dnes
Pondělí - obcasny-dest
10°C
zítra
Úterý - oblacno
16°C
pozítří
Středa - polojasno
16°C
Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi
Výstavba nové radnice bude letos stát 321 milionů korun. Vizualizace: Facebook P12

Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi

Praha 12 bude letos hospodařit se schodkem 400 milionů korun, o 83 milionů nižším než loni. Rozpočet, který včera schválilo zastupitelstvo, počítá s příjmy 520,4 milionu a výdaji 920,5 milionu korun. Schodek chce Praha 12 krýt z vlastních zdrojů.

Letos bude Městská část Praha 12 hospodařit s 920 miliony korun, loni to bylo 956 milionů. Čtyřistamilionový schodek způsobený investicemi bude pokryt dotacemi a finančními a účelovými prostředky z minulých let. Nejvyšší částku radnice zaplatí za chod městské části a za výdaje do vzdělávání a škol. I přes růst nákladů a platů v rozpočtové sféře jsou provozní výdaje zachovány ve stejné výši jako v roce 2019.

Mezi největší investice patří ty do mateřských škol. Jsou o objemu 36,3 milionu a základních škol ve výši 77,8 milionu korun. „Vůbec největší investiční akcí je výstavba nové radnice, na níž je letos plánována částka 321 milionů korun,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS). Revitalizace Sofijského náměstí spolkne letos 33 milionů korun.

Dalšími velkými investicemi je stavba nových sociálních bytů v domu pro startovací bydlení v ulici Modřanská.  Na jejich výstavbu se počítá s částkou 50 milionů. Tu by měla pokrýt dotace od magistrátu.

„Dále hasičská stanice v Cholupicích, kulturní centrum na Točné, nová mateřská škola poblíž cukrovaru. A budeme dělat vše pro to, aby se dalším velkým rozjetým projektem stala i stavba nové základní školy v Komořanech. Ani u jedné z těchto akcí se však nepředpokládá, že by se mělo začít se samotnou stavbou v roce 2020," řekl ČTK starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti).

Oproti roku 2019 se v rozpočtu na letošek výrazně navýšil objem financí na dopravu, a to o 12,5 procenta a na životní prostředí o 3 procenta. „Zároveň myslíme i na obyvatele Točné a dalších lokalit, které ještě nejsou odkanalizovány. V rozpočtu navyšujeme kompenzace za vyvážení septiků o 32 procent. Ruku v ruce s tím ale spolupracujeme s hlavním městem, aby se kanalizaci povedlo co nejrychleji dostavět,“ dodal místostarosta Kos.


Úřad městské části Praha 6 omezí provoz

Dnes v 10:17

Z důvodu voleb do Senátu PČR bude v pátek 2. a 9. října omezen provoz budovy Úřadu městské části Praha 6, včetně detašovaných pracovišť.

Praha 13 upozorňuje na zákaz vstupu do údolí Motolského potoka

26. září 2020 v 11:21

Až do konce října je ve vybraných dnech od 19 do 7 hodin ráno následujícího dne uzavíráno údolí Motolského potoka z důvodu plánovaného odstřelu prasete divokého.

Praha 8 ušetří osm milionů na energiích, nakoupila je na komoditní burze

26. září 2020 v 08:26

Praha 8 a její příspěvkové organizace sníží v příštích dvou letech náklady na energie o 8 milionů korun. Plyn byl nakoupen v srpnu a elektřinu o měsíc později na Českomoravské komoditní burze Kladno za ceny, které jsou v průměru o 31 procent nižší než letošní. V rámci centrálního nákupu elektřiny...

Další články
Nahoru