Dnes Pátek - zatazeno 12°C
Zítra Sobota - oblacno 8°C
Pátek 24. 3. 2023
Svátek má Gabriel
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Praha 12 by ráda postavila parkovací dům
Podzemní parkoviště. Ilustrační foto: Matheus Triaquim / Pexels

Praha 12 by ráda postavila parkovací dům

Do konce roku 2026 by Praha 12 ráda rozhodla o vybudování parkovacího domu. Informovala o tom místostarostka městské části Lenka Vedralová (ANO).

„Byla bych ráda, kdyby do konce tohoto volebního období vznikl ve spolupráci s Technickou správou komunikací v Praze projekt lehkého parkovacího domu. Ambicí je mít do dalších voleb vybranou lokalitu, hotový projekt a zahájit stavební řízení,“ sdělila. 

V úvahu pro umístění stavby podle ní připadá například oblast Na Beránku, kde už dřív radnice zvažovala výstavbu garáží, ale proti tomu se vznesl odpor. 

Další parkovací místa 

V ulicích Mladenovova, Písnická, Zdislavická, Levského a Zárubova v Praze 12 podle Vedralové letos přibudou parkovací místa. „V sídlištní zástavbě je pakovacích míst málo. Chceme navýšit počet míst, kde to je možné, ale určitě to nebude na úkor zeleně,“ sdělila.

Další možnou lokalitou je Kamýk v okolí Policejní akademie. „Do té jezdí řada studentů auty, proto je v okolních ulicích problém s parkováním,“ sdělila místostarostka, která se dle svých slov snaží na tuto vysokou školu vyvíjet tlak, aby na přilehlých pozemcích zvětšila stávající parkoviště podél ulice Lhotecká.


Autor: puc

Praha 4: Do konce roku se konají na Spořilově farmářské trhy, pozor na dopravu

22. března 2023 ve 12:25

Z důvodu konání farmářských trhů bude pravidelně uzavírána horní část Roztylského náměstí při ulicích Boční I a Boční II – pod ulicí Hlavní, na Spořilově každou sobotu až do 23. prosince.

Začíná rekonstrukce části Prosecké

20. března 2023 ve 12:03

V sobotu 25. března začne rekonstrukce Prosecké ulice v Praze v úseku od křižovatky Prosecká x Vysočanská až po křižovatku ulic Prosecká x Na Vyhlídce x Nad Krocínkou. 

Rekonstrukce ulice U Nemocnice na Karlově náměstí

19. března 2023 v 07:16

Technická správa komunikací (TSK) zahájí ve čtvrtek 23. března další etapu rekonstrukce obvodové komunikace Karlova náměstí v jeho jižní části v úseku mezi ulicí Vyšehradskou a U Nemocnice.  

Začne rekonstrukce části Podbělohorské ulice

17. března 2023 v 09:18

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 20. března rekonstrukci vozovky a chodníků v ulici Podbělohorská v Praze 5, v úseku od křižovatky s ulicí Pod stadiony, cca 180 m směrem k ulici Smrčinská.

Lávka nad Petržílkovou ulicí bude uzavřena

15. března 2023 ve 21:33

Od čtvrtka 16. března od 8 hodin proběhne uzavírka lávky nad Petržílkovou ulicí.

Omezení provozu na Vinohradské

15. března 2023 v 17:23

Od pátku 17. do pondělí 20. března bude omezen provoz na komunikaci Vinohradská v Praze 2 před křižovatkou s Legerovou.

Praha 9: Rušení staré tramvajové zastávky Kbelská omezí dopravu

14. března 2023 v 08:50

V termínu od 17. března do 31. března bude v Praze 9 v Poděbradské ulici ve směru do centra zúžena vozovka o levý odbočovací pruh do Průmyslové ulice a ve směru z centra zúžena pouze na jeden jízdní pruh. Důvodem je rušení staré tramvajové zastávky MHD Kbelská. Městská část o tom informovala na...

Další články
Nahoru