Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 12 začala využívat lavičky z recyklovaného plastu
Místostarostka Eva Tylová sedí před ZŠ T. G. Masaryka na lavičce z plastu. Foto: P12

Praha 12 začala využívat lavičky z recyklovaného plastu

Smíšeného plastového odpadu, který občané třídí do žlutých kontejnerů, je tolik, že pouze z části jsou vyrobeny nové výrobky. V dvanácté městské části bylo umístěno zhruba 30 laviček s latěmi z recyklovaného plastu. Radnice plánuje nakoupit další, uvedla místostarostka Prahy 12 Eva Tylová (BEZPP/Piráti s podporou Zelených).

Recyklační firmy jsou podle ní schopny vyrábět větší množství podobných výrobků, často pro ně však nenacházejí odbyt.

„Ze směsného plastu se dají vyrobit užitečné věci, například lavičky a další prvky městského mobiliáře. Kdyby města a obce mobiliář z recyklátu více využívaly, plastový odpad, který občané jejich města produkují, by se v rámci cirkulární ekonomiky mnohem více využil,“ uvedla místostarostka Tylová.

Lavičky slouží občanům tam, kde si na nich chtějí odpočinout, například při cestě na zastávku MHD či na nákup, v parcích i na veřejných prostranstvích. Protože jsou s nimi podle Tylové občané spokojeni, radnice plánuje nakoupit další.

„Mají i řadu výhod, například latě z plastu není třeba na rozdíl od těch dřevěných natírat. Lavičky jsou i cenově a esteticky srovnatelné s těmi s dřevěnými prkny, proto jsme je začali instalovat v parcích a na další veřejná prostranství,“ dodala místostarostka Tylová.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru