Dnes Středa - polojasno 9°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 9°C
Středa 22. 3. 2023
Svátek má Leona
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 12: Děti z Ukrajiny mohou nastoupit do škol

Děti, které přijely do Prahy 12 z Ukrajiny, mají možnost nastoupit okamžitě do základních škol.

Základní školy městské části jsou připravené tyto děti přijmout bez ohledu na spádovou oblast. I když je to výhodou, není nutné, aby byly zapsány rodiči (kteří v naší republice nemusí vůbec být) nebo byly vybavené úředními doklady.

Praha 12 má dlouholeté zkušenosti s adaptací žáků s odlišným mateřským jazykem. Těmto dětem se věnuje řada odborných adaptačních asistentů, jejichž řady v současnosti radnice rozšiřuje. Je zde i speciální třída zaměřená na děti cizinců, která seznámí žáky nejen s fungováním škol, ale připraví je i jazykově na standardní vyučování.

Některé z těchto dětí v našich základních a mateřských školách již jsou. Úřad městské části nemá přehled, kde se ukrajinské děti vyskytují, ani nemá možnost to zjistit. „Z tohoto důvodu se obracíme na veřejnost, pokud víte o těchto dětech, předejte dospělým, u nichž žijí, tuto informaci,“ vyzvala radnice na svých sociálních sítí.

Můžou se obrátit na libovolnou základní školu nebo na radního pro školství Petra Prchala: e-mail: prchal.petr@praha12.cz, telefon: +420 244 028 295.Autor: Cen

Praha 2: Sousedské setkání s radním pro dopravu

Dnes v 11:02

Sousedské setkání a diskuze a radním pro dopravu Tomášem Halvou na téma Sekaninovi ulice – zvýšení bezpečnosti chodců, snížení průjezdové rychlosti, navýšení počtu parkovacích míst či bezpečná cyklostezka.

Cestování s dětmi FEST

Dnes v 08:13

Festival pro ty, které láká cestování s dětmi, ale potřebují dodat kuráž od zkušených cestovatelských rodin známých ze sítí se koná 15. dubna v KC Unitaria. Připraveno je osm přednášek, panelová diskuze a den plný nápadů, plánování a inspirace. Děti se zabaví v dětském koutku a v připravených...

Přístup státu k Praze v oblasti školství se musí změnit, usnesl se Sněm starostů

Včera ve 20:33

Kdy přijde náraz a pražské děti nebudou mít kam usednout do lavic? Už přišel, shodli se starostové a starostky 57 městských částí, kteří se v pondělí 20. března sešli na vysočanské radnici Prahy 9 na Sněmu starostů. Hlavním tématem jednání byl hrozící kolaps pražského školství, katastrofální...

Přivítejte jaro v parku za Staroměstskou radnicí

Včera ve 12:15

Divadla nebo kouzelník. Děti mohou přivítat jaro v parku na Staroměstském náměstí. První z pohádek bude k vidění 23. března.

Doremifa 2023 v Praze 13

20. března 2023 v 19:12

Soutěž pro všechny nadšené hudebníky a zpěváky Doremifa se koná ve čtvrtek 30. března v sále radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí.

Další články
Nahoru