Dnes Pondělí - polojasno 23°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 21°C
Pondělí 23. 5. 2022
Svátek má Vladimír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Praha 12 hledá stavebníka školky Mydlinky
Plánovaná podoba mateřské školy. Vizualizace: kancelář LOXIA

Praha 12 hledá stavebníka školky Mydlinky

Praha 12 hledá firmu, která postaví novou mateřskou školu v Modřanech. Školka zvaná Mydlinky by měla nabídnout prostory pro 112 dětí a budova by měla být pasivní, tedy s velmi nízkou spotřebou energie. Předpokládaná hodnota zakázky je 76,8 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce.

Školka Mydlinky by měla stát na pozemcích mezi ulicemi K Beránku, Dolnocholupická a Lešetínská. Stavět se bude hlavní budova školky se dvěma nadzemními podlažími, kde budou čtyři třídy, jídelna a zázemí, a tři jednopodlažní objekty. V těch bude mimo jiné klubovna či zahradní domek.

V areálu budou rovněž dvě dětská hřiště s dvacítkou nově vysazených stromů. Pro potřeby parkování jsou navržené čtyři stání v ulici K Beránku. Součástí záměru je dále vybudování přípojek inženýrských sítí, chodníků a terénní a sadové úpravy v areálu.

Záměr výstavby mateřské školy Mydlinky schválila rada městské části 27. června 2019. Projekt vznikl v architektonické kanceláři Loxia. Jediným hodnoticím kritériem pro výběr zhotovitele stavby je nejnižší nabídková cena. Zahájení samotné stavby Praha 12 předpokládá v červenci. Hotovo by mělo být v polovině roku 2022.

Dvanáctá městská část letos investuje do stavby nových a rekonstrukcí stávajících školek téměř 105 milionů, vyplývá z rozpočtu na rok 2021, který zastupitelstvo schválilo v únoru. Většina z těchto peněz je určena na výstavbu školky Mydlinky.

Praha 12 rovněž připravuje výstavbu nové základní školy v Komořanech, která je jedním z hlavních investičních plánů radnice. Rozpočet Prahy 12 na letošní rok počítá s příjmy 485,8 milionu a výdaji 723,7 milionu korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Praha 12, kde žije 56 617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru