dnes
Sobota - skorojasno
1°C
zítra
Neděle - jasno
0°C
pozítří
Pondělí - jasno
0°C
Pražská politika

Praha 12 dostala chuť na feferonky, městská část bude spolupracovat s Maďary

Starostové městské části Prahy 12 a Budapešti 15, Milan Maruštík a László Hajdu, se ve čtvrtek 25. května sejdou v reprezentativních prostorách Viničního domku v Modřanech na první oficiální schůzce k zahájení jednání o budoucí mezinárodní spolupráci. 

Jejím obsahem má být výměna zkušeností, spolupráce v oblasti kultury, sportu a v dalších tématech včetně protidrogové politiky, vědecké činnosti a výzkumu či výměnných pobytů pro studenty a seniory.

„Vnímáme kulturní blízkost a podobnost témat, která se řeší v našich zemích i metropolích. Možností spolupráce tak bude celá řada,“ uvedl Milan Maruštík.

„Velmi vítám, že naše městské části jsou otevřené kulturní a další spolupráci, která se může v budoucnu posunout do mezinárodního partnerství,“ reagoval László Hajdu.


Pražští Piráti představili své nominanty do eurovoleb

11. ledna 2019 v 15:59

Ladislav Koubek, Mikuláš Peksa, Matěj Šandor a Jiří Hoskovec. To jsou čtyři Piráti, kteří získali podporu v nominaci do evropských voleb. Jejich jména se tak mohou s vysokou pravděpodobností objevit na hlasovacích lístcích ve volbách do Evropského parlamentu. Volí se už letos...

Radní Prahy 10 se sešli, aby nepropadla milionová dotace na základní školu

28. prosince 2018 ve 20:02

Jen pár dnů před vánočními svátky dorazila z hlavního města dotace jeden milion korun pro ZŠ U Roháčových kasáren. Aby dotace nepropadla, musela se k jejímu rozdělení sejít Rada MČ Praha 10 takřka ze dne na den, konrétně ve čtvrtek 20. prosince. „Roháčovky“ tak o peníze na opravu sportovního...

Radního vyměnili zastupitelé Prahy 3

19. prosince 2018 v 19:59

Praha 3 bude mít nového radního pro majetek a investice. Bude jím Jan Materna (TOP 09). Nahradí Jana Bínu (TOP 09), který odstoupil ze zdravotních důvodů. Rozhodli o tom včera zastupitelé městské části, informovala ČTK.

Další články
Nahoru