dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - oblacno
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zpravodajství

Praha 12 získá od developera jezírko za korunu

Koupaliště v Modřanech postaví developer, pak ho převede radnici. Rada městské části Praha 12 odsouhlasila smlouvu s firmou Belarie Real Estate, která v Modřanech staví byty, o výstavbě jezírka, altánu a podchodu pod železnicí za 25 milionů. Společnost Belarie Real Estate patří podle obchodního rejstříku do skupiny Sekyra Group. Na pozemcích bývalých čokoládoven u Vltavy vzniká areál s více než 600 byty za 2,25 miliardy korun.

„Radnice Prahy 12 se dohodla s developerem, společností Belarie Real Estate,  že se bude podílet na doplnění chybějící veřejné infastruktury a vybuduje stavby občanské vybavenosti v hodnotě 25 milionů korun.  Konkrétně se jedná o přírodní koupací jezírko o ploše zhruba 2.800 m2 v Modřanech, o altán se sociálním zázemím a hrací loukou, a dále o podchod pod železniční tratí do volnočasové zóny,“ uvádí Praha 12 v tiskové zprávě.

Smlouva stanoví, že jezírko bude po dokončení předáno městské části za symbolickou korunu. Jako nejzazší termín dokončení všech uvedených staveb určuje smlouva datum kolaudace třetího z celkem pěti bytových objektů, které jsou plánovány v prostoru bývalých čokoládoven pod názvem „Bytové domy Minimax – Belárie II.“

Pokud by kterákoli ze staveb občanské vybavenosti nebyla realizována, bude věcné plnění nahrazeno finančním.

„Radnice Prahy 12 si od dohody slibuje další zkvalitnění možností relaxace a trávení volného času pro místní obyvatele,“ plánuje radnice. Návrh smlouvy před podpisem obou stran ještě musí schválit zastupitelstvo dvanáctky.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Další články
Nahoru