Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Zpravodajství

Praha 12 má schválený rozpočet

Zastupitelé na svém 3. zasedání v úterý 31. ledna schválili rozpočet městské části Praha 12 pro rok 2023 s objemem výdajů ve výši 710,235 milionu korun. Příjmy rozpočtu jsou ve výši 491,205 milionu korun a financování ve výši 219,03 milionu korun.

Provozní náklady jsou plánovány ve výši 473,508 milionu korun, investice plánuje městská část ve výši 236,727 milionu korun. Investice jsou určeny především do školství — na přípravu výstavby nové základní školy v Komořanech, dostavbu mateřské školy Mydlinky, která se otevře letos v září a opravy školních hřišť.

Další investice míří do dopravy, investovat bude městská část například do vytváření nových parkovacích míst pro občany Prahy 12 a oprav chodníků. Rozpočet pamatuje také na úpravy veřejného prostoru a péči o zeleň, na které je určeno 41, 99 milionu korun.

„I v této složité době myslíme na řadu investic, ať už je to výstavba nových školek, škol, obecních bytů, nebo parkovacích míst. Důležitou součást tvoří výdaje na zlepšení veřejného prostranství. Schválený rozpočet je základním kamenem naplňování našeho záměru, aby se v Praze 12 lépe žilo,“ řekl starosta Prahy 12 Vojtěch Kos.
Autor: Hla

Herní prvky, pítka a nové veřejné osvětlení. Park V Zápolí projde revitalizací

Dnes v 11:21

Jižní část parku V Zápolí v Praze 4 čeká v letošním roce revitalizace. V parku přibude řada nových prvků pro odpočinek i aktivní trávení volného času. Práce by měly být zahájeny v dubnu.

Začala revitalizace jeslí v ulici Jakutská, práce potrvají rok

Včera ve 20:30

Praha 10 zahájila rekonstrukci budovy Střediska služeb pro děti a rodiče – Dětské skupiny v ulici Jakutská. Na místě bude probíhat celková rekonstrukce objektu a realizace by měla být dokončena za 12 měsíců. Městská část o tom informovala v tiskové zprávě.

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

22. března 2023 v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

21. března 2023 ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Další články
Nahoru