Dnes Neděle - jasno 0°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 3°C
Neděle 29. 1. 2023
Svátek má Zdislava
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Praha 12 bude spolupracovat s Národní radou osob se zdravotním postižením

Starosta Prahy 12 Vojtěch Kos a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása podepsali 23. ledna Memorandum o spolupráci. Memorandum je projevem ochoty spolupracovat na společných aktivitách ve prospěch osob se zdravotním postižením. 

„Je to zásadní obrat v přístupu městské části ke zdravotně postiženým. Všechny projekty budeme konzultovat a společně tak vytvářet lepší Prahu 12,“ uvedl starosta Vojtěch Kos.

Memorandum o spolupráci vítá i Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR: „Vážíme si změny postoje vedení městské části a těšíme se na vzájemnou spolupráci ve prospěch všech občanů,“ uvedl.

Základními body spolupráce a vzájemné podpory jsou:
1. Odstraňování bariér a zpřístupňování veřejného prostranství a konzultace v rámci bezbariérového užívání staveb na území MČ Praha 12 — NRZP ČR bude spolupracovat tak, že svými vyjádřeními, stanovisky a odbornými zkušenostmi přispěje k odstraňování bariér a k co nejširšímu zpřístupnění veřejnosti přístupných objektů.

2. Vzájemná spolupráce na přípravě bezbariérového prostředí v rámci rekonstrukcí budov, veřejných prostranství a komunikací — MČ Praha 12 a NRZP ČR se domluvily na vzájemné spolupráci formou konzultací při přípravě a realizaci nových projektů.

3. Vzdělávání veřejnosti — MČ Praha 12 i NRZP ČR budou v rámci svých aktivit a vybraných projektů upozorňovat na problematiku zpřístupnění prostředí pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, a tím přispívat k šíření osvěty a všeobecnému vzdělávání v této oblasti.

4. Spolupráce v oblasti propagace a informování veřejnosti — MČ Praha 12 s NRZP ČR budou o vybraných výsledcích své činnosti na poli zpřístupnění prostředí pro osoby se zdravotním postižením a rovněž o výsledcích spolupráce po vzájemné domluvě informovat veřejnost a zájmové skupiny prostřednictvím svých informačních kanálů a médií.

5. Podpora společných projektů — MČ Praha 12 a NRZP ČR budou vzájemně podporovat případné projekty zaměřené na zpřístupnění prostředí pro osoby se zdravotním postižením.Autoři: TZ, Hla

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Praha 1 by měla ze Sberbanky získat zpět téměř všechny peníze

25. ledna 2023 ve 22:10

Radnice Prahy 1 je na dobré cestě získat zpět 93 až 100 procent finančních prostředků, které měla před válkou na Ukrajině uloženy ve Sberbank CZ. Informovali o tom zástupci vedení první městské části.

Praha 4 valorizuje nájemné, výše odpovídá polovině roční míry inflace

25. ledna 2023 v 18:10

Praha 4 uplatní pro letošní rok valorizaci nájemného za pronájem majetku ve vlastnictví metropole, svěřeného čtvrté městské části, ve výši 7,55 procenta. To odpovídá polovině roční míry inflace oficiálně vyhlášené Českým statistickým úřadem za rok 2022. Rozhodla o tom dnes Rada městské části...

Další články
Nahoru