Dnes Sobota - zatazeno 1°C
Zítra Neděle - snih 0°C
Sobota 10. 12. 2022
Svátek má Julie
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Praha 12 hledá stavebníka školky Mydlinky
Plánovaná podoba mateřské školy. Vizualizace: kancelář LOXIA

Praha 12 hledá stavebníka školky Mydlinky

Praha 12 hledá firmu, která postaví novou mateřskou školu v Modřanech. Školka zvaná Mydlinky by měla nabídnout prostory pro 112 dětí a budova by měla být pasivní, tedy s velmi nízkou spotřebou energie. Předpokládaná hodnota zakázky je 76,8 milionu korun bez DPH. Vyplývá to z dokumentů k veřejné zakázce.

Školka Mydlinky by měla stát na pozemcích mezi ulicemi K Beránku, Dolnocholupická a Lešetínská. Stavět se bude hlavní budova školky se dvěma nadzemními podlažími, kde budou čtyři třídy, jídelna a zázemí, a tři jednopodlažní objekty. V těch bude mimo jiné klubovna či zahradní domek.

V areálu budou rovněž dvě dětská hřiště s dvacítkou nově vysazených stromů. Pro potřeby parkování jsou navržené čtyři stání v ulici K Beránku. Součástí záměru je dále vybudování přípojek inženýrských sítí, chodníků a terénní a sadové úpravy v areálu.

Záměr výstavby mateřské školy Mydlinky schválila rada městské části 27. června 2019. Projekt vznikl v architektonické kanceláři Loxia. Jediným hodnoticím kritériem pro výběr zhotovitele stavby je nejnižší nabídková cena. Zahájení samotné stavby Praha 12 předpokládá v červenci. Hotovo by mělo být v polovině roku 2022.

Dvanáctá městská část letos investuje do stavby nových a rekonstrukcí stávajících školek téměř 105 milionů, vyplývá z rozpočtu na rok 2021, který zastupitelstvo schválilo v únoru. Většina z těchto peněz je určena na výstavbu školky Mydlinky.

Praha 12 rovněž připravuje výstavbu nové základní školy v Komořanech, která je jedním z hlavních investičních plánů radnice. Rozpočet Prahy 12 na letošní rok počítá s příjmy 485,8 milionu a výdaji 723,7 milionu korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Praha 12, kde žije 56 617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Autor: ČTK

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

8. prosince 2022 ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

8. prosince 2022 v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru