dnes
Neděle - polojasno
7°C
zítra
Pondělí - skorojasno
12°C
pozítří
Úterý - zatazeno
13°C
Pražská politika

Praha 12 si schválila rozpočet na letošní rok

Na dnešním řádném zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 bylo schváleno usnesení návrhu rozpočtu na letošní rok. 

Rozpočet se tak podařilo schválit až na opakovaný pokus. Na konci března se v dvanácté městské části rozpadla radniční koalice, jedním z důvodů bylo, že Změna pro Prahu 12 nepodpořila ne jednání zastupitelstva návrh rozpočtu, a to i přes fakt, že proběhlo dohadovací a smírčí jednání, na němž byl hledán kompromis.

Hlavní prioritou vedení Prahy 12 je ve schváleném dokumentu oblast školství. Počítá se s dokončením již zahájené výstavby nové mateřské školky a několika rekonstrukcí vybavení ve školách, ale také s nemalými finančními prostředky na projekt k plánovaným investicím do škol v budoucích letech, a to v celkovém objemu téměř 80 milionů korun.

„Snahou současného vedení radnice je též vybudování úplně nové školy pro děti v Komořanech, samozřejmě za spolupráce a finanční podpory hlavního města,“ uvedla „dvanáctka“ v tiskové zprávě.


TOP 09: Kdo nezná svou minulost, je odsouzen ji opakovat

22. února 2019 v 10:32

Připomenout si smutné výročí sedmdesáti jedna let od komunistického převratu můžete společně se zástupci pražské TOP 09 v neděli 24. února v 17 hodin u Pomníku obětí komunismu na Újezdě v Praze 1.

Koalice STAN, regionálních hnutí a TOP 09 představila priority pro eurovolby

19. února 2019 v 09:15

Předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík a předseda strany TOP 09 Jiří Pospíšil dnes podepsali smlouvu o spolupráci pro květnové volby do Evropského parlamentu. Sestaví společnou kandidátku spolu s dalšími proevropsky smýšlejícími stranami a regionálními...

Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Další články
Nahoru