dnes
Neděle - skorojasno
3°C
zítra
Pondělí - oblacno
3°C
pozítří
Úterý - zatazeno
1°C
Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí
Obchodní dům na Sofijském náměstí. Foto: P12

Praha 12 hledá nájemce chátrajícího obchodního domu na Sofijském náměstí

Městská část Praha 12 hledá koncesionáře pro budovu bývalého obchodního domu Prior na Sofijském náměstí. Stavba je nyní využívána jen zčásti a není v dobrém stavu. Vítěz veřejné zakázky by měl budovu opravit a získat do pronájmu na více než 30 let. Předpokládaná hodnota zakázky je 2,8 miliardy korun.

Prior je součástí přirozeného centra Prahy 12, kde by navíc v budoucnu měla být konečná stanice odbočky metra D. Budova bývalého obchodního domu z osmdesátých let minulého století svému původnímu účelu pořádně neslouží více než 25 let, pouze část je pronajímaná jako prodejní plochy a kanceláře. Většina prostorů je prázdná. Proto Praha 12 vypověděla smlouvu s realitní společností DUDA SVD, která prostory bývalého obchodního domu a sousední pasáže Sofie nyní pronajímá.

Objekt je majetkem hlavního město, trvale svěřeným do správy Praze 12. Ta nyní ve spolupráci a prostřednictvím advokátní kanceláře ROWAN LEGAL zveřejnila ve Věstníku veřejných zakázek informaci o zahájená zadávacího řízení „Koncese PRIOR Praha 12“.

Zájemci o získání koncese předloží své žádosti do 19. února, poté by měl probíhat soutěžní dialog s přihlášenými společnostmi a po zpracování definitivní nabídky by měl být vybrán koncesionář.

Zadávací podmínky této nadlimitní veřejné zakázky předpokládané hodnoty 2,755 miliardy korun vzalo na vědomí zastupitelstvo Prahy 12 letos 14. ledna. „Počítáme s tím, že koncesionář by budovu včetně obchodní pasáže Sofia získal do pachtu na 30 až 50 let. Podle odborných analýz jde o nejlepší způsob řešení, které rozšíří nabídku občanské vybavenosti v rozrůstající se Praze 12,“ okomentoval záměr radnice místostarosta Jiří Fremr (ODS).

„Sofijské náměstí je nejrušnějším místem v Praze 12 a je velká škoda, že právě největší z budov na náměstí, bývalý obchodní dům, není v moc dobrém stavu. Dlouho se počítalo, že se přemění na radnici. Poté, co předchozí vedení rozhodlo o stavbě radnice na jiném místě, chceme Prior přestavět a konečně oživit těmi funkcemi, které mají na náměstí své místo, tedy obchody, služby, kancelářské prostory a podobně,“ dodal starosta Jan Adamec (Piráti).

V roce 2007 vedení Prahy 12 plánovalo využít budovu jako novou radnici. Tato varianta měla stát 340 až 390 milionů korun. Praha 12 si poté nechala vypracovat analýzu, která ukázala, že nejvýhodnějším místem pro stavbu nové radnice jsou pozemky mezi ulicemi Písková a Generála Šišky.


V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

Včera v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Další články
Nahoru