dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
26°C
zítra
Pátek - prehanky-dest
24°C
pozítří
Sobota - oblacno
25°C
Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok. Schodek 321 milionů chce pokrýt z vlastních zdrojů
Úřad MČ Praha 12 sídlí v ulici Písková. Foto: archiv

Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok. Schodek 321 milionů chce pokrýt z vlastních zdrojů

Zastupitelé Prahy 12 dnes po půlnoci schválili rozpočet na letošní rok, do kterého dvanácté městská část vstupovala v režimu rozpočtového provizoria. Schválený dokument počítá s výdaji Prahy 12 ve výši 686,8 milionu korun a příjmy 365,7 milionu. Schodek 321 milionů korun bude radnice financovat z vlastních zdrojů. Na loňský rok měla radnice schválený vyrovnaný rozpočet s výdaji 449 milionů korun.

„Praha 12 má rekordně proinvestiční rozpočet, který zohledňuje potřeby občanů, je významně proinvestiční, zaměřený zejména na školy, školská zařízení a městskou infrastrukturu,“ uvedla Praha 12 na svém oficiálním facebookovém profilu.

„Rozpočet je schodkový, schodek přitom bude krytý vlastními kumulovanými prostředky z minulých let. Zároveň se jedná o jeden z nejvyšších rozpočtů za poslední roky, nezatěžuje však budoucnost Prahy 12,“ pokračovala v popisu rozpočtu městská část. 

Příjmy by měla Praha 12 získat nejvíce z takzvaných transferů, tedy převodů financí ze státního rozpočtu, vlastních fondů a peněz od hlavního města. Má to být zhruba 299,5 milionu korun. Daňové a nedaňové příjmy, kterými jsou správní nebo místní poplatky, jsou odhadovány na 51,2 milionu korun.

Nejvíce radnice zaplatí za chod městské části, a to 361,25 milionu korun. Na investice vedení Prahy 12 počítá s 325,5 milionu korun, z nichž 87,3 milionu je určeno na investice do základních škol a 32 milionů do mateřských škol. Částka 55,7 milionu korun poputuje do místní správy a 32,6 milionu do vzhledu městské části a zeleně.

Rozpočet byl schválen těsnou většinou, kdy pro něj zvedlo ruku 19 z celkového počtu 35 zastupitelů.


O budoucnosti evropské sociální politiky debatovali politici a odborníci v Evropském domě v Praze

18. června 2019 v 10:54

Pokračující stárnutí evropské populace, rostoucí digitalizace a vznik nových forem práce – to byly jedny z trendů, o kterých se včera v Praze hovořilo na debatě s názvem Sociální rozměr Evropy. Tu pořádala Evropská síť proti chudobě a sociálnímu vyloučení v ČR. Debata měla za cíl představit...

Další články
Nahoru