dnes
Pátek - polojasno
18°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi
Výstavba nové radnice bude letos stát 321 milionů korun. Vizualizace: Facebook P12

Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi

Praha 12 bude letos hospodařit se schodkem 400 milionů korun, o 83 milionů nižším než loni. Rozpočet, který včera schválilo zastupitelstvo, počítá s příjmy 520,4 milionu a výdaji 920,5 milionu korun. Schodek chce Praha 12 krýt z vlastních zdrojů.

Letos bude Městská část Praha 12 hospodařit s 920 miliony korun, loni to bylo 956 milionů. Čtyřistamilionový schodek způsobený investicemi bude pokryt dotacemi a finančními a účelovými prostředky z minulých let. Nejvyšší částku radnice zaplatí za chod městské části a za výdaje do vzdělávání a škol. I přes růst nákladů a platů v rozpočtové sféře jsou provozní výdaje zachovány ve stejné výši jako v roce 2019.

Mezi největší investice patří ty do mateřských škol. Jsou o objemu 36,3 milionu a základních škol ve výši 77,8 milionu korun. „Vůbec největší investiční akcí je výstavba nové radnice, na níž je letos plánována částka 321 milionů korun,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS). Revitalizace Sofijského náměstí spolkne letos 33 milionů korun.

Dalšími velkými investicemi je stavba nových sociálních bytů v domu pro startovací bydlení v ulici Modřanská.  Na jejich výstavbu se počítá s částkou 50 milionů. Tu by měla pokrýt dotace od magistrátu.

„Dále hasičská stanice v Cholupicích, kulturní centrum na Točné, nová mateřská škola poblíž cukrovaru. A budeme dělat vše pro to, aby se dalším velkým rozjetým projektem stala i stavba nové základní školy v Komořanech. Ani u jedné z těchto akcí se však nepředpokládá, že by se mělo začít se samotnou stavbou v roce 2020," řekl ČTK starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti).

Oproti roku 2019 se v rozpočtu na letošek výrazně navýšil objem financí na dopravu, a to o 12,5 procenta a na životní prostředí o 3 procenta. „Zároveň myslíme i na obyvatele Točné a dalších lokalit, které ještě nejsou odkanalizovány. V rozpočtu navyšujeme kompenzace za vyvážení septiků o 32 procent. Ruku v ruce s tím ale spolupracujeme s hlavním městem, aby se kanalizaci povedlo co nejrychleji dostavět,“ dodal místostarosta Kos.


Praha 6 nakoupí respirátory a roušky

Včera ve 22:43

Radnice šesté městské části nakoupí dalších více než 6 tisíc kusů respirátorů a přes 200 tisíc kusů jednorázových roušek. Reaguje tak na prodloužení nouzového stavu do konce dubna a zároveň na možnost otevření škol a školek. Nákup dnes schválili radní.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT

Včera v 07:37

Od středy 8. dubna radnice Prahy 6 rozšířila úřední hodiny agendy CzechPOINT.

Magistrát rozšiřuje úřední hodiny kontaktních míst veřejné správy Czech POINT

8. dubna 2020 v 07:45

S platností od 8. dubna zavádí Magistrát hl. m. Prahy rozšířenou provozní dobu odboru služeb pro agendy Czech POINT, ověřování, evidence vozidel taxi a hlavní podatelny ve Škodově paláci. 

Počítačovou síť radnice Prahy 3 napadl virus, úřad bude ve středu uzavřen

7. dubna 2020 ve 23:02

Virus napadl počítačovou síť radnice Prahy 3. Lidé se proto nemohli s úřadem elektronicky spojit. Radnice bude kvůli kybernetickému útoku ve středu uzavřena, technici třetí městské části stále pracují na nápravě.

Další články
Nahoru