Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Zpravodajství

Praha 12 bude spolupracovat s Národní radou osob se zdravotním postižením

Starosta Prahy 12 Vojtěch Kos a předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR Václav Krása podepsali 23. ledna Memorandum o spolupráci. Memorandum je projevem ochoty spolupracovat na společných aktivitách ve prospěch osob se zdravotním postižením. 

„Je to zásadní obrat v přístupu městské části ke zdravotně postiženým. Všechny projekty budeme konzultovat a společně tak vytvářet lepší Prahu 12,“ uvedl starosta Vojtěch Kos.

Memorandum o spolupráci vítá i Václav Krása, předseda Národní rady osob se zdravotním postižením ČR: „Vážíme si změny postoje vedení městské části a těšíme se na vzájemnou spolupráci ve prospěch všech občanů,“ uvedl.

Základními body spolupráce a vzájemné podpory jsou:
1. Odstraňování bariér a zpřístupňování veřejného prostranství a konzultace v rámci bezbariérového užívání staveb na území MČ Praha 12 — NRZP ČR bude spolupracovat tak, že svými vyjádřeními, stanovisky a odbornými zkušenostmi přispěje k odstraňování bariér a k co nejširšímu zpřístupnění veřejnosti přístupných objektů.

2. Vzájemná spolupráce na přípravě bezbariérového prostředí v rámci rekonstrukcí budov, veřejných prostranství a komunikací — MČ Praha 12 a NRZP ČR se domluvily na vzájemné spolupráci formou konzultací při přípravě a realizaci nových projektů.

3. Vzdělávání veřejnosti — MČ Praha 12 i NRZP ČR budou v rámci svých aktivit a vybraných projektů upozorňovat na problematiku zpřístupnění prostředí pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, a tím přispívat k šíření osvěty a všeobecnému vzdělávání v této oblasti.

4. Spolupráce v oblasti propagace a informování veřejnosti — MČ Praha 12 s NRZP ČR budou o vybraných výsledcích své činnosti na poli zpřístupnění prostředí pro osoby se zdravotním postižením a rovněž o výsledcích spolupráce po vzájemné domluvě informovat veřejnost a zájmové skupiny prostřednictvím svých informačních kanálů a médií.

5. Podpora společných projektů — MČ Praha 12 a NRZP ČR budou vzájemně podporovat případné projekty zaměřené na zpřístupnění prostředí pro osoby se zdravotním postižením.Autoři: TZ, Hla

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

17. července 2024 v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru