dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Pražská politika

Praha 12 jednala o problémech s generálním ředitelem České pošty

Zástupci vedení radnice Prahy 12 se sešli s generálním ředitelem České pošty Martinem Elkánem. Jedním z důvodů schůzky byla dlouhodobě neúnosná situace z pohledu klientů na poště na Sofijském náměstí. 

„Generálnímu řediteli České pošty jsme tlumočili stížnosti občanů, kterých jsme v poslední době obdrželi větší množství. Týkají se především dlouhé čekací doby a zastaralého prostředí místní pobočky,“ uvedl starosta Milan Maruštík.

Generální ředitel Martin Elkán informoval, že si je vedení podniku dané situace vědomo a je připraveno situaci alespoň částečně zlepšit například rozšířením počtu přepážek. Novinkou je také plánované zprovoznění takzvaného PostShopu – místa přímo v budově pobočky, kde budou klientům nabízeny základní poštovní služby a také prodej poštovního sortimentu, papírenského a dalšího drobného zboží.

Představitelům radnice rovněž vysvětlil, že by si přál daleko rychlejší přístup ohledně modernizace pracovišť, což je však velmi obtížné v situaci, kdy Česká pošta nemá uhrazenou základní službu od roku 2013.

Předmětem jednání byla dále aktuální žádost České pošty o odkup pozemků pod budovou na Sofijském náměstí od hlavního města Prahy. Budovu vlastní Česká pošta, avšak pozemky patří v současnosti hlavnímu městu Praze.

Zástupci radnice Prahy 12 na jednání vyjádřili podporu odkupu a podmínku, aby v případě, že pozemky pod objektem Česká pošta od hlavního města Prahy skutečně získá, zůstaly v jejím výhradním vlastnictví. Současně se zavázali dát hlavnímu městu předkupní právo, pokud by se je Česká pošta rozhodla prodat.

Elkán souhlasil a poznamenal, že je možnost, aby ve smlouvě s hlavním městem bylo zmíněno předkupní právo pro Prahu.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru