dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská politika

Praha 12: Zastupitelé schválili změny v Radě

Na řádném zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12, které se konalo v úterý 18. dubna, bylo na programu mimo jiné odvolání dvou členů Rady městské části Praha 12 a volba 1. zástupce starosty. 

Zastupitelé schválili odvolání dvou zástupců starosty bez kompetencí – Daniely Rázkové (KDU-ČSL a Změna pro Prahu 12) a Zbyňka Boublíka (Změna pro Prahu 12). Nově byl 1. zástupcem starosty zvolen Jan Marhoul (ČSSD).

Na programu byl též rozpočet, který byl zastupiteli přijat. O rozpočtu se jednalo již na předchozím zastupitelstvu 28. března 2017, kde nebyl schválen. Nepodpořil ho tehdy člen koalice – politické uskupení Změna pro Prahu 12, což byl jeden z důvodu k ukončení koaliční spolupráce. Koaliční smlouvu vypověděli partneři Hnutí Ano 2011 a ČSSD Změně pro Prahu 12 ke dni 28. března.

Z tohoto důvodu byl na mimořádném zasedání Rady městské části Praha 12 schválen i materiál, jenž odebral kompetence zástupcům starosty PhDr. Daniele Rázkové a Mgr. Zbyňku Boublíkovi ze Změny pro Prahu 12, oba byli nyní zastupitelstvem odvoláni z rady městské části. 


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru