Dnes Pondělí - polojasno 24°C
Zítra Úterý - skorojasno 27°C
Pondělí 24. 6. 2024
Svátek má Jan
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Praha 12 během léta investuje do škol i školek
Takto by měla za rok vypadat po svém dokončení MŠ Mydlinky. Vizualizace: P12

Praha 12 během léta investuje do škol i školek

V průběhu letních prázdnin realizuje Praha 12 řadu oprav a investic ve školách. Informoval o tom radní pro školství a integraci cizinců Petr Prchal (TOP 09).

Revitalizace školní zahrady MŠ Podsaďáček – 2. etapa, předpokládaná hodnota stavby dva miliony korun. Zahrnuje pokračování revitalizace zahrady mateřské školy. První etapa byla provedena v roce 2020. Jedná se o prostorové a terénní úpravy, obnovu povrchů a vybavení novým mobiliářem. 

Rekonstrukce MŠ Točná, předpokládaná hodnota stavby milion korun. MŠ dlouhodobě řeší problém se spodní vlhkostí, která způsobuje vlhnutí suterénu. Z důvodu zamezení další degradace stavby je nezbytné obnovení hydroizolace po celém obvodu stavby až na základovou spáru. 

Výstavba nové MŠ Mydlinky v pasivním standardu, kde jsou předpokládané finanční náklady investice ve výši 162 milionů korun. Jedná se o výstavbu nové Mateřské školy, která bude čtyřtřídní o celkové kapacitě 112 dětí včetně vybudování herní zahrady a objektu eko-klubovny dále pak objektu pro drobné zvířectvo. 

„Díky nové mateřské škole bude Praha 12 schopná i v budoucích letech uspokojovat všechny zájemce o předškolní vzdělávání,“ podotkl Prchal. 

Modernizace nákladního výtahu v MŠ Hvězdička s předpokládanou hodnotou 1,25 milionu korun. Jedná se o výměnu řetězového nákladního výtahu pro přepravu stravy v MŠ Hvězdička. 

Rekonstrukce školní kuchyně ZŠ Rakovského v Praze 12 – 2. etapa, předpokládaná hodnota stavby 1,2 milionu korun. V rámci 2. etapy bude upravena a rozšířena stávající jídelna školy. Dojde k propojení přilehlých místností, původně určených jako dietní jídelna. Dále bude v jídelně provedena výměna podlahové krytiny. 

Rekonstrukce hřiště ZŠ T. G. Masaryka, předpokládaná hodnota stavby 7 milionů korun. Škola má ve svém areálu sportovní hřiště, které se využívá pro výuku tělesné výchovy. Tato hřiště jsou již značně opotřebená a jejich využitelnost v rámci výuky z důvodu bezpečnosti dětí se stále zhoršuje. V rámci akce tak dojde k rekonstrukci povrchů sportovišť a nahrazení stávající asfaltové plochy, která je dětmi využívána jako hřiště na míčové hry (kopaná) nově vybudovaným víceúčelovým sportovním hřištěm. V rámci akce budou řešeny i přilehlé prostory sportovišť v areálu školy. Aktuálně probíhá výběr zhotovitele. 

„Aktuálně nepředpokládáme, že by měl být nějak ohrožen zářijový nástup dětí do základních a mateřských škol. Školy dále v rámci svých rozpočtů dělají v průběhu letních prázdnin drobné investice a opravy v rámci údržby svěřených objektů,“ dodal radní Petr Prchal.


Autor: puc

Kameny zmizelých jsou nově na Janáčkově nábřeží

Dnes v 11:15

Starostka Prahy 5 Radka Šimková uctila památku obětí holocaustu společně s vrchním pražským rabínem Davidem Peterem.

Zastupitelstvo schválilo strategii cestovní ruchu na léta 2024–2027

Dnes v 09:26

Nová strategie cestovního ruchu, kterou schválilo Zastupitelstvo hl. m. Prahy, navazuje na předchozí koncepci příjezdového cestovního ruchu, která změnila směr a podobu cestovního ruchu v metropoli. Vyhodnocení na základě datové analýzy potvrdilo, že Praha nastolila dobrý směr a je schopna...

V Česku vznikne národní centrum pro polovodiče a čipy

Včera v 11:10

Už příští rok by v Česku mělo vzniknout Národní kompetenční centrum pro polovodiče, které bude podporovat cíle „Chips for Europe“, prvního pilíře evropského zákona o čipech (ChipsAct). Centrum zapojí ČR do vznikající evropské sítě kompetenčních center. V souladu s návrhem Národní polovodičové...

Změna územního plánu umožní výstavbu bytového komplexu

Včera v 10:51

Do cíle doputovala dlouholetá kauza týkající se pozemků, na nichž stojí bývalá sportovní hala Tatry Smíchov a fotbalové hřiště SK Smíchov. Zastupitelé Prahy ve čtvrtek schválili změnu územního plánu, které celý téměř tříhektarový sportovní areál u železničního mostu převádí do smíšené funkce....

Pražští hasiči zasahovali kvůli následkům bouřky jen u pár drobných případů

22. června 2024 ve 12:15

Kvůli pátečnímu pásmu bouřek v Česku posílili pražští hasiči souvislosti s výstrahou na velmi silné bouřky operační středisko. Prověřili jejich běžná opatření a v režimu zvýšené pohotovosti bylo připraveno 16 dobrovolných jednotek. Nakonec byl klid, hasiči zasahovali jen u pěti případů zlomených...

V Praze se konalo mezinárodní setkání partnerů projektu Interreg Europe Repower Industries

21. června 2024 v 17:20

V Praze se uskutečnilo úvodní setkání projektu Interreg Europe Repower Industries pod záštitou ČVUT UCEEB jako vedoucího partnera projektu, který má za cíl v průběhu čtyř let zlepšit podmínky pro podporu energetické nezávislosti, účinnosti a udržitelnosti v průmyslu. Setkání se zúčastnili...

Další články
Nahoru