dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
13°C
pozítří
Pondělí - jasno
15°C
Pražská politika

Praha 12 si schválila rozpočet na letošní rok

Na dnešním řádném zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 bylo schváleno usnesení návrhu rozpočtu na letošní rok. 

Rozpočet se tak podařilo schválit až na opakovaný pokus. Na konci března se v dvanácté městské části rozpadla radniční koalice, jedním z důvodů bylo, že Změna pro Prahu 12 nepodpořila ne jednání zastupitelstva návrh rozpočtu, a to i přes fakt, že proběhlo dohadovací a smírčí jednání, na němž byl hledán kompromis.

Hlavní prioritou vedení Prahy 12 je ve schváleném dokumentu oblast školství. Počítá se s dokončením již zahájené výstavby nové mateřské školky a několika rekonstrukcí vybavení ve školách, ale také s nemalými finančními prostředky na projekt k plánovaným investicím do škol v budoucích letech, a to v celkovém objemu téměř 80 milionů korun.

„Snahou současného vedení radnice je též vybudování úplně nové školy pro děti v Komořanech, samozřejmě za spolupráce a finanční podpory hlavního města,“ uvedla „dvanáctka“ v tiskové zprávě.


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

Dnes v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru