dnes
Čtvrtek - skorojasno
16°C
zítra
Pátek - zatazeno
19°C
pozítří
Sobota - zatazeno
21°C
Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok. Schodek 321 milionů chce pokrýt z vlastních zdrojů
Úřad MČ Praha 12 sídlí v ulici Písková. Foto: archiv

Praha 12 má schválený rozpočet na letošní rok. Schodek 321 milionů chce pokrýt z vlastních zdrojů

Zastupitelé Prahy 12 dnes po půlnoci schválili rozpočet na letošní rok, do kterého dvanácté městská část vstupovala v režimu rozpočtového provizoria. Schválený dokument počítá s výdaji Prahy 12 ve výši 686,8 milionu korun a příjmy 365,7 milionu. Schodek 321 milionů korun bude radnice financovat z vlastních zdrojů. Na loňský rok měla radnice schválený vyrovnaný rozpočet s výdaji 449 milionů korun.

„Praha 12 má rekordně proinvestiční rozpočet, který zohledňuje potřeby občanů, je významně proinvestiční, zaměřený zejména na školy, školská zařízení a městskou infrastrukturu,“ uvedla Praha 12 na svém oficiálním facebookovém profilu.

„Rozpočet je schodkový, schodek přitom bude krytý vlastními kumulovanými prostředky z minulých let. Zároveň se jedná o jeden z nejvyšších rozpočtů za poslední roky, nezatěžuje však budoucnost Prahy 12,“ pokračovala v popisu rozpočtu městská část. 

Příjmy by měla Praha 12 získat nejvíce z takzvaných transferů, tedy převodů financí ze státního rozpočtu, vlastních fondů a peněz od hlavního města. Má to být zhruba 299,5 milionu korun. Daňové a nedaňové příjmy, kterými jsou správní nebo místní poplatky, jsou odhadovány na 51,2 milionu korun.

Nejvíce radnice zaplatí za chod městské části, a to 361,25 milionu korun. Na investice vedení Prahy 12 počítá s 325,5 milionu korun, z nichž 87,3 milionu je určeno na investice do základních škol a 32 milionů do mateřských škol. Částka 55,7 milionu korun poputuje do místní správy a 32,6 milionu do vzhledu městské části a zeleně.

Rozpočet byl schválen těsnou většinou, kdy pro něj zvedlo ruku 19 z celkového počtu 35 zastupitelů.


Praha 5 získala fotbalové hřiště Hlubočepy. Užívat by ho měli podle radnice především místní

Včera v 16:23

„S elánem a chutí se hodlá MČ Praha 5 pustit do obnovy Hlubočepského hřiště, které po složitém, jedenáctiletém vyjednávání získala do svého vlastnictví. A chceme znát vaši představu o jeho využití,“ uvedl zástupce starosty MČ Praha 5 Lukáš Herold na veřejném setkání představitelů radnice MČ Praha...

Vlasta a Otakar Štáflovi budou mít pamětní desku

Včera v 16:13

Manželé Štáflovi, malíř Otakar a spisovatelka Vlasta, bydleli na Vinohradech v Mánesově ulici v ateliéru. Při bombardování Prahy 14. února 1945 zahynuli v troskách zasaženého domu. Na domě Mánesova 20 jim starostka městské části Jana Černochová slavnostně 9. května v 16 hodin odhalí...

Praha uspořádala seminář k bytové politice

Včera v 07:46

Aktuální bytová politika hlavního města Prahy byla tématem semináře, který se dnes uskutečnil v budově Nové radnice formou kulatého stolu. Iniciátorem akce byl radní hl. m. Prahy pro oblast bydlení Radek Lacko. 

Procházka budoucí Parkovou čtvrtí na Nákladovém nádraží Žižkov

24. dubna 2018 ve 14:54

Veřejnost bude mít ve středu, 25. dubna od 17 do 18 hodin, možnost nahlédnout za brány nepřístupného brownfieldu v severní části Nákladového nádraží Žizkov. Central Group zde připravuje ve spolupráci s hlavním architektem Jakubem Ciglerem a za účastí devíti předních architektonických studií...

Kolovraty získaly hasičský speciál

24. dubna 2018 v 10:32

Nový zásahový vůz převzal od města Prahy Sbor dobrovolných hasičů městské části Praha Kolovraty. O pořízení hasičského speciálu pro Kolovraty se zasadil Libor Hadrava, pražský radní pro bezpečnost a prevenci kriminality, který byl předání přítomen.

Odhalení pamětní desky barona Františka II. Ringhoffera

23. dubna 2018 v 16:08

Starosta Prahy 5 Pavel Richter a zástupce starosty Lukáš Herold zvou na slavnostní odhalení pamětní desky barona Františka II. Ringhoffera, který byl starostou Smíchova v letech 1861 – 1865 a budoval zde světově proslulou továrnu na výrobu železničních vagonů.

Další články
Nahoru