dnes
Pátek - jasno
4°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - zatazeno
1°C
Zpravodajství

Praha 12 obnovuje třešňový sad v Modřanech

Praha 12 nechala vykácet náletové dřeviny a poškozené staré stromy v třešňovém sadu v Modřanech, na jaře vysadí k ošetřeným 46 nových. Sad leží mezi ulicemi Hornocholupická, Spinosova a Československého exilu.

„Původní staré třešňové stromy budou zachovány a pěstebně ošetřeny a na jaře letošního roku bude vysazeno 46 třešní v pravidelném sponu, který bude navazovat na původní spon sadu. Na místě bude ponecháno několik velkých pařezů, které po zetlení vytvoří vhodný úkryt pro faunu,“ uvedl Marek Hladík, referent oddělení životního prostředí úřadu městské části.

„Cílem kácení je obnovit původní třešňový sad, jelikož byl dlouhou dobu ponechán ladem a původní třešňové stromy byly zarostlé a následkem zastínění odumíraly. Obnova byla započata především na základě podnětů místních obyvatel,“ dodal Hladík.


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

Včera ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru