Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 vybuduje hasičskou zbrojnici v Cholupicích či dráhu pro jízdu na kole
Radnice Prahy 12 sídlí v Modřanech. Foto: archiv

Praha 12 vybuduje hasičskou zbrojnici v Cholupicích či dráhu pro jízdu na kole

Praha 12 vybuduje novou zbrojnici pro dobrovolné hasiče v Cholupicích, obnoví altán pod Kamýckým lesem nebo postaví pumptrackovou dráhu na sídlišti Na Beránku, tedy okruh pro jízdu na kole či koloběžce. ČTK to řekla mluvčí radnice Petra Svobodová. Do těchto výstaveb dá radnice zhruba 53 milionů korun.

Hasičská zbrojnice v Cholupicích bude podle Svobodové stát zhruba 48 milionů korun. Dělníci by se stavbou mohli podle ní začít letos v říjnu, hotová má být do roka. „Momentálně se zpracovává společná projektová dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení," uvedla.

„Cholupičtí hasiči jsou velmi důležití, jak pro zajištění bezpečnosti občanů Prahy 12 při živelných pohromách, tak i pro jejich komunitní úlohu v obci – organizování společenských a kulturních akcí, výchovu mladých hasičů, pořádání aktivit a kroužků pro děti a mládež. Proto si nepochybně zaslouží moderní důstojné zázemí," uvedl již dříve radní pro oblast investic Jan Chalupný (TOP 09).

Radnice také obnoví altán pod Kamýckým lesem, a to zhruba za 580 000 korun. Na konečné ceně však podle Svobodové bude záležet podle výběru zhotovitele. „Aktuálně je na stavebním úřadě podána žádost o stavební povolení," uvedla. Začít by se podle ní mělo letos na jaře a dokončit by altán mohli dělníci v létě.

Občané Prahy 12 si podle Svobodové také přáli na sídlišti Na Beránku v Pertoldově ulici postavit nový betonový pumptrack pro jízdu na kole. „Místní občané o něj opakovaně žádali," řekla. Původní okruh, který byl ze dřeva, měl podle radnice nízkou životnost.

Novou dráhu mohou využít podle Svobodové děti i dospělí nejen pro jízdu na kole, ale i na odrážedlech, skateboardu nebo koloběžkách. Radnici bude stát 4,5 milionu korun a hotový by mohl být do začátku letních prázdnin tohoto roku.

Praha 12 se nachází v jižní části města a tvoří ji území Cholupice, Kamýk, Komořany, Modřany a Točná. Starostou dvanácté městské části je Vojtěch Kos (ODS). V roce 2021 obývalo Prahu 12 podle informací na webu radnice asi 67 000 obyvatel.


Autor: ČTK

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Včera v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Včera v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

19. dubna 2024 v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

19. dubna 2024 v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Pálení Čarodějnic a stavění májky

18. dubna 2024 v 09:33

Spolek za veselejší Střížkov a Praha 9 zvou na tradiční Pálení Čarodějnic a stavění májky v Parku Václavka. Masky čarodějnic a čarodějů vítány.

Další články
Nahoru