Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - bourky 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Dětská PrahaZpravodajství

Praha 12: Děti z Ukrajiny mohou nastoupit do škol

Děti, které přijely do Prahy 12 z Ukrajiny, mají možnost nastoupit okamžitě do základních škol.

Základní školy městské části jsou připravené tyto děti přijmout bez ohledu na spádovou oblast. I když je to výhodou, není nutné, aby byly zapsány rodiči (kteří v naší republice nemusí vůbec být) nebo byly vybavené úředními doklady.

Praha 12 má dlouholeté zkušenosti s adaptací žáků s odlišným mateřským jazykem. Těmto dětem se věnuje řada odborných adaptačních asistentů, jejichž řady v současnosti radnice rozšiřuje. Je zde i speciální třída zaměřená na děti cizinců, která seznámí žáky nejen s fungováním škol, ale připraví je i jazykově na standardní vyučování.

Některé z těchto dětí v našich základních a mateřských školách již jsou. Úřad městské části nemá přehled, kde se ukrajinské děti vyskytují, ani nemá možnost to zjistit. „Z tohoto důvodu se obracíme na veřejnost, pokud víte o těchto dětech, předejte dospělým, u nichž žijí, tuto informaci,“ vyzvala radnice na svých sociálních sítí.

Můžou se obrátit na libovolnou základní školu nebo na radního pro školství Petra Prchala: e-mail: prchal.petr@praha12.cz, telefon: +420 244 028 295.Autor: Cen

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Chatbot vylepšuje komunikaci s uprchlíky z Ukrajiny

12. května 2022 v 18:58

Praha jako první v rámci Evropské unie zavedla komunikační nástroj, který má za cíl pomoci uprchlíkům z Ukrajiny řešit jejich životní situaci. 

Nové zahrádky pro děti i revitalizace vnitrobloků podpoří radnice Prahy 2

12. května 2022 v 10:15

Praha 2 poskytne finanční podporu pro oblast životního prostředí na rok 2022 a první čtvrtletí roku 2023. Podporu konkrétních devíti projektů schválili radní na svém jednání, dotace od radnice bude 250 tisíc korun.

Další články
Nahoru