Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 12: Děti z Ukrajiny mohou nastoupit do škol

Děti, které přijely do Prahy 12 z Ukrajiny, mají možnost nastoupit okamžitě do základních škol.

Základní školy městské části jsou připravené tyto děti přijmout bez ohledu na spádovou oblast. I když je to výhodou, není nutné, aby byly zapsány rodiči (kteří v naší republice nemusí vůbec být) nebo byly vybavené úředními doklady.

Praha 12 má dlouholeté zkušenosti s adaptací žáků s odlišným mateřským jazykem. Těmto dětem se věnuje řada odborných adaptačních asistentů, jejichž řady v současnosti radnice rozšiřuje. Je zde i speciální třída zaměřená na děti cizinců, která seznámí žáky nejen s fungováním škol, ale připraví je i jazykově na standardní vyučování.

Některé z těchto dětí v našich základních a mateřských školách již jsou. Úřad městské části nemá přehled, kde se ukrajinské děti vyskytují, ani nemá možnost to zjistit. „Z tohoto důvodu se obracíme na veřejnost, pokud víte o těchto dětech, předejte dospělým, u nichž žijí, tuto informaci,“ vyzvala radnice na svých sociálních sítí.

Můžou se obrátit na libovolnou základní školu nebo na radního pro školství Petra Prchala: e-mail: prchal.petr@praha12.cz, telefon: +420 244 028 295.Autor: Cen

Dětský den na Patnáctce na hřišti v Chudenické

Dnes v 08:52

Praha 15 zve na Dětský den na Patnáctce ve čtvrtek 30. května od 16 hodin.

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

20. dubna 2024 v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Další články
Nahoru