Dnes Neděle - polojasno 14°C
Zítra Pondělí - jasno 10°C
Neděle 9. 5. 2021
Svátek má Ctibor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí
Obchodní dům na Sofijském náměstí. Foto: P12

Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí

Městská část Praha 12 hledá koncesionáře pro budovu bývalého obchodního domu Prior na Sofijském náměstí. Stavba je nyní využívána jen zčásti a není v dobrém stavu. Vítěz veřejné zakázky by měl budovu opravit a získat do pronájmu na více než 30 let. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,8 miliardy korun.

Prior je součástí přirozeného centra Prahy 12, kde by navíc v budoucnu měla být konečná stanice odbočky metra D. Budova bývalého obchodního domu z osmdesátých let minulého století svému původnímu účelu pořádně neslouží více než 25 let, pouze část je pronajímaná jako prodejní plochy a kanceláře. Většina prostorů je prázdná. Proto Praha 12 vypověděla smlouvu s realitní společností DUDA SVD, která prostory bývalého obchodního domu a sousední pasáže Sofie nyní pronajímá.

Objekt je majetkem hlavního město, trvale svěřeným do správy Praze 12. Ta nyní ve spolupráci a prostřednictvím advokátní kanceláře ROWAN LEGAL zveřejnila ve Věstníku veřejných zakázek informaci o zahájená zadávacího řízení „Koncese PRIOR Praha 12“.

Zájemci o získání koncese předloží své žádosti do 19. února, poté by měl probíhat soutěžní dialog s přihlášenými společnostmi a po zpracování definitivní nabídky by měl být vybrán koncesionář.

Zadávací podmínky této nadlimitní veřejné zakázky předpokládané hodnoty 2,755 miliardy korun vzalo na vědomí zastupitelstvo Prahy 12 letos 14. ledna. „Počítáme s tím, že koncesionář by budovu včetně obchodní pasáže Sofia získal do pachtu na 30 až 50 let. Podle odborných analýz jde o nejlepší způsob řešení, které rozšíří nabídku občanské vybavenosti v rozrůstající se Praze 12,“ okomentoval záměr radnice místostarosta Jiří Fremr (ODS).

„Sofijské náměstí je nejrušnějším místem v Praze 12 a je velká škoda, že právě největší z budov na náměstí, bývalý obchodní dům, není v moc dobrém stavu. Dlouho se počítalo, že se přemění na radnici. Poté, co předchozí vedení rozhodlo o stavbě radnice na jiném místě, chceme Prior přestavět a konečně oživit těmi funkcemi, které mají na náměstí své místo, tedy obchody, služby, kancelářské prostory a podobně,“ dodal starosta Jan Adamec (Piráti).

V roce 2007 vedení Prahy 12 plánovalo využít budovu jako novou radnici. Tato varianta měla stát 340 až 390 milionů korun. Praha 12 si poté nechala vypracovat analýzu, která ukázala, že nejvýhodnějším místem pro stavbu nové radnice jsou pozemky mezi ulicemi Písková a Generála Šišky.


Praha 5 se podílí na konferenci u příležitosti oslav Dne Evropy

Dnes v 07:36

On-line konference Myšlenka Evropy a země české při příležitosti oslav Dne Evropy – Schumanova dne se koná ve středu 12. května od 17 hodin.

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Včera v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru