dnes
Úterý - obcasny-dest
13°C
zítra
Středa - obcasny-dest
14°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
15°C
Pražská politika

Praha 12 dostala chuť na feferonky, městská část bude spolupracovat s Maďary

Starostové městské části Prahy 12 a Budapešti 15, Milan Maruštík a László Hajdu, se ve čtvrtek 25. května sejdou v reprezentativních prostorách Viničního domku v Modřanech na první oficiální schůzce k zahájení jednání o budoucí mezinárodní spolupráci. 

Jejím obsahem má být výměna zkušeností, spolupráce v oblasti kultury, sportu a v dalších tématech včetně protidrogové politiky, vědecké činnosti a výzkumu či výměnných pobytů pro studenty a seniory.

„Vnímáme kulturní blízkost a podobnost témat, která se řeší v našich zemích i metropolích. Možností spolupráce tak bude celá řada,“ uvedl Milan Maruštík.

„Velmi vítám, že naše městské části jsou otevřené kulturní a další spolupráci, která se může v budoucnu posunout do mezinárodního partnerství,“ reagoval László Hajdu.


TOP 09 v Praze 10 poskytla volební plochy kampani Díky mami, díky tati

20. října 2018 v 08:08

TOP 09 v Praze 10 se rozhodla, že plochy, které si pronajala před komunálními volbami, přenechá Klubu K2. Na billboardech i světelných poutačích u metra tak bude k vidění kampaň „Díky mami, díky tati“.

Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

Další články
Nahoru