dnes
Pátek - jasno
31°C
zítra
Sobota - zatazeno
33°C
pozítří
Neděle - skorojasno
30°C
Pražská politika

Praha 12 si schválila rozpočet na letošní rok

Na dnešním řádném zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 bylo schváleno usnesení návrhu rozpočtu na letošní rok. 

Rozpočet se tak podařilo schválit až na opakovaný pokus. Na konci března se v dvanácté městské části rozpadla radniční koalice, jedním z důvodů bylo, že Změna pro Prahu 12 nepodpořila ne jednání zastupitelstva návrh rozpočtu, a to i přes fakt, že proběhlo dohadovací a smírčí jednání, na němž byl hledán kompromis.

Hlavní prioritou vedení Prahy 12 je ve schváleném dokumentu oblast školství. Počítá se s dokončením již zahájené výstavby nové mateřské školky a několika rekonstrukcí vybavení ve školách, ale také s nemalými finančními prostředky na projekt k plánovaným investicím do škol v budoucích letech, a to v celkovém objemu téměř 80 milionů korun.

„Snahou současného vedení radnice je též vybudování úplně nové školy pro děti v Komořanech, samozřejmě za spolupráce a finanční podpory hlavního města,“ uvedla „dvanáctka“ v tiskové zprávě.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru