Dnes Sobota - zatazeno 6°C
Zítra Neděle - polojasno 6°C
Sobota 27. 2. 2021
Svátek má Alexandr
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí
Obchodní dům na Sofijském náměstí. Foto: P12

Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí

Městská část Praha 12 hledá koncesionáře pro budovu bývalého obchodního domu Prior na Sofijském náměstí. Stavba je nyní využívána jen zčásti a není v dobrém stavu. Vítěz veřejné zakázky by měl budovu opravit a získat do pronájmu na více než 30 let. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,8 miliardy korun.

Prior je součástí přirozeného centra Prahy 12, kde by navíc v budoucnu měla být konečná stanice odbočky metra D. Budova bývalého obchodního domu z osmdesátých let minulého století svému původnímu účelu pořádně neslouží více než 25 let, pouze část je pronajímaná jako prodejní plochy a kanceláře. Většina prostorů je prázdná. Proto Praha 12 vypověděla smlouvu s realitní společností DUDA SVD, která prostory bývalého obchodního domu a sousední pasáže Sofie nyní pronajímá.

Objekt je majetkem hlavního město, trvale svěřeným do správy Praze 12. Ta nyní ve spolupráci a prostřednictvím advokátní kanceláře ROWAN LEGAL zveřejnila ve Věstníku veřejných zakázek informaci o zahájená zadávacího řízení „Koncese PRIOR Praha 12“.

Zájemci o získání koncese předloží své žádosti do 19. února, poté by měl probíhat soutěžní dialog s přihlášenými společnostmi a po zpracování definitivní nabídky by měl být vybrán koncesionář.

Zadávací podmínky této nadlimitní veřejné zakázky předpokládané hodnoty 2,755 miliardy korun vzalo na vědomí zastupitelstvo Prahy 12 letos 14. ledna. „Počítáme s tím, že koncesionář by budovu včetně obchodní pasáže Sofia získal do pachtu na 30 až 50 let. Podle odborných analýz jde o nejlepší způsob řešení, které rozšíří nabídku občanské vybavenosti v rozrůstající se Praze 12,“ okomentoval záměr radnice místostarosta Jiří Fremr (ODS).

„Sofijské náměstí je nejrušnějším místem v Praze 12 a je velká škoda, že právě největší z budov na náměstí, bývalý obchodní dům, není v moc dobrém stavu. Dlouho se počítalo, že se přemění na radnici. Poté, co předchozí vedení rozhodlo o stavbě radnice na jiném místě, chceme Prior přestavět a konečně oživit těmi funkcemi, které mají na náměstí své místo, tedy obchody, služby, kancelářské prostory a podobně,“ dodal starosta Jan Adamec (Piráti).

V roce 2007 vedení Prahy 12 plánovalo využít budovu jako novou radnici. Tato varianta měla stát 340 až 390 milionů korun. Praha 12 si poté nechala vypracovat analýzu, která ukázala, že nejvýhodnějším místem pro stavbu nové radnice jsou pozemky mezi ulicemi Písková a Generála Šišky.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Včera v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

25. února 2021 v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru