dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská politika

Praha 12 jednala o problémech s generálním ředitelem České pošty

Zástupci vedení radnice Prahy 12 se sešli s generálním ředitelem České pošty Martinem Elkánem. Jedním z důvodů schůzky byla dlouhodobě neúnosná situace z pohledu klientů na poště na Sofijském náměstí. 

„Generálnímu řediteli České pošty jsme tlumočili stížnosti občanů, kterých jsme v poslední době obdrželi větší množství. Týkají se především dlouhé čekací doby a zastaralého prostředí místní pobočky,“ uvedl starosta Milan Maruštík.

Generální ředitel Martin Elkán informoval, že si je vedení podniku dané situace vědomo a je připraveno situaci alespoň částečně zlepšit například rozšířením počtu přepážek. Novinkou je také plánované zprovoznění takzvaného PostShopu – místa přímo v budově pobočky, kde budou klientům nabízeny základní poštovní služby a také prodej poštovního sortimentu, papírenského a dalšího drobného zboží.

Představitelům radnice rovněž vysvětlil, že by si přál daleko rychlejší přístup ohledně modernizace pracovišť, což je však velmi obtížné v situaci, kdy Česká pošta nemá uhrazenou základní službu od roku 2013.

Předmětem jednání byla dále aktuální žádost České pošty o odkup pozemků pod budovou na Sofijském náměstí od hlavního města Prahy. Budovu vlastní Česká pošta, avšak pozemky patří v současnosti hlavnímu městu Praze.

Zástupci radnice Prahy 12 na jednání vyjádřili podporu odkupu a podmínku, aby v případě, že pozemky pod objektem Česká pošta od hlavního města Prahy skutečně získá, zůstaly v jejím výhradním vlastnictví. Současně se zavázali dát hlavnímu městu předkupní právo, pokud by se je Česká pošta rozhodla prodat.

Elkán souhlasil a poznamenal, že je možnost, aby ve smlouvě s hlavním městem bylo zmíněno předkupní právo pro Prahu.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru