Dnes Čtvrtek - zatazeno 3°C
Zítra Pátek - snih 1°C
Čtvrtek 28. 1. 2021
Svátek má Otýlie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi
Výstavba nové radnice bude letos stát 321 milionů korun. Vizualizace: Facebook P12

Praha 12 schválila rozpočet na letošní rok, počítá s několika velkými investicemi

Praha 12 bude letos hospodařit se schodkem 400 milionů korun, o 83 milionů nižším než loni. Rozpočet, který včera schválilo zastupitelstvo, počítá s příjmy 520,4 milionu a výdaji 920,5 milionu korun. Schodek chce Praha 12 krýt z vlastních zdrojů.

Letos bude Městská část Praha 12 hospodařit s 920 miliony korun, loni to bylo 956 milionů. Čtyřistamilionový schodek způsobený investicemi bude pokryt dotacemi a finančními a účelovými prostředky z minulých let. Nejvyšší částku radnice zaplatí za chod městské části a za výdaje do vzdělávání a škol. I přes růst nákladů a platů v rozpočtové sféře jsou provozní výdaje zachovány ve stejné výši jako v roce 2019.

Mezi největší investice patří ty do mateřských škol. Jsou o objemu 36,3 milionu a základních škol ve výši 77,8 milionu korun. „Vůbec největší investiční akcí je výstavba nové radnice, na níž je letos plánována částka 321 milionů korun,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos (ODS). Revitalizace Sofijského náměstí spolkne letos 33 milionů korun.

Dalšími velkými investicemi je stavba nových sociálních bytů v domu pro startovací bydlení v ulici Modřanská.  Na jejich výstavbu se počítá s částkou 50 milionů. Tu by měla pokrýt dotace od magistrátu.

„Dále hasičská stanice v Cholupicích, kulturní centrum na Točné, nová mateřská škola poblíž cukrovaru. A budeme dělat vše pro to, aby se dalším velkým rozjetým projektem stala i stavba nové základní školy v Komořanech. Ani u jedné z těchto akcí se však nepředpokládá, že by se mělo začít se samotnou stavbou v roce 2020," řekl ČTK starosta Prahy 12 Jan Adamec (Piráti).

Oproti roku 2019 se v rozpočtu na letošek výrazně navýšil objem financí na dopravu, a to o 12,5 procenta a na životní prostředí o 3 procenta. „Zároveň myslíme i na obyvatele Točné a dalších lokalit, které ještě nejsou odkanalizovány. V rozpočtu navyšujeme kompenzace za vyvážení septiků o 32 procent. Ruku v ruce s tím ale spolupracujeme s hlavním městem, aby se kanalizaci povedlo co nejrychleji dostavět,“ dodal místostarosta Kos.


Informace o zhodnocování volných finančních prostředků Prahy 2 v loňském roce

26. ledna 2021 ve 21:36

Radní Prahy 2 včera vzali na vědomí informaci o zhodnocování volných finančních prostředků k 31. prosinci 2020. Druhá městská část za loňský rok zhodnotila finanční prostředky z prodeje domů a bytových jednotek v investičním portfoliu, na termínovaných vkladech a spořicích účtech celkem o téměř...

Radní Prahy 5 Čahoj z TOP 09 rezignoval z osobních důvodů, nahradil ho spolustraník Kavalírek

26. ledna 2021 ve 21:05

Ve vedení Prahy 5 dochází k obměně radního pro oblasti financí, IT a EU fondů. Dosavadního radního Viktora Čahoje z TOP 09 střídá ve funkci jeho stranický kolega Jan Kavalírek. Čahoj na svůj post rezignoval z osobních důvodů. Radním byl nepřetržitě od listopadu...

Pátá a šestá městská část startují spolupráci v oblasti mobility

26. ledna 2021 ve 20:19

Starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková a místostarosta Prahy 6 Jakub Stárek se sešli, aby si předali zkušenosti mezi radnicemi a nastartovali spolupráci.

Tři významné vzpomínkové akce připomenou Den památky obětí holocaustu

26. ledna 2021 v 16:12

Vzhledem k aktuální nepříznivé epidemiologické situaci a s ohledem na krizové opatření Vlády ČR proběhnou zítra akce v online prostoru.

Přihlaste svůj nápad do soutěže Adapterra Awards

26. ledna 2021 v 15:35

Třetí ročník soutěže Adapterra Awards odstartoval a až do konce letošního března mohou lidé na webuwww.adapterraawards.cz přihlašovat již hotové projekty, které pomáhají zvládat dopady klimatické krize.

Zítra zasedne Zastupitelstvo městské části Praha 5

25. ledna 2021 v 16:40

Zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 se koná 26. ledna od 9 hodin a bude online.

Další články
Nahoru