Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 dá letos do rekonstrukcí škol zhruba 145 milionů korun
Mateřská škola Podsaďáček, která se dočká rozšíření. Foto: mspodsady.cz

Praha 12 dá letos do rekonstrukcí škol zhruba 145 milionů korun

Radnice Prahy 12 dá letos zhruba 145 milionů korun na různé rekonstrukce základních a mateřských škol. ČTK o tom informovala mluvčí městské části Petra Svobodová. Peníze půjdou například na rozšíření tříd, rekonstrukce tělocvičny či jídelen.

Radnice přestaví například administrativní pavilon městské části na čtyři kmenové a dvě odborné třídy, které budou spadat pod Základní školu Písnická.

Navýší se tak kapacita o zhruba 120 žáků. Stavba by měla být dokončena letos v září a radnici bude stát zhruba 16,5 milionu korun. Další dva miliony půjdou na vybavení tříd.

Nový pavilon bude mít Mateřská škola Podsaďáček, jehož stavbu městská část zahájí nyní v únoru. „Kapacita MŠ bude navýšena o 56 dětí. Vybudován bude zcela nový objekt včetně nové zahrady," uvedla Svobodová.

Stávající kapacita je 112 dětí, rozšiřovat se škola bude o dvě třídy. Předpokládané náklady jsou zhruba 30 milionů korun. Dalších šest milionů korun bude investováno do rekonstrukce a rozšíření školní kuchyně ve stávajícím objektu.

Dělníci letos v Praze 12 také zrekonstruují školní kuchyň v MŠ Montessori v Urbánkově ulici. Hotová by měla být podle Svobodové v září a předpokládané náklady jsou 12 milionů korun.

V září bude hotová rovněž oprava tělocvičny v ZŠ T. G. Masaryka, kdy dá radnice do rekonstrukce zhruba deset milionů korun. Dalších deset milionů korun půjde do výměny povrchů sportovišť v ZŠ Písnická a hotovo bude také v září letošního roku.

Asi 19,1 milionu korun pak městská část dá do revitalizace MŠ Pohádka v Imrychově ulici, kde školu zateplí a vymění okna a dveře. Část nákladů pokryje město. Radnice začne také s přípravou projektu na přístavbu ZŠ T. G. Masaryka, když se nyní podle Svobodové soutěží projektant. Náklady na projektovou dokumentaci tvoří přibližně pět milionů korun a stavební povolení by městská část mohla získat na jaře příštího roku.

Radnice plánuje také postavit novou základní školu Komořany. Škola má mít 27 tříd pro celkem 840 dětí. V současné době se podle Svobodové připravuje projektová dokumentace ke stavbě, jejíž náklady činí zhruba 30 milionů korun.

Stavební povolení by škola mohla získat na jaře příštího roku. Odhadované náklady na výstavbu školy činí zhruba miliardu korun, městská část zažádá o dotaci magistrát a podle získání finančních prostředků začne radnice školu stavět v roce 2025 nebo 2026.


Autor: ČTK

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru