dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražská politikaPražský život

Praha 12 žádá od magistrátu vypracování územní studie Komořan

Praha 12 žádá, aby magistrát nechal vypracovat studii budoucího rozvoje Komořan. Vyplývá to ze schváleného usnesení zastupitelstva. V této původně samostatné osadě, dnes čtvrti s téměř 2000 obyvateli na jihu metropole, je plánována rozsáhlá bytová výstavba. Na Komořany bude mít vliv také stavba připojení na silniční okruh Prahy.

Budoucí vzhled Komořan výrazně ovlivní výstavba v areálu bývalých Modřanských strojíren. „Areál zasahuje do samotného centra Komořan a možnosti jeho transformace je potřeba studií podrobně prověřit," píše místostarostka Daniela Rázková (KDU-ČSL/Změna pro Prahu 12) magistrátu v žádosti o vypracování studie.

„Kromě areálu strojíren je v Komořanech řada dalších ploch, jejichž budoucí charakter a vliv na území je potřeba územní studii prověřit. Jedná se například o brownfields v okolí ulice U Skladu, připravovaný obytný soubor Komořanská či břeh Vltavy a jeho revitalizace pro rekreační účely,“ píše Rázková.

„Vzhledem k tomu, že pro řadu ploch v tomto území nepochybně neexistuje jediné správné řešení a problematika celého území je opravdu široká, žádáme o pořízení územní studie daného území ve více variantách.  Varianty by měly zejména prověřit možnosti prostorového uspořádání centra Komořan a možnosti rozsahu transformace areálu Modřanských strojíren,“ dodává místostarostka.


Další články
Nahoru