dnes
Úterý - oblacno
20°C
zítra
Středa - obcasny-dest
18°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
17°C
Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi
Výstavba nové radnice bude letos stát 321 milionů korun. Vizualizace: Facebook P12

Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi

Praha 12 bude letos hospodařit se schodkem 400 milionů korun, o 83 milionů nižším než loni. Rozpočet, který včera schválilo zastupitelstvo, počítá s příjmy 520,4 milionu a výdaji 920,5 milionu korun. Schodek chce Praha 12 krýt z vlastních zdrojů.

Letos bude Městská část Praha 12 hospodařit s 920 miliony korun, loni to bylo 956 milionů. Čtyřistamilionový schodek způsobený investicemi bude pokryt dotacemi a finančními a účelovými prostředky z minulých let. Nejvyšší částku radnice zaplatí za chod městské části a za výdaje do vzdělávání a škol. I přes růst nákladů a platů v rozpočtové sféře jsou provozní výdaje zachovány ve stejné výši jako v roce 2019.

Mezi největší investice patří ty do mateřských škol. Jsou o objemu 36,3 milionu a základních škol ve výši 77,8 milionu korun. „Vůbec největší investiční akcí je výstavba nové radnice, na níž je letos plánována částka 321 milionů korun,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS). Revitalizace Sofijského náměstí spolkne letos 33 milionů korun.

Dalšími velkými investicemi je stavba nových sociálních bytů v domu pro startovací bydlení v ulici Modřanská.  Na jejich výstavbu se počítá s částkou 50 milionů. Tu by měla pokrýt dotace od magistrátu.

„Dále hasičská stanice v Cholupicích, kulturní centrum na Točné, nová mateřská škola poblíž cukrovaru. A budeme dělat vše pro to, aby se dalším velkým rozjetým projektem stala i stavba nové základní školy v Komořanech. Ani u jedné z těchto akcí se však nepředpokládá, že by se mělo začít se samotnou stavbou v roce 2020," řekl ČTK starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti).

Oproti roku 2019 se v rozpočtu na letošek výrazně navýšil objem financí na dopravu, a to o 12,5 procenta a na životní prostředí o 3 procenta. „Zároveň myslíme i na obyvatele Točné a dalších lokalit, které ještě nejsou odkanalizovány. V rozpočtu navyšujeme kompenzace za vyvážení septiků o 32 procent. Ruku v ruce s tím ale spolupracujeme s hlavním městem, aby se kanalizaci povedlo co nejrychleji dostavět,“ dodal místostarosta Kos.


Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

Dnes ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Městské části se zapojují do aplikace CityVizor, nyní o tom rozhodla i Praha 8

Včera v 07:48

Od loňského prosince se do aplikace CityVizor zapojilo sedm městských částí. Další, které projevily zájem, se nachází v přípravné či testovací fázi projektu. Všechny pražské městské části mají možnost zapojit se do aplikace, přičemž technickou podporu jim poskytuje městská společnost...

Senioři vs. koronavirus – lze je lépe ochránit? Pracovní skupina přichází s návrhy opatření

5. července 2020 v 17:11

Jak ochránit seniory v mimořádných situacích? V reakci na pandemii koronaviru přichází s návrhy opatření pracovní skupina zákonodárců a odborné veřejnosti k problematice zneužívání seniorů. Doporučení, včetně těch legislativních, vychází z praktických zkušeností pobytových zařízení, neziskového...

Praha přispěje dotacemi na vkusné vývěsní štíty i na opravy památek

5. července 2020 ve 12:50

Hlavní město schválilo v uplynulém týdnu dva dotační programy na rok 2021. V prvním z nich rozdělí dotace pro kultivaci označování provozoven na území Pražské památkové rezervace (PPR , z druhého mohou vlastníci památkově významných objektů čerpat příspěvky na opravu budov i uměleckých...

Další články
Nahoru