši téměř 40 milionů korun, jsou určeny na krytí investičních akcí, které již zastupitelstvo schválilo. Další část příjmů tvoří předpokládané daňové a nedaňové příjmy ve výši 56 milionů korun. Jde například o příjmy ze správních a místních poplatků.

Výdajová stránka rozpočtu na rok letošní rok zahrnuje 366 milionů korun neinvestičních výdajů (chod radnice) a přibližně 65 milionů korun na investice. Na investice jde letos o 173 milionů korun méně než loni. Na oblast školství bude vydáno celkem 93 milionů korun (z toho téměř 49 milionů tvoří neinvestiční příspěvky pro ZŠ a MŠ, přes 8 milionů půjde na opravy a údržbu ZŠ a MŠ a téměř 18 milionů na splátku úsporného projektu přeměny topných systémů ve školách).

Na životní prostředí je vyčleněno přibližně 56 milionů korun. Z toho 44 milionů jde na údržbu zeleně a chodníků, dva miliony jsou vyčleněny na modernizaci herních a sportovních prvků, rekonstrukci cyklotras, modernizaci vodohospodářského zařízení a projektovou dokumentaci na dětská hřiště a sportoviště. Neinvestiční výdaje do sociální oblasti a zdravotnictví jsou ve výši 21 milionů korun. Přes 11 milionů jde do oblasti dopravy, z toho je více než 6 milionů určeno na opravy a údržbu komunikací, kanalizačních vpustí a dopravního značení.


Přes dva miliony korun na výsadbu nových stromů v Praze 11

Včera v 16:00

Včera radní Prahy 11 přijali do rozpočtu dotaci od hlavního města ve výši 2,17 milionu korun. Tyto prostředky budou na podzim použity pro výsadbu nových stromů v jedenácté městské části.

Další články
Nahoru