Dnes Úterý - jasno 26°C
Zítra Středa - skorojasno 24°C
Úterý 26. 9. 2023
Svátek má Andrea
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Praha 12 má schválený rozpočet

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Provozní náklady jsou plánovány ve výši 473,508 milionu korun, investice plánuje městská část ve výši 236,727 milionu korun. Investice jsou určeny především do školství — na přípravu výstavby nové základní školy v Komořanech, dostavbu mateřské školy Mydlinky, která se otevře letos v září a opravy školních hřišť.

Další investice míří do dopravy, investovat bude městská část například do vytváření nových parkovacích míst pro občany Prahy 12 a oprav chodníků. Rozpočet pamatuje také na úpravy veřejného prostoru a péči o zeleň, na které je určeno 41, 99 milionu korun.

„I v této složité době myslíme na řadu investic, ať už je to výstavba nových školek, škol, obecních bytů, nebo parkovacích míst. Důležitou součást tvoří výdaje na zlepšení veřejného prostranství. Schválený rozpočet je základním kamenem naplňování našeho záměru, aby se v Praze 12 lépe žilo,“ řekl starosta Prahy 12 Vojtěch Kos.
Autor: Hla

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Dnes v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Pokračuje zvýšená údržba pochozí zóny Háje

Včera v 15:49

„Opravené schody, odplevelené dlaždice, strojní čištění. Nevzdáváme základní kultivaci společně s dohledem na bezpečnost veřejnosti,“ uvedla k pochozí zóně u stanice metra Háje starostka Prahy 11 Šárka Zdeňková (HPP 11).

Praha poskytne peníze na stavbu domu s pečovatelskou službou v Řepích

Včera ve 14:53

Hlavní město poskytne návratnou finanční výpomoc na stavbu domu s pečovatelskou službou v Praze 17. V Řepích v ulici K Šancím vznikne bydlení pro seniory. Městská část získá na stavbu díky podpoře hlavního města půjčku ve výši 180 milionů korun. Poskytnutí finanční výpomoci v pondělí schválila...

Další články
Nahoru