Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 by ráda postavila parkovací dům
Podzemní parkoviště. Ilustrační foto: Matheus Triaquim / Pexels

Praha 12 by ráda postavila parkovací dům

Do konce roku 2026 by Praha 12 ráda rozhodla o vybudování parkovacího domu. Informovala o tom místostarostka městské části Lenka Vedralová (ANO).

„Byla bych ráda, kdyby do konce tohoto volebního období vznikl ve spolupráci s Technickou správou komunikací v Praze projekt lehkého parkovacího domu. Ambicí je mít do dalších voleb vybranou lokalitu, hotový projekt a zahájit stavební řízení,“ sdělila. 

V úvahu pro umístění stavby podle ní připadá například oblast Na Beránku, kde už dřív radnice zvažovala výstavbu garáží, ale proti tomu se vznesl odpor. 

Další parkovací místa 

V ulicích Mladenovova, Písnická, Zdislavická, Levského a Zárubova v Praze 12 podle Vedralové letos přibudou parkovací místa. „V sídlištní zástavbě je pakovacích míst málo. Chceme navýšit počet míst, kde to je možné, ale určitě to nebude na úkor zeleně,“ sdělila.

Další možnou lokalitou je Kamýk v okolí Policejní akademie. „Do té jezdí řada studentů auty, proto je v okolních ulicích problém s parkováním,“ sdělila místostarostka, která se dle svých slov snaží na tuto vysokou školu vyvíjet tlak, aby na přilehlých pozemcích zvětšila stávající parkoviště podél ulice Lhotecká.


Autor: puc

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Další články
Nahoru