Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 chystá na letošek úpravy přechodů, některé přemístí
Chodcům budou složit nové přechody. Ilustrační foto: Pexels

Praha 12 chystá na letošek úpravy přechodů, některé přemístí

Omezení v dopravě se nevyhnou letos ani Praze 12. O podrobnostech informovala místostarostka Lenka Vedralová, do jejíž kompetencí patří doprava, protidrogová politika a sociální věci. V plánu jsou i úpravy přechodů.

Častým důvodem k dopravním omezením nejsou samotné opravy komunikací, jako spíše výměna inženýrských sítí, které jsou pod povrchem. „Lze tak zmínit dopravní omezení na velmi frekventované křižovatce Generála Šišky a Komořanská, a to z důvodu výměny plynového potrubí,“ sdělila Vedralová. 

Řidiče Prahy 12 také dlouhodobě omezuje výstavba kanalizace, která probíhá v Cholupicích při ulici Podchýšská. Dopravní omezení, ke kterým dojde v souvislosti s plánovanými opravami v režii radnice, budou spíše lokálního charakteru, tedy se nedotknou širšího okolí. 

Praha 12 chce letos realizovat několik nových přechodů. V ulici Na Havránce bude zrušen přechod a vybudován na novém, vhodnějším. Nový přechod vznikne v cholupické ulici Podchýšská, dále v ulicích Kyslíkova a Revoluce. 

Praha 12 podle Vedralové letos investuje osm milionů korun do oprav chodníků. „Kvalitní a bezpečné chodníky jsou pro vedení městské části prioritou,“ řekla. 


Autor: puc

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

20. května 2024 ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Módní přehlídka z píseckého víkendu módy a designu 2024

20. května 2024 v 17:17

Písecký víkend módy a designu 2024 nabídl místním i návštěvníkům z celé republiky jedinečnou módní přehlídku udržitelných módních značek a designérů a design market složený z kvalitních výběrových produktů.

V bytě na sídlišti Antala Staška byla nalezena mrtvá žena

19. května 2024 ve 22:37

V neděli odpoledne bylo v bytě v krčské ulici Fillova na sídlišti Antala Staška nalezeno tělo mrtvé dvaatřicetileté ženy. Policisté zjišťují, za jakých okolností k tragédii došlo. Přesnou příčinu určí pitva. Podle serveru aktu.cz je příčinou smrti nešťastná...

Festival otevřených budov zaznamenal více než 103 tisíc návštěv

19. května 2024 ve 21:26

Prezidentská rezidence, Lobkowiczký palác, Nová Oranžerie na Pražském hradě od Evy Jiřičné, Goethe institut na nábřeží, vinohradská Čapkova vila, Clam-Gallasův palác na Starém Městě, budova bývalých Elektrických podniků Praha – dnes Bubenská 1 na Vltavské či nově zrekonstruované prostory Fantovy...

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

19. května 2024 v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

19. května 2024 v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru