dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
20°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
16°C
Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí
Obchodní dům na Sofijském náměstí. Foto: P12

Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí

Městská část Praha 12 hledá koncesionáře pro budovu bývalého obchodního domu Prior na Sofijském náměstí. Stavba je nyní využívána jen zčásti a není v dobrém stavu. Vítěz veřejné zakázky by měl budovu opravit a získat do pronájmu na více než 30 let. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,8 miliardy korun.

Prior je součástí přirozeného centra Prahy 12, kde by navíc v budoucnu měla být konečná stanice odbočky metra D. Budova bývalého obchodního domu z osmdesátých let minulého století svému původnímu účelu pořádně neslouží více než 25 let, pouze část je pronajímaná jako prodejní plochy a kanceláře. Většina prostorů je prázdná. Proto Praha 12 vypověděla smlouvu s realitní společností DUDA SVD, která prostory bývalého obchodního domu a sousední pasáže Sofie nyní pronajímá.

Objekt je majetkem hlavního město, trvale svěřeným do správy Praze 12. Ta nyní ve spolupráci a prostřednictvím advokátní kanceláře ROWAN LEGAL zveřejnila ve Věstníku veřejných zakázek informaci o zahájená zadávacího řízení „Koncese PRIOR Praha 12“.

Zájemci o získání koncese předloží své žádosti do 19. února, poté by měl probíhat soutěžní dialog s přihlášenými společnostmi a po zpracování definitivní nabídky by měl být vybrán koncesionář.

Zadávací podmínky této nadlimitní veřejné zakázky předpokládané hodnoty 2,755 miliardy korun vzalo na vědomí zastupitelstvo Prahy 12 letos 14. ledna. „Počítáme s tím, že koncesionář by budovu včetně obchodní pasáže Sofia získal do pachtu na 30 až 50 let. Podle odborných analýz jde o nejlepší způsob řešení, které rozšíří nabídku občanské vybavenosti v rozrůstající se Praze 12,“ okomentoval záměr radnice místostarosta Jiří Fremr (ODS).

„Sofijské náměstí je nejrušnějším místem v Praze 12 a je velká škoda, že právě největší z budov na náměstí, bývalý obchodní dům, není v moc dobrém stavu. Dlouho se počítalo, že se přemění na radnici. Poté, co předchozí vedení rozhodlo o stavbě radnice na jiném místě, chceme Prior přestavět a konečně oživit těmi funkcemi, které mají na náměstí své místo, tedy obchody, služby, kancelářské prostory a podobně,“ dodal starosta Jan Adamec (Piráti).

V roce 2007 vedení Prahy 12 plánovalo využít budovu jako novou radnici. Tato varianta měla stát 340 až 390 milionů korun. Praha 12 si poté nechala vypracovat analýzu, která ukázala, že nejvýhodnějším místem pro stavbu nové radnice jsou pozemky mezi ulicemi Písková a Generála Šišky.


Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

Dnes v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Magistrát upravuje provoz

Včera v 19:55

V souvislosti s uvolňováním mimořádných opatření upravil Magistrát hl. m. Prahy provoz v budově Nové radnice.

Praha 13 odpustí podnikatelům místní poplatek z pobytu

Včera v 11:24

V souvislosti s uvolňováním opatření proti šíření onemocnění Covid-19 v České republice rozhodla Praha 13 na svém zasedání 1. června o prominutí místního poplatku z pobytu podnikatelským subjektům na území městské části Praha 13. Důvodem je zmírnění negativních dopadů koronavirové...

Praha vyhlásila výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku magistrátu

Včera v 07:31

Primátor Zdeněk Hřib vyhlásil výběrové řízení na místo ředitele nebo ředitelky Magistrátu hl. m. Prahy.  Zájemci o tuto pozici se mohou přihlásit do 30. června.

Všeobecná fakultní nemocnice bude spolupracovat s mladými architekty

2. června 2020 v 10:07

Oživení čekáren, venkovních prostor i moderní řešení budov a celého komplexu Všeobecné fakultní nemocnice v Praze (VFN) je nově součástí výuky studentů mezinárodní vysoké školy architektury ARCHIP. Téma zdravotnických zařízení byla přitom dosud architekty velmi opomíjená. Mladí talenti by mohli...

Praha 11: Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci

2. června 2020 v 07:01

Jednání Výboru pro otevřenou radnici a digitalizaci ZMČ Praha 11 je veřejné a koná se dnes, v úterý 2. června od 17 hodin v zasedací místnosti „C“, v budově úřadu MČ Praha 11, Ocelíkova 672/1, Praha – Háje.

Praha 8: Přijďte naplánovat budoucnost Palmovky

1. června 2020 v 11:52

Diskuse s odborníky a procházky Prahou 8. Praha 8 zve na akce, ve kterých budou moci obyvatelé hlavního města ovlivnit podobu veřejných prostranství v pražské Libni.

Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

31. května 2020 v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

31. května 2020 ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Další články
Nahoru