dnes
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
zítra
Pátek - skorojasno
20°C
pozítří
Sobota - prehanky-dest
21°C
Pražská politika

Praha 12: Zastupitelé schválili změny v Radě

Na řádném zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12, které se konalo v úterý 18. dubna, bylo na programu mimo jiné odvolání dvou členů Rady městské části Praha 12 a volba 1. zástupce starosty. 

Zastupitelé schválili odvolání dvou zástupců starosty bez kompetencí – Daniely Rázkové (KDU-ČSL a Změna pro Prahu 12) a Zbyňka Boublíka (Změna pro Prahu 12). Nově byl 1. zástupcem starosty zvolen Jan Marhoul (ČSSD).

Na programu byl též rozpočet, který byl zastupiteli přijat. O rozpočtu se jednalo již na předchozím zastupitelstvu 28. března 2017, kde nebyl schválen. Nepodpořil ho tehdy člen koalice – politické uskupení Změna pro Prahu 12, což byl jeden z důvodu k ukončení koaliční spolupráce. Koaliční smlouvu vypověděli partneři Hnutí Ano 2011 a ČSSD Změně pro Prahu 12 ke dni 28. března.

Z tohoto důvodu byl na mimořádném zasedání Rady městské části Praha 12 schválen i materiál, jenž odebral kompetence zástupcům starosty PhDr. Daniele Rázkové a Mgr. Zbyňku Boublíkovi ze Změny pro Prahu 12, oba byli nyní zastupitelstvem odvoláni z rady městské části. 


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru