Dnes Neděle - jasno 22°C
Zítra Pondělí - skorojasno 23°C
Neděle 28. 5. 2023
Svátek má Vilém
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 12 začala využívat lavičky z recyklovaného plastu
Místostarostka Eva Tylová sedí před ZŠ T. G. Masaryka na lavičce z plastu. Foto: P12

Praha 12 začala využívat lavičky z recyklovaného plastu

Smíšeného plastového odpadu, který občané třídí do žlutých kontejnerů, je tolik, že pouze z části jsou vyrobeny nové výrobky. V dvanácté městské části bylo umístěno zhruba 30 laviček s latěmi z recyklovaného plastu. Radnice plánuje nakoupit další, uvedla místostarostka Prahy 12 Eva Tylová (BEZPP/Piráti s podporou Zelených).

Recyklační firmy jsou podle ní schopny vyrábět větší množství podobných výrobků, často pro ně však nenacházejí odbyt.

„Ze směsného plastu se dají vyrobit užitečné věci, například lavičky a další prvky městského mobiliáře. Kdyby města a obce mobiliář z recyklátu více využívaly, plastový odpad, který občané jejich města produkují, by se v rámci cirkulární ekonomiky mnohem více využil,“ uvedla místostarostka Tylová.

Lavičky slouží občanům tam, kde si na nich chtějí odpočinout, například při cestě na zastávku MHD či na nákup, v parcích i na veřejných prostranstvích. Protože jsou s nimi podle Tylové občané spokojeni, radnice plánuje nakoupit další.

„Mají i řadu výhod, například latě z plastu není třeba na rozdíl od těch dřevěných natírat. Lavičky jsou i cenově a esteticky srovnatelné s těmi s dřevěnými prkny, proto jsme je začali instalovat v parcích a na další veřejná prostranství,“ dodala místostarostka Tylová.


Autor: puc

V Praze 11 zasedne kontrolní výbor, radnice zveřejnila program

25. května 2023 v 10:44 | Aktualizováno 24. května 2023, 10:44

Jednání kontrolního výboru jedenácté městské části je veřejné, koná se ve středu dne 31. května od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova v budově Úřadu MČ Praha 11.

Na protidrogové programy ve školách dá Praha 18 letos 75 tisíc korun

25. května 2023 v 08:37

V rámci primární protidrogové prevence osmnáctá městská část podporuje jednotlivé školy příspěvky na protidrogové programy podle individuálního výběru základními nebo mateřskými školami. Pro letošní rok je v rozpočtu počítáno s částkou 75 tisíc korun. Informovala o tom místostarostka Prahy...

Jednání Komise pro kulturu a spolky RMČ Praha 11

24. května 2023 v 07:01

Komise pro kulturu a spolky v Praze 11 se bude mimo jiné věnovat nabídce Letního putovního kina, akcím a výstavám na radnici nebo literární soutěži O zlatý klíč. Jednání komise pro kulturu a spolky je veřejné. Koná se ve čtvrtek dne 25. května od 17:30 hodin v kanceláři vedoucího odboru školství a...

Další články
Nahoru