Dnes Pondělí - skorojasno 26°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 27°C
Pondělí 2. 10. 2023
Svátek má Olívie, Galina, Oliver
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 13 během prázdnin vylepšovala školní třídy
Stodůlecká Fakultní základní škola profesora Otokara Chlupa Pedagogické fakulty UK. Foto: P13

Praha 13 během prázdnin vylepšovala školní třídy

I během letních prázdnin ve školách a školkách zřizovaných Prahou 13 probíhaly úpravy tříd a dalších školních prostor. Celkové náklady byly pět milionů korun. Informoval o tom starosta městské části David Vodrážka (ODS).

„Přes léto proběhly ve většině školních budov pravidelné opravy, malování, výměna světel, podlahových krytin a mnoho dalších prací, které je třeba udělat, než se děti vrátí z prázdnin,“ uvedl Vodrážka. 

Mnohé učebny podle něj získaly nové vybavení. „Pro děti je připraveno skvělé prostředí jak pro výuku, tak pro volnočasové aktivity,“ podotkl. Letos v městské části nastoupí do škol více než osm set prvňáčků do 33 prvních tříd, poprvé do mateřské školky zamíří téměř sedm set dětí. 

Každé dítě s trvalým bydlištěm v Praze 13 bylo přijato do místních školních nebo předškolních zařízení. „Je tomu tak i díky tomu, že jsme během posledních dvou let vytvořili nové učebny ve stávajících školách, samozřejmě pouze tam, kde to bylo možné. Získali jsme tak nové třídy, efektivně jsme využili prostory, které některé školní budovy měly volné, ale narůstající nároky na kapacitu škol a školek takto dlouhodobě řešit nelze,“ pokračoval starosta. 

Městská část podle něj jedná o výstavbě nové základní školy na Západním městě pro tisíc dětí a v plánovací fázi jsou ve stejné lokalitě dvě mateřské školy. Praha 13 je v současné době zřizovatelem deseti základních a dvaadvaceti mateřských škol. 

Celkový počet dětí v základních školách letos přesáhne 6 200 žáků a v mateřských školách více než 2 300 dětí.


Autor: puc

Začíná čtvrtý ročník Hromadného darování krve s Vězeňskou službou ČR

Včera v 19:51

V pondělí 2. října zahájí Vězeňská služba ČR již čtvrtý ročník Hromadného darování krve. Odběrů v Ústřední vojenské nemocnici se účastní generální ředitelství, Ministerstvo spravedlnosti a pět věznic (Pankrác, Ruzyně, Jiřice, Vinařice, Oráčov). Dohromady do ÚVN přijde celkem 60 dárců. Osobně bude...

Objev vědců o rozrůznění druhů ocenil časopis Nature Communications

Včera ve 13:50

Vědci a vědkyně z Centra pro teoretická studia Univerzity Karlovy a Akademie věd ČR použili matematické moduly evoluce k potvrzení Darwinových předpokladů o tom, že velká míra rozrůzňování živočišných druhů souvisí s velikostí území, na kterém se změny odehrávají. Zároveň ale objevili výjimečné...

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

29. září 2023 v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Další články
Nahoru