dnes
Středa - zatazeno
3°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - snih
4°C
Pražská politika

Praha 12: Přestřelka mezi senátorem Grulichem a koalicí

Na některých webech a v některých médiích se objevil článek senátora Tomáše Grulicha – Prostě to zařídí Rázková. Na některá tvrzení v něm obsažená se rozhodla radnice Prahy 12 reagovat.

Následující odstavce zaslala do redakce Eva Burianová, vedoucí odd. vnějších vztahů a komunikace

Daniela Rázková je nově zvolenou starostkou Prahy 12 a zároveň opakovaně úspěšným lídrem Změny pro Prahu 12. Změna získala druhou největší důvěru voličů a s vítězem voleb, hnutím ANO, uzavřela koalici a zároveň dohodu, že první dva roky bude starostou člen Změny a další dva roky člen ANO. Díky podpoře ČSSD má tato koalice většinu v Zastupitelstvu. Strana pana Grulicha ODS skončila kvůli slabému volebnímu výsledku se třemi mandáty v opozici.

Ve svém článku Grulich napadá lídra ANO, pana Michala Pince, že se práci starosty bude dva roky učit, a naznačuje, že se leká odpovědnosti. Je to právě naopak. Hnutí ANO, jako vítěz komunálních voleb v Praze, má nejvíce zástupců v Radě městské části. Navíc předsedou Finančního výboru se stal také člen vítězného hnutí.

„Koaliční spolupráci chápeme jako práci týmovou. Proto jsme se s koaličními partnery domluvili na půleném mandátu starosty, což znamená, že za dva roky se starostou stane zástupce hnutí ANO. Podobný model je uplatňován například ve Švýcarsku," říká Michal Pinc.

Dalším důvodem, proč se pan senátor Grulich „obul“ do nové starostky může být i fakt, že se mu již několikrát pokusila zabránit v prodeji černé stavby. Jednalo se o pozemek městského úřadu, na němž byla umístěna černá stavba využívaná tehdejším majitelem vedlejšího pozemku Tomášem Grulichem. Pozemek byl prodáván jako samostatně ohodnocený bez zmiňované stavby.

Starostka Daniela Rázková je přesvědčena, že pokud by do odhadu pozemku byla zahrnuta i na něm postavená stavba, mohla by být cena mnohem vyšší a úřad by získal vyšší částku. Současná starostka a jednička na kandidátce Změny pro Prahu 12 Daniela Rázková byla po právu kritická k obdobným nepřijatelným praktikám, kvůli kterým také ODS u Pražanů propadla.

Výše zveřejněné odstavce nejsou redakční text, ale tiskové prohlášení Prahy 12


Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru