Dnes Úterý - jasno 16°C
Zítra Středa - polojasno 19°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 12: Děti z Ukrajiny mohou nastoupit do škol

Děti, které přijely do Prahy 12 z Ukrajiny, mají možnost nastoupit okamžitě do základních škol.

Základní školy městské části jsou připravené tyto děti přijmout bez ohledu na spádovou oblast. I když je to výhodou, není nutné, aby byly zapsány rodiči (kteří v naší republice nemusí vůbec být) nebo byly vybavené úředními doklady.

Praha 12 má dlouholeté zkušenosti s adaptací žáků s odlišným mateřským jazykem. Těmto dětem se věnuje řada odborných adaptačních asistentů, jejichž řady v současnosti radnice rozšiřuje. Je zde i speciální třída zaměřená na děti cizinců, která seznámí žáky nejen s fungováním škol, ale připraví je i jazykově na standardní vyučování.

Některé z těchto dětí v našich základních a mateřských školách již jsou. Úřad městské části nemá přehled, kde se ukrajinské děti vyskytují, ani nemá možnost to zjistit. „Z tohoto důvodu se obracíme na veřejnost, pokud víte o těchto dětech, předejte dospělým, u nichž žijí, tuto informaci,“ vyzvala radnice na svých sociálních sítí.

Můžou se obrátit na libovolnou základní školu nebo na radního pro školství Petra Prchala: e-mail: prchal.petr@praha12.cz, telefon: +420 244 028 295.Autor: Cen

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru