Dnes Středa - polojasno 11°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 10°C
Středa 4. 10. 2023
Svátek má František
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Praha 12 během léta investuje do škol i školek
Takto by měla za rok vypadat po svém dokončení MŠ Mydlinky. Vizualizace: P12

Praha 12 během léta investuje do škol i školek

V průběhu letních prázdnin realizuje Praha 12 řadu oprav a investic ve školách. Informoval o tom radní pro školství a integraci cizinců Petr Prchal (TOP 09).

Revitalizace školní zahrady MŠ Podsaďáček – 2. etapa, předpokládaná hodnota stavby dva miliony korun. Zahrnuje pokračování revitalizace zahrady mateřské školy. První etapa byla provedena v roce 2020. Jedná se o prostorové a terénní úpravy, obnovu povrchů a vybavení novým mobiliářem. 

Rekonstrukce MŠ Točná, předpokládaná hodnota stavby milion korun. MŠ dlouhodobě řeší problém se spodní vlhkostí, která způsobuje vlhnutí suterénu. Z důvodu zamezení další degradace stavby je nezbytné obnovení hydroizolace po celém obvodu stavby až na základovou spáru. 

Výstavba nové MŠ Mydlinky v pasivním standardu, kde jsou předpokládané finanční náklady investice ve výši 162 milionů korun. Jedná se o výstavbu nové Mateřské školy, která bude čtyřtřídní o celkové kapacitě 112 dětí včetně vybudování herní zahrady a objektu eko-klubovny dále pak objektu pro drobné zvířectvo. 

„Díky nové mateřské škole bude Praha 12 schopná i v budoucích letech uspokojovat všechny zájemce o předškolní vzdělávání,“ podotkl Prchal. 

Modernizace nákladního výtahu v MŠ Hvězdička s předpokládanou hodnotou 1,25 milionu korun. Jedná se o výměnu řetězového nákladního výtahu pro přepravu stravy v MŠ Hvězdička. 

Rekonstrukce školní kuchyně ZŠ Rakovského v Praze 12 – 2. etapa, předpokládaná hodnota stavby 1,2 milionu korun. V rámci 2. etapy bude upravena a rozšířena stávající jídelna školy. Dojde k propojení přilehlých místností, původně určených jako dietní jídelna. Dále bude v jídelně provedena výměna podlahové krytiny. 

Rekonstrukce hřiště ZŠ T. G. Masaryka, předpokládaná hodnota stavby 7 milionů korun. Škola má ve svém areálu sportovní hřiště, které se využívá pro výuku tělesné výchovy. Tato hřiště jsou již značně opotřebená a jejich využitelnost v rámci výuky z důvodu bezpečnosti dětí se stále zhoršuje. V rámci akce tak dojde k rekonstrukci povrchů sportovišť a nahrazení stávající asfaltové plochy, která je dětmi využívána jako hřiště na míčové hry (kopaná) nově vybudovaným víceúčelovým sportovním hřištěm. V rámci akce budou řešeny i přilehlé prostory sportovišť v areálu školy. Aktuálně probíhá výběr zhotovitele. 

„Aktuálně nepředpokládáme, že by měl být nějak ohrožen zářijový nástup dětí do základních a mateřských škol. Školy dále v rámci svých rozpočtů dělají v průběhu letních prázdnin drobné investice a opravy v rámci údržby svěřených objektů,“ dodal radní Petr Prchal.


Autor: puc

Praha 1 požádá o dotace na adiktologické služby

Dnes v 00:18

Radnice Prahy 1 podá žádost o poskytnutí dotace na adiktologické služby pro rok 2024, které na území městské části zajišťuje terénní prací organizace SANANIM, Drop-In a Progressive ops. Rozhodli o tom radní Prahy 1 na svém úterním jednání.

Čtrnáctka podle vás. Setkání nad projekty

2. října 2023 ve 14:02

Čtvrtý ročník participativního rozpočtu Čtrnáctka podle vás dospěl do další fáze. Během čtyř měsíců mohli občané podávat projekty na zvelebení městské části. Celkem jich na radnici dorazilo 14. Ty, které odborníci a místní radní vyhodnotí jako realizovatelné, budou v závěru října představeny...

Praha 4: Společná debata s obyvateli přinesla nové podněty

2. října 2023 ve 13:22

Setkání veřejnosti s radními k úpravě parkování v ulici Horní přineslo nové podněty. Praha 4 uspořádala společnou debatu s obyvateli, aby zmapovala potřeby a problémy v lokalitě a návrhy na jejich možné řešení, které by uspokojilo většinu obyvatel v ulici Horní...

Další články
Nahoru