Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 12 podepsala smlouvu s dodavatelem projektové dokumentace ZŠ Komořany

Do další fáze vstupuje výstavba nové základní školy Komořany. Praha 12 podepsala 8. července smlouvu s dodavatelem na zhotovení projektové dokumentace. Při ideálním postupu prací se nová škola otevře ve školním roce 2026/2027.

Ve výběrovém řízení na zpracování projektové dokumentace zvítězila nabídka společnosti XTOPIX architekti, která se rovněž umístila na prvním místě v předcházející soutěži o nejlepší architektonický návrh. Poddodavatelem a hlavním projektantem při realizaci zpracování projektové dokumentace bude společnost AED project. Ta například aktuálně spolupracuje také s dánskou Bjarke Ingels Group, která nedávno se svým projektem uspěla v soutěži na vybudování moderního hudebního centra, Vltavské filharmonie, jež v budoucnu vznikne v pražských Holešovicích.

Cena za zhotovení projektové dokumentace bude ve výši 48 560 500 korun bez DPH, přičemž vedení ÚMČ již také podepsalo memorandum o spolupráci s hlavním městem Prahou při zajištění infrastrukturních potřeb a kapacit v oblasti základního vzdělávání na území městské části Praha 12.


Autor: Cen

Na holešovickém nádraží se našel mrtvý muž, zřejmě umrzl

Dnes v 17:50

V areálu holešovického nádraží v Praze 7 byl kolem nedělního poledne nalezen mrtvý muž. Vše zatím nasvědčuje tomu, že s největší pravděpodobností umrzl. Podle sdělení pražské policie bylo cizí zavinění vyloučeno, stejně jako srážka s vlakem. 

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

30. listopadu 2023 ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

30. listopadu 2023 v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

30. listopadu 2023 v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Další články
Nahoru