dnes
Sobota - prehanky-dest
22°C
zítra
Neděle - skorojasno
22°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
23°C
Pražská politika

Praha 12 dostala chuť na feferonky, městská část bude spolupracovat s Maďary

Starostové městské části Prahy 12 a Budapešti 15, Milan Maruštík a László Hajdu, se ve čtvrtek 25. května sejdou v reprezentativních prostorách Viničního domku v Modřanech na první oficiální schůzce k zahájení jednání o budoucí mezinárodní spolupráci. 

Jejím obsahem má být výměna zkušeností, spolupráce v oblasti kultury, sportu a v dalších tématech včetně protidrogové politiky, vědecké činnosti a výzkumu či výměnných pobytů pro studenty a seniory.

„Vnímáme kulturní blízkost a podobnost témat, která se řeší v našich zemích i metropolích. Možností spolupráce tak bude celá řada,“ uvedl Milan Maruštík.

„Velmi vítám, že naše městské části jsou otevřené kulturní a další spolupráci, která se může v budoucnu posunout do mezinárodního partnerství,“ reagoval László Hajdu.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru