Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok
Radnice Prahy 12 sídlí v Modřanech. Foto: archiv

Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok

Zastupitelé ve středu schválili rozpočet Prahy 12 na rok 2024. Městská část letos počítá v s celkovými příjmy 570,4 milionu korun a výdaji 745,2 milionu korun. Rozdíl mezi příjmy a výdaji tvoří financování, což jsou dotace a zůstatky na účtu.

Významnou částí příjmu rozpočtu jsou finanční prostředky obdržené od hlavního města ve výši 318,2 milionu korun a příspěvek na výkon státní správy 51 milionů. Na straně příjmů je významnou položkou také daň z nemovitých věcí s plánovaným příjmem 81 milionů korun a výnosy z vedlejší hospodářské činnosti.

„Schválený rozpočet na tento rok nám umožní realizovat řadu investičních akcí, které přispějí k lepší Praze 12. Mám radost, že byl návrh rozpočtu schválen i hlasy některých opozičních zastupitelů,“ uvedl starosta Vojtěch Kos (ODS).

Skladba rozpočtu podle něj odráží základní priority městské části – kvalitní veřejný prostor, rozšíření nabídky školských kapacit, nová sportoviště, opravy komunikací a chodníků.

Výdaje (včetně investic) spojené se základními školami letos o sto tisíc přesáhnou 144 milionů korun, mateřské školy budou stát 68,2 milionu. Velká část výdajů půjde také na péči o vzhled obcí a veřejnou zeleň, na kterou je připraveno 67,5 milionu korun, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému roku.

Výrazně si také polepší kapitola odboru dopravy, a to o 19 milionů na celkových 65,1 milionu. Z této částky budou financovány opravy chodníků v zeleni, opravy komunikací ve svěřené správě městské části, výstavba nových parkovacích míst a údržba komunikací.

Na výdajové straně je jako vždy nejvýznamnější položkou provoz místní správy, který by měl v letošním roce stát necelých 256,8 milionu korun. V této položce jsou zahrnuté platby za energie a vodu, platy zaměstnanců včetně povinných odvodů, informační a komunikační technologie, zpracování dat, nákup služeb a další.


Autor: puc

Primátor navštívil Újezd nad Lesy

Dnes v 09:30

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje v návštěvách městských částí a tento týden zavítal do Újezdu nad Lesy. Kromě jiného si zde prohlédl hasičskou zbrojnici, fitpark Rohožník a stávající zdravotní středisko na stejnojmenném sídlišti.

Svobodní představují hlavní hesla kampaně

23. února 2024 ve 14:15

Ve čtvrtek na tiskové konferenci představila strana Svobodní svá klíčová témata pro nadcházející eurovolby. Hlavní heslo kampaně je jasné: „Patříme do Evropy, ne Evropě.” Kromě toho na kandidátce představili dalšího bývalého prezidentského kandidáta, Jiřího Hynka, prezidenta Asociace obranného a...

Zástupci vedení Prahy 2 jednali s novým vlastníkem nádraží Vyšehrad

21. února 2024 v 09:13

Starosta Prahy 2 Jan Korseska a místostarosta Jan Recman (oba ODS) se sešli s novým vlastníkem historické budovy nádraží Vyšehrad. Zajímali se nejen o stavební záměry nového majitele a budoucí využití objektu, ale zejména o ochranu této nemovité kulturní památky.

Jubilejní zasedání zastupitelstva Prahy 6 se bude konat na konci února

19. února 2024 ve 12:48

V pondělí 26. února se bude konat 10. zasedání zastupitelstva Prahy 10 v tomto volebním období. Bude probíhat od 10 hodin v kongresovém sálu Masarykovy koleje (Thákurova 550/1, Praha 6).

Praha 1 bude soutěžit zajištění streamování zastupitelstva

16. února 2024 v 09:54

Radní Prahy 1 schválili na svém úterním zasedání záměr vypsání veřejné zakázky na zajištění živých přenosů (streamů) ze zasedání zastupitelstva městské části.

Primátor Svoboda navštívil Letňany

4. února 2024 ve 21:47

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje ve slíbených návštěvách městských částí. Na konci uplynulého týdne přijel na radnici Prahy 18 v Letňanech.

Další články
Nahoru