Dnes Úterý - zatazeno 5°C
Zítra Středa - oblacno 5°C
Úterý 9. 3. 2021
Svátek má Františka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Praha 12 schválila rozpočet

Na zasedání Zastupitelstva městské části Praha 12 představila rada svůj návrh rozpočtu na rok 2021, který byl zastupitelstvem schválen.

„V rozpočtu jsme se co nejvíce snažili o snížení provozních výdajů a zefektivňování vynakládaných finančních prostředků, zároveň ale i o udržení investic. Hlavními prioritami jsou dokončení nové budovy radnice včetně přestěhování ze všech detašovaných pracovišť úřadu, výstavba nové Mateřské školy Mydlinky, příprava výstavby nové základní školy v Komořanech a tvorba tolik potřebných nových parkovacích stání na území městské části. Rozpočet a nezapomíná ani na péči o zeleň, kdy na její údržbu a novou výsadbu dáváme více jak 1 mil. Kč oproti roku 2020,“ řekl 1. místostarosta Vojtěch Kos.


Praha 5 finančně přispěje nepedagogickým pracovníkům základních a mateřských škol

Včera ve 14:37

Mimořádný příspěvek na posílení mezd alespoň částečně pomáhá k udržení nepedagogických pracovníků, kterých je dlouhodobě nedostatek. Jde o pracovníky, kteří zajišťují technický provoz školských zařízení.

Praha 13: Radnice otevírá rezervační systém i mimo vyhlášené úřední dny

Včera v 11:14

Služby Úřadu městské části Praha 13 jsou ode dneška klientům dostupné i mimo vyhlášené úřední hodiny. Radnice vychází vstříc všem klientům a přes rezervační systém je možné se objednat na vybrané agendy i v další dny.   

K evropským městům řešícím krátkodobé ubytování v bytech se připojila Praha 1

7. března 2021 ve 20:44

Od března letošního roku má Praha 1 svého zástupce ve skupině 22 regionů a měst, která připomínkuje problematiku krátkodobých ubytovacích služeb na poli EU a nazývá se Aliance evropských měst pro řešení krátkodobých ubytovacích služeb. První městskou část zastupuje právník Jan Eisenreich, člen...

Praha 5: Online setkání k projektu Strategie rozvoje 2030+

6. března 2021 v 09:18

Strategie rozvoje 2030+ vstupuje do další části. Po analytické části, která mapovala život na Pětce, dokončuje radnice část návrhovou.

Další články
Nahoru