Dnes Středa - obcasny-dest 4°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 4°C
Středa 7. 12. 2022
Svátek má Ambrož, Benjamín
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 12 začala využívat lavičky z recyklovaného plastu
Místostarostka Eva Tylová sedí před ZŠ T. G. Masaryka na lavičce z plastu. Foto: P12

Praha 12 začala využívat lavičky z recyklovaného plastu

Smíšeného plastového odpadu, který občané třídí do žlutých kontejnerů, je tolik, že pouze z části jsou vyrobeny nové výrobky. V dvanácté městské části bylo umístěno zhruba 30 laviček s latěmi z recyklovaného plastu. Radnice plánuje nakoupit další, uvedla místostarostka Prahy 12 Eva Tylová (BEZPP/Piráti s podporou Zelených).

Recyklační firmy jsou podle ní schopny vyrábět větší množství podobných výrobků, často pro ně však nenacházejí odbyt.

„Ze směsného plastu se dají vyrobit užitečné věci, například lavičky a další prvky městského mobiliáře. Kdyby města a obce mobiliář z recyklátu více využívaly, plastový odpad, který občané jejich města produkují, by se v rámci cirkulární ekonomiky mnohem více využil,“ uvedla místostarostka Tylová.

Lavičky slouží občanům tam, kde si na nich chtějí odpočinout, například při cestě na zastávku MHD či na nákup, v parcích i na veřejných prostranstvích. Protože jsou s nimi podle Tylové občané spokojeni, radnice plánuje nakoupit další.

„Mají i řadu výhod, například latě z plastu není třeba na rozdíl od těch dřevěných natírat. Lavičky jsou i cenově a esteticky srovnatelné s těmi s dřevěnými prkny, proto jsme je začali instalovat v parcích a na další veřejná prostranství,“ dodala místostarostka Tylová.


Autor: puc

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Včera v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Včera v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru