Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská Praha

Praha 12 slavnostně otevřela novou mateřskou školku Mydlinky

Symbolicky, v pátek 1. září, byla přestřižením pásky slavnostně otevřena nová mateřská školka Mydlinky, navržena a za rekordních 17 měsíců realizována v pasivním energetickém standardu. 

Slavnostního aktu se vedle představitelů městské části Praha 12 zúčastnili také zástupci Magistrátu hlavního města Prahy, zástupci zhotovitele stavby „Společnosti GEOSAN – NEPRO Mydlinky“, architektonického studia LOXIA a další pozvaní hosté.

Akci zahájilo pěvecké vystoupení dětí za hudebního doprovodu Kamily Tůmové, na které navázalo slavnostní uvítání a představení hostů. V následujícím projevu starosta Vojtěch Kos především poděkoval a vyzdvihl práci všech, kteří se na stavbě školky podíleli.  

O prohlídku školky byl velký zájem, v průběhu prvních dvou hodin přišlo zhruba 500 návštěvníků.

Výstavba mateřské školy Mydlinky na pozemku o rozloze 3.393 m2 mezi ulicemi Dolnocholupická, K Beránku a Lešetínská byla oficiálně zahájena 6. dubna 2022. Moderní dvoupodlažní budova pro 112 žáčků byla navržena v pasivním energetickém standardu, aby se minimalizovaly náklady na její provoz. Objekt školky, který je díky sklonu terénu částečně zahlouben v zemi, nabízí 4 prostorné třídy včetně dalšího zázemí, centrální moderně vybavenou kuchyň a učebnu pro speciální výuku. Mateřinka se zelenou střechou je zasazena do krásné zahrady, na které vznikla  dětská hřiště s herními prvky z přírodních materiálů. Cílem projektantů a architektů bylo i zachování většiny stromů. Ke školce přiléhající ulice K Beránku bude upravena na jednosměrnou tak, aby byla zachována podélná parkovací místa.

Zajímavostí je cihlová kruhová studna, která byla objevena v průběhu terénních prací. Původně patřila ke starší stavební fázi dané lokality, panské vile, jejíž plány jsou datovány přibližně do roku 1897. V průběhu realizace stavby bylo rozhodnuto o zachování studny a její zakomponování do stávajícího návrhu zahrady.

Náklady na výstavbu školky včetně zahradního domku, ekoklubovny a domku pro zvířata jsou k dnešnímu dni přes 133,5 mil. Kč bez DPH (přes 161,5 mil. včetně DPH). Část nákladů byla pokryta prostředky z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí (cca 22 mil. Kč) a z účelové dotace hl. m. Prahy (cca 71 mil. Kč), zbývající finanční prostředky poskytla Praha 12 ze svého rozpočtu.  Autor: TZ, red

Pohádky na Dvorečku 2024

Dnes v 11:47

Praha 9 zve všechny děti, rodiče i prarodiče na 22. ročník Pohádky pro nejmenší. Pohádky jsou zdarma a začíná se v 16 hodin. Hraje se v Jandově 4, v Praze 9.

Den dětí v kostele sv. Šimona a Judy

Dnes v 07:03

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK připravil rodinný pořad ke Dni dětí v kostele sv. Šimona a Judy. Sobotní odpoledne 1. června dětem zpestří skladba francouzského skladatele Camille Saint-Saënse s názvem Karneval zvířat.

Náplavka dětem 2024

Dnes v 06:40

Čtvrtý očník unikátní akce pro děti a jejich rodiče, kterou pořádají pražské náplavky ve spolupráci s magistrátem a městskými částmi Prahy 1, 2 a 5.

Praha 6 zná vítěze letošního ročníku soutěže AntiFet Fest, je jím film Dva světy

Včera v 16:12

V divadle Semafor se uskutečnilo vyhlášení dalšího ročníku obvodního kola soutěže amatérských filmů žáků základních škol z Prahy 6.

Zábava i překvapení: Den dětí na Vyšehradě

Včera ve 12:05

Vyšehrad svým nejmenším návštěvníkům i letos na Den dětí nabízí program plný zábavy a překvapení. Komorní sál na Purkrabství bude hostit několik divadelní představení a koncert na závěr.

Praha 2: Nusle dětem

Včera v 11:44

Akce pro děti se koná v sobotu 1. června v parku za školou Křesomyslova. začíná se v 11 hodin.

Červnové pohádky pro nejmenší v Praze 9

Včera v 11:13

Praha 9 zve všechny děti, rodiče i prarodiče na 22. ročník Pohádek pro nejmenší. V červnu se děti mohou těšit do Parku Podviní.

Dětský den plný sportu s Prahou 4 na Spořilově

Včera v 09:02

V sobotu 1. června se na Roztylském náměstí na Spořilově od 15 hodin uskuteční tradiční Dětský den plný sportu s Prahou 4. V rámci sportovně-zábavného odpoledne budou připraveny soutěže pro školáky a předškoláky a další zájmové či kulturní aktivity.

Dětský den na Pražském hradě

Včera v 07:31

Druhý ročník Dětského dne proběhne v sobotu dne 25. května od 10 do 18 hodin na Pražském hradě. Pořádá ho Správa Pražského hradu ve spolupráci s Českou radou dětí a mládeže, pod záštitou manželky prezidenta republiky Evy Pavlové.

Letní hry Na Františku

23. května 2024 ve 12:38

Praha 1 pořádá Letní hry Na Františku. Děti a mladiství se mohou těšit na atletiku, mini golf, basketbal, florbal, lezení, veslování nebo surfařský simulátor.

Den dětí na Desítce: Workshopy i zmrzka

21. května 2024 v 08:40

Odpoledne pro děti v Praze 10. Tvůrčí dílny, občerstvení, divadlo v Parku Malinová-Chrpová.

Praha 9: Den dětí v Parku Přátelství

21. května 2024 v 08:35

Den dětí s IZS v Parku Přátelství na Proseku ve čtvrtek 30. května od 11 hodin.

Pro rodiny s dětmi: Užij si ulici U Zásobní zahrady

20. května 2024 v 08:05

V úterý 21. května od 15 do 19 hodin proběhne v ulici U Zásobní zahrady v Praze 3 zábavně a sportovně společenská akce pro rodiny s dětmi.

Praha 1 zve na Den dětí na Žofíně

20. května 2024 v 08:01

V dopoledních hodinách 31. května proběhne na Žofíně Den dětí. Těšit se můžete na Sváťovo divadlo, sportovní hry, animační team Vláček nebo pohádkového dráčka.

Táboráček: Pošlete děti na záchrannou expedici

19. května 2024 ve 13:30

Praha 1 zve všechny děti ve věku 6–12 let s trvalým bydlištěm v městské části na příměstský tábor. V týdnu 26. – 30. srpna se děti můžou těšit na zábavnou celotáborovou hru, kupu výletů, her a soutěží.

Další články
Nahoru