dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Praha 12 končí s nulovou tolerancí k hazardu, část koalice přehlasovala starostku
Ilustrační foto: freeimages

Praha 12 končí s nulovou tolerancí k hazardu, část koalice přehlasovala starostku

Po více než třech letech, kdy byl v Praze 12 uplatňován princip nulové tolerance hazardu, byl hlasy radních za hnutí ANO a ČSSD schválen návrh na zařazení sedmi míst do přílohy vyhlášky, kde bude možné provozovat loterie a jiné podobné hry. Koalice nehlasovala v radě jednotně, Změna pro Prahu 12 v čele se starostkou Danielou Rázkovou byla proti.

Proč dvanáctá městská část začne hazard opět tolerovat? Nulová tolerance prý nefungovala, vznikaly ilegální černé herny, ze kterých neměla samospráva žádné peníze, a navíc se zvýšila kriminalita. Kvůli výpadku příjmů z hazardu by prý Praha 12 musela v budoucnu omezit grantovou podporu sportu, kultury a sociální oblasti.

„Navíc se v případě ilegálních heren jedná o čistě kriminální činnost, jejíž vymýcení je v podmínkách prohibice nemožné. V konkurenci s povolenými kasiny však tyto ilegální provozy zaniknou samy,“ uvedla radnice Prahy 12 v tiskovém prohlášení.

Na změnu přístupu k loteriím a jiným podobným hrám nepanuje v koalici shodný názor, výhrady k tomuto kroku má hnutí Změna pro Prahu 12. „Vyjadřujeme politování nad postupem koaličních partnerů,“ uvedla starostka Daniela Rázková v reakci na fakt, že radní za hnutí ANO a ČSSD schválili zrušení nulové tolerance.

„Většina provozovatelů heren, schválených radou, patří mezi ty, kteří rozhodnutí Zastupitelstva Prahy 12 o nulové toleranci  nerespektovali. Na základě jejich jednání nyní vybraným hernám umožní rozhodnutí radních pokračovat, a to bez jakýchkoliv dalších zákonných souvislostí a omezení,“ pokračovala Rázková.


Další články
Nahoru