Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 12 bude spolupracovat s Národní radou osob se zdravotním postižením

Starosta Prahy 12 Vojtěch Kos a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása podepsali 23. ledna Memorandum o spolupráci. Memorandum je projevem ochoty spolupracovat na společných aktivitách ve prospěch osob se zdravotním postižením. 

„Je to zásadní obrat v přístupu městské části ke zdravotně postiženým. Všechny projekty budeme konzultovat a společně tak vytvářet lepší Prahu 12,“ uvedl starosta Vojtěch Kos.

Memorandum o spolupráci vítá i Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR: „Vážíme si změny postoje vedení městské části a těšíme se na vzájemnou spolupráci ve prospěch všech občanů,“ uvedl.

Základními body spolupráce a vzájemné podpory jsou:
1. Odstraňování bariér a zpřístupňování veřejného prostranství a konzultace v rámci bezbariérového užívání staveb na území MČ Praha 12 — NRZP ČR bude spolupracovat tak, že svými vyjádřeními, stanovisky a odbornými zkušenostmi přispěje k odstraňování bariér a k co nejširšímu zpřístupnění veřejnosti přístupných objektů.

2. Vzájemná spolupráce na přípravě bezbariérového prostředí v rámci rekonstrukcí budov, veřejných prostranství a komunikací — MČ Praha 12 a NRZP ČR se domluvily na vzájemné spolupráci formou konzultací při přípravě a realizaci nových projektů.

3. Vzdělávání veřejnosti — MČ Praha 12 i NRZP ČR budou v rámci svých aktivit a vybraných projektů upozorňovat na problematiku zpřístupnění prostředí pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, a tím přispívat k šíření osvěty a všeobecnému vzdělávání v této oblasti.

4. Spolupráce v oblasti propagace a informování veřejnosti — MČ Praha 12 s NRZP ČR budou o vybraných výsledcích své činnosti na poli zpřístupnění prostředí pro osoby se zdravotním postižením a rovněž o výsledcích spolupráce po vzájemné domluvě informovat veřejnost a zájmové skupiny prostřednictvím svých informačních kanálů a médií.

5. Podpora společných projektů — MČ Praha 12 a NRZP ČR budou vzájemně podporovat případné projekty zaměřené na zpřístupnění prostředí pro osoby se zdravotním postižením.Autoři: TZ, Hla

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru