Dnes Pondělí - zatazeno 26°C
Zítra Úterý - polojasno 31°C
Pondělí 17. 6. 2024
Svátek má Adolf
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 otevřela revitalizovaná hřiště a odpočinková místa
Jedno z opravených hřišť. Foto: P12

Praha 12 otevřela revitalizovaná hřiště a odpočinková místa

Botevova, Hausmannova, Pejevové, Plevenská a Rakovského. To jsou názvy ulic, kde proběhlo 16. května slavnostní otevření a představení obnovených hřišť a odpočinkových míst.  

Vytipované lokality byly vybrány z Adaptační strategie, kterou má městská část již několik let zpracovanou a která poskytuje portfolio konkrétních míst určených k realizaci opatření mírnících dopady probíhající klimatické změny.

Výslednou podobu jednotlivých míst si zvolili občané Prahy 12 na základě participačních setkání, která se konala v dubnu 2023, a zcela jasně z nich vyplynulo, zda si lidé přejí nové hřiště nebo klidné relaxační místo.

Hausmannova

V Hausmannově ulici byly instalovány nové kruhové lavičky se stromy a trvalkovými záhony a vybudováno hřiště na petank. Pro ty nejmenší je na betonové zdi několik druhů interaktivních skládaček společně s tabulí pro malování křídou. Vzniklo tak ideální místo pro trávení volného času nejen malých, ale i velkých. 

Botevova

Občané v rámci participace na sousedském setkání sdělili, že staré hřiště v Botevově ulici s jedním basketbalovým košem nikdo nevyužívá a nevyhovující byla i svažující se plocha. V okolí této lokality je množství udržovaných předzahrádek, jejichž  potenciál bylo možné využít. Výsledkem je krásný nový prostor s vyvýšenými záhony, kde je kromě výsadby květin i bylinková zahrádka. Teď už je to jen na místních, jak se o svůj backyard budou starat, aby i nadále vzkvétal. Péči o rostliny jim usnadní nová nádrž na dešťovou vodu.

Pejevové

Na původních dvou asfaltových plochách vznikla první bosonohá stezka na Praze 12. Lokalita je doplněna květinovými záhony, přibyly nové stromy a asfalt nahradil mlat, který obyvatelé ocení během letních měsíců při hrách na blízkém pískovišti. 

Plevenská

Asfalt. Tímto slovem by se dala shrnout původní podoba okolí v Plevenské ulici. Místo asfaltu jsou zde nyní lavičky s květinovými záhony, nové dětské hřiště s krásnými herními prvky, pingpongový stůl a dráha na kuličky. Vše doplněno o mlatovou cestu s novým trávníkem. 

Rakovského

Na tomto místě vyjádřili místní občané požadavek prostoru pro aktivní odpočinek. Radnice jim vyšla vstříc a vznikl tak terénní pumptrack pro kola s prvky skillzony. A zatímco si budou děti hrát, rodiče mohou relaxovat na lehátkách.

Zdroj: MČ Praha 12

Rekonstrukce a revitalizace ploch byla fyzicky zahájena předáním staveniště vybrané společnosti ENVIRONMENTAL BUILDING v prosinci 2023 s pevně daným termínem dokončení stavby k 30. dubnu. Celkové náklady byly 10 milionů korun, z toho 90 procent pokryla dotace z programu financovaného z Norských fondů.


Autor: red

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

Včera v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

Včera v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

Lidé si prohlédli opravené Muzeum hl. m. Prahy

Včera v 09:20

Velký zájem návštěvníků vzbudila v sobotu možnost prohlédnout si v rámci Muzejní noci nově opravenou budovu Muzea hlavního města Prahy (MHMP) na Florenci. Po sedmé hodině večer již fronta čítala přes 300 lidí. Při čekání si mohli poslechnout hudbu či pořídit jídlo a pití v připravených stáncích....

Mladíci se vezli vlakem. Zvenku

Včera v 00:07

Záchranáři soukromé záchranné služby záchranné služby TRANS HOSPITAL PLUS při pátečním ošetřování zraněného cyklisty v Černošicích natočili na palubní kameru projíždějící příměstský vlak, na jehož zadní straně se vezla trojice mladíků, kteří stáli na náraznících vagonu. Záběry záchranka zveřejnila...

V Divoké Šárce zemřel muž

15. června 2024 ve 23:50

K tragédii došlo v sobotu odpoledne kolem 13:30 hodin v přírodní rezervaci Divoká Šárka. Nedaleko nádrže Džbán po pádu ze skály zemřel muž. Podle policistů se pravděpodobně jednalo o sebevraždu.

Při srážce s nákladním autem zemřel ve Vršovicích chodec

14. června 2024 ve 22:43

Srážku s nákladním autem ve Vršovické ulici u Kubánského náměstí v Praze 10 ve čtvrtek ráno kolem deváté hodiny nepřežil zhruba sedmdesátiletý muž. Jak uvedl server Novinky.cz, nejdřív řidič od nehody ujel, protože si nevšiml, že někoho srazil. Na situaci ho upozornil řidič auta jedoucího za ním....

Další články
Nahoru