dnes
Pondělí - jasno
15°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
13°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok. Schodek 321 milionů chce pokrýt z vlastních zdrojů
Úřad MČ Praha 12 sídlí v ulici Písková. Foto: archiv

Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok. Schodek 321 milionů chce pokrýt z vlastních zdrojů

Zastupitelé Prahy 12 dnes po půlnoci schválili rozpočet na letošní rok, do kterého dvanácté městská část vstupovala v režimu rozpočtového provizoria. Schválený dokument počítá s výdaji Prahy 12 ve výši 686,8 milionu korun a příjmy 365,7 milionu. Schodek 321 milionů korun bude radnice financovat z vlastních zdrojů. Na loňský rok měla radnice schválený vyrovnaný rozpočet s výdaji 449 milionů korun.

„Praha 12 má rekordně proinvestiční rozpočet, který zohledňuje potřeby občanů, je významně proinvestiční, zaměřený zejména na školy, školská zařízení a městskou infrastrukturu,“ uvedla Praha 12 na svém oficiálním facebookovém profilu.

„Rozpočet je schodkový, schodek přitom bude krytý vlastními kumulovanými prostředky z minulých let. Zároveň se jedná o jeden z nejvyšších rozpočtů za poslední roky, nezatěžuje však budoucnost Prahy 12,“ pokračovala v popisu rozpočtu městská část. 

Příjmy by měla Praha 12 získat nejvíce z takzvaných transferů, tedy převodů financí ze státního rozpočtu, vlastních fondů a peněz od hlavního města. Má to být zhruba 299,5 milionu korun. Daňové a nedaňové příjmy, kterými jsou správní nebo místní poplatky, jsou odhadovány na 51,2 milionu korun.

Nejvíce radnice zaplatí za chod městské části, a to 361,25 milionu korun. Na investice vedení Prahy 12 počítá s 325,5 milionu korun, z nichž 87,3 milionu je určeno na investice do základních škol a 32 milionů do mateřských škol. Částka 55,7 milionu korun poputuje do místní správy a 32,6 milionu do vzhledu městské části a zeleně.

Rozpočet byl schválen těsnou většinou, kdy pro něj zvedlo ruku 19 z celkového počtu 35 zastupitelů.


Praha 5: Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa zdarma

Dnes v 11:09

Radnice páté městské části zve na Koncert k výročí 100 let od vzniku Československa v pondělí 29. října od 19:30 hodin v kostele sv. Václava na náměstí 14. října, Praha 5.

Po stopách osmiček. Praha 3 zve na listopadové akce

Dnes v 09:54

I v listopadu si připomíná Praha 3 osmičkové roky. Tentokrát se budou akce týkat zejména výročí 100 let od konce první světové války.

Praha 2: Třetí vycházka zdarma se spisovatelem Markem Tomanem

Dnes v 09:12

Autor románu Neptunova jeskyně Marek Toman připravil pro nadšence historie Královských Vinohrad komentované procházky.

Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

20. října 2018 v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

19. října 2018 v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

19. října 2018 v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Další články
Nahoru